folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder C # (Sharp) Görsel Eğitim Seti

C # (Sharp) Görsel Eğitim Seti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

csharp.gif
    csharp1.png

C# Programlama Dili (si şarp şeklinde telaffuz edilir), Microsoft'un geliştirmiş olduğu yeni nesil dilidir. Yine Microsoft tarafından geliştirilmiş .NET Teknolojisi için geliştirilmiş dillerden biridir.

Microsoft tarafından geliştirilmiş olsa da ECMA ve ISO standartları altına alınmıştır.

C programlama dilinde bir tamsayı değişkeni 1 atrırmak için ++ soneki kullanılır. C++ dili adını, C diliyle Nesneye Yönelimli Programlama yapabilmek için eklentiler (C With Classes) almıştır. Benzer şekilde C++ diline yeni eklentiler yapılarak ((C++)++) bir adım daha ileriye götürülmüş ve tamamen nesneye yönelik tasarlanmış C# dilinin isimlendirilmesinde, + karakterlerinin birbirlerine yakınlaşmış hali ve bir melodi anahtarı olan C# Major kullanılmıştır.

Bu dilin tasarlanmasına PascalDelphi derleyicileri ve J++ programlama dilinin tasarımlarıyla bilinen Anders Hejlsberg liderlik etmiştir.

Birçok alanda Java'yı kendisine örnek alır ve C# ta java gibi c ve c++ kod sintaksına benzer bir kod yapısındadır. .NET kütüphanelerini kullanmak amacıyla yazılan programların çalıştığı bilgisayarlarda uyumlu bir kütüphanenin ve yorumlayıcının bulunması gereklidir. Bu, Microsoft'un .Net Framewok'u olabileceği gibi ECMA standartlarına uygun herhangi bir kütüphane ve yorumlayıcı de olabilir. Yaygın diğer kütüphanelere örnek olarak Portable.Net ve Mono verilebilir.

Özellikle nesne yönelimli programlama kavramının gelişmesine katkıda bulunan en aktif programlama dillerinden biridir .NET platformunun anadili olduğu bazı kesimler tarafından kabul görse de bazıları bunun doğru olmadığını savunur.

C#.NET orta seviyeli programlama dillerindendir. Yani hem makine diline hem de insan algısına eşit seviyededir. Buradaki orta ifadesi dilin gücünü değil makine dili ile günlük konuşma diline olan mesafesini göstermektedir. Örneğin; Visual Basic.NET(VB.NET) yüksek seviyeli bir dildir. Dersek bu dilin insanların günlük yaşantılarında konuşma biçimine yakın şekilde yazıldığını ifade etmektedir. Dolayısı ile buradan yola çıkarak VB.NET, C#.NET'ten daha güclü bir dildir diyemeyiz. Programın çalışması gereken bilgisayarlarda framework kurulu olması

https://hotfile.com/dl/177077842/eb7d6f2/csharp.rar.html

İts My Life. NOW or NEVER
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

iyi zamanlama :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Böyle birşey arıyordum hocam teşekkürler. Varsa EBook, pdf vs. varsa çok makbule geçer :)

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Sadece masaüstü programlamayımı anlatıyor bu hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

Sadece masaüstü programlamayımı anlatıyor bu hocam.

sanırsam öyle ben de 3 videodayım şimdiye kadar hep masaüstünü  anlattı zaten 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    Böyle birşey arıyordum hocam teşekkürler. Varsa EBook, pdf vs. varsa çok makbule geçer :)

Bilge Adam C# kitabı 670

C# kitabı

http://onaralili.files.wordpress.com/2012/07/c_yazilim-uzmano_bilge_adam_670_sayfa.pdf

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orhantigli
    orhantigli's avatar
    Erkek

Tam da C# dersi aldığım sırada vizeler de yaklaşmışken çok makbule geçti ;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek

c# biliyorum zaten ama bi göz atıcam bakalım geliştirebileceğimiz bişey varmı. eyvallah hocam saol

MiaD06 tarafından 23/Eki/12 17:11 tarihinde düzenlenmiştir

Tek isteğim MiaD'ımın dolması .. cart curt.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    _Dert_ bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı

Bilge Adam C# kitabı 670

C# kitabı

http://onaralili.files.wordpress.com/2012/07/c_yazilim-uzmano_bilge_adam_670_sayfa.pdf

Eyv hocam sağolasın :)

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kitap kitap kitap.. kitapsız olmaz bu işler...

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

kitap kitap kitap.. kitapsız olmaz bu işler...

hocam kitabıda yarın ekleyecem kısmetsee türlü türlü kitaplar hemde

Toplam Hit: 3680 Toplam Mesaj: 15