folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C Dili Öğrenmek İstiyorum!!

C Dili Öğrenmek İstiyorum!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocalar çok sağolun ilgilendiğiniz için ama ben hala hangisinden başlayacağıma tan karar vermiş değilim ve yanlış bir dildende başlamak istemiyorum

bide bu dili nereden ve nasıl öğreneceğim o var onun hakkında güzel kaynaklar lazım. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Hocam başlangıç için iyi bir dil C. Hemen arkasından C++ öğrenmen lazım. C'yi öğrendikten sonra zaten C++ çok zor gelmez öğrenmek için. Daha sonra da C# ya da Java'ya geçiş yapmalısın bence. C'den sonra direkt C# ya da Java olmaz mı diyeceksin şimdi. Olur ama C++ ile daha iyi olur. Çünkü C++, C# ve Java nesne yönelimli dillerdir. C++ ile nesne yönelimli programlamayı öğrenirsen Java'yı öğrenmen birkaç haftanı alır sadece. Bilmem anlatabildim mi?

Linux kullanıyorsan Python ile başlayabilirsin bu işe. Daha sonra Ruby :) Python öğrenmek gerçekten çok kolay.

Başlangıç için C diyorsan sana şu kitabı önerebilirim. Bayağı ayrıntıya girmiş. Bu kitapla C'nin her şeyini öğrenebilirsin. Takıldığın yerleri bilenlere pm'den ya da buraya konu açarak sorabilirsin :)

Ahanda kitap :

==>

http://rapidshare.com/files/95736582/C-Kitabi-TbT.rar

Rar parolası : tahribat.com

Boyutu : 2709 K 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tamam kararımı verdim delphi den başlayacağım

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    bence dilden önce programlama mantıgı ve algoritma geliştirmeyi öğrenmelisin. bunları öğrendikten sonra dil kolay öğrenilir ;)

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek

Biraz geç kalmışım sanırım yorum yapmak için konuya ama şunları eklemek istiyorum.

Delphiyi seçerek yanlış yapmışsın kardeşim.

1.si Microsoft'a ne kadar karşı olanlar çok gibi görünsede herkes microsoft'a muhtaç o yüzden sen ilk olarak microsoftu arkana almayı düşünmelisin

2.si peki bunun için ne yapmalısın microsoftun geliştirdigi platformları kullanmalısın. Nedir bu C# ve Microsoft Studio serisi tabikide ee kardeş napıyım C#a mı kasıyım daha hiçbişey bilmeden diyorsan
    istersen kendine güveniyorsan başlayabilirsin biraz zorlar ama sonuçta ögrenirsin ama benim tavsiye benden önce bi arkadaşımızında dedigi gibi
    C den basla programlama neymiş güçlü bir dil nasıl kullanılır içinde neler oluyor gör gerçekten yazımı uzun olsada Çok Güçlü bir dil  Sonra yapacagın en güzel şey C++ ile C bilginin çok az bi degişiklikle geliştirmek. Artık çok Güçlü bir dil biliyorsun ki Şu anda kullandıgın microsoft bile C++ ile yazılıyor.

3.sü artık C++ biliyorsan zaten kimseye sorma ihtiyacın olmuyacak kafana hangi dili istersen ögrenebilirsin bide şmyle bir durum var seçmek zorunda degilsin dillerin hemen hepsi aynı mantıkta hepsinide ögrenebilirsin ben hayvanım diyorsan :D

4.sü bu söylediklerimi gidip birgün baskalarına mutlaka yazmalısın bende senin gibi sürekli napıcam diye gezerken Visual Basicten  den basladım kolay diye lanet olsun yanlış yapmışım Delphide pek farklı degil ....

kolay gelsin... 

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    iyi öğreneceksen biz seni tutmayalım.. :]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcksystem
    Fcksystem's avatar
    Erkek
    f1kr3t hakli gibi gorunuyor bir dili ogrenmeden once algoritmaya yonlenmelisin akis mantigini ivirini zivirini kafana kazirsan daha fazla basarili olabilirsin bence..

Latte > AMD Readon HD 7990 praying > Intel Core i7-3970X kitty kitty > idiot idiot.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ativaran216
    ativaran216's avatar
    Erkek

hoca ne okuyacan benim gibi muh. felansa bence c en iisi gecen yılbasladım hıc bilmiyodum program ne felan ama cok ii dil onceleri bi b*ka yaramadıgını dusunsemde şimdi pic denetleyicilerde kullanmaya calısıyorum deyim yerinde ise sevincten ucuyorum c de yapamayacagın iş yok veri aktarımı programlama vs..pin numarası verme bence en iisi

Ama simdi baktım c de bazı seyler enterasan oldu oturdum assemb. calısıorum o daha eglenceli ama c de 20 satırlık iş onda sayfalar alabiliyor

sana basarılar kardes anlarsın kı kasmadan olmuyor bende baya faydalandıgım 50 mb bi ton e-book var dur rapid e atıyorum su anda ..

ama gorsellik sıfır hersey lkara ekran ama c++ o yonden ii miş..

yorum tartısmada olur imza da değil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Al sana C Turbo ve C++ derslerinin videolu anlatımı... Hatta bununlada kalmamış neredeyse programlama ile ilgili olan diğer bütün derslerinde videosunu yavaş yavaş ekliyorlar... Çok güzel ve kullanışlı bir site... Diğer arkadaşlarada tavsiye ederim...

http://www.netogretim.com/dersler.aspx

Bu arada söylemeden edemeyeceğim C yi öğrenmeye başlayarak çok iyi bir iş yaparsın. Bir programın zaten allogrithmasını çözersen diğerkileri kapman çok daha kolay olur. Bu mantıkla baktığın vakitte C gerek geçmişinden gelen geliştirilmiş hali ile gerekse kullanım şekli ile diğer birçok dilden çok daha kolay öğrenilebilen bir dildir. Bütün mühendislik fakültelerinin ana müfredatında C dilini bulabilirsin. Hatta mühendislerin ilk görmeye başladıkları dildir C. Diğer bütün diller (Pascal,Visual Basic,etc...) C kadar geçmişe sahip olmamakla birlikte zamanla kullanım alanlarıda C kadar gelişmemiş ve kullanım alanları sınırlı kalmıştır. Ayrıyetten bu dillerde verilen komut bazındada yapıldıkları assemblerdan kaynaklanan C ile aynı birçok benzer komut vardır.

-En basit örnekle Windows un 95ten bu yana gelen tüm versiyonlarının ana çekirdek kısmını C oluşturmaktadır. Ortalama %20 gibi bir dilim...

-En çok kullandığın sitelerden Google'ın %95i ve Youtube un büyük bir kısmı C dili ile yazılmıştır.

-Mirc scriptleri C kullanır.

-Messenger ve daha sana sayamadığım birçok program...

Hiçbirşey bilmesen bile düz mantıkla düşün ki C'nin C Turbo ve C++ gibi türevleri bile doğmuştur. Yani anlayacağın C bi okadar kullanışlı bir programdır. Sana verebileceğin en son tavsiyede Borland C kullanma.Onun yerine Microsoft Visual C kullan çünkü Borlandın tired hataları çok daha fazladır. Seni çileden çıkartıp soğumana sebep olabilir... Bak ufak bir hata sonucu Borland C benim Vistaya ne yaptı :)

http://www.eldebirparatoner.com/ibretialem.jpg 

Başarılar...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek
    Delphiyide boşver borland satıldı :D en iyisi visual basic yada vb.net öğren :) hem kolaydır bence hemde win tabanlı olunca bi elektriksel çekim oluşuyo dille aranda :D

Söz gümüşse, altın paradır...
Toplam Hit: 10887 Toplam Mesaj: 35