folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar

C# Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı:
    -----------------------------

Sevgili muritler, hazir konu C# tan acilmisken. Bende birsey sorayim.

Hali hazirda iyi duzeyde php, vb6.0. orta duzeyde C, perl, asp vs biliyorum. Ama C#( .NET) ogrenmeye acayip kararliyim. Gordugum kadariyla C# ogrenilmesi kolay bir dil.  Sizce tavsiyeniz ne olur ? nereden baslamaliyim. Varsa elinizde baslangic duzeyinde C# e-kitap varmi ?

e-kitap yerine normal bir kitap tavsiye edeyim. Programlama deneyimin olduğu için sefer alganın kitabı var her yönüyle c#. console uygulamaları ağırlıklı olarak anlatırlarak c# ın temel olayları anlatılıyor.Çoğu insan sıkılır ama senin sıkılacağını düşünmem. Zaten piyasada en iyi türkçe kitap olarak gösteriliyor. e-kitap da istiyorum diyorsan deitel in kitabı var. ingilizce. Mükemmele yakın bir kitap diye düşünüyorum.

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı:

Sevgili muritler, hazir konu C# tan acilmisken. Bende birsey sorayim.

Hali hazirda iyi duzeyde php, vb6.0. orta duzeyde C, perl, asp vs biliyorum. Ama C#( .NET) ogrenmeye acayip kararliyim. Gordugum kadariyla C# ogrenilmesi kolay bir dil.  Sizce tavsiyeniz ne olur ? nereden baslamaliyim. Varsa elinizde baslangic duzeyinde C# e-kitap varmi ?

Rene hocanın sitesinde var burdan her yönüyle c# kitabını indirebilirsin.

@edit

Burdan da Bilge Adam C# kitabını indirebilirsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Allah ne muradiniz varsa versin, hocam ben yurtdisindayim diye Turkce kitap bulma sansim yok.  O yuzden e-kitap dedim. Ingilizce falan farketmez. Yardimlar ve yorumlar icin tesekkur ettim.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

sniperscope bunu yazdı:
    Allah ne muradiniz varsa versin, hocam ben yurtdisindayim diye Turkce kitap bulma sansim yok.  O yuzden e-kitap dedim. Ingilizce falan farketmez. Yardimlar ve yorumlar icin tesekkur ettim.

burdaki kaynakları da tavsiye ederim >> http://rapidshare.com/files/246906550/C__Kitaplar__305_.rar

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Biraz kafa çalıştıralim artizlik yapalim Visual Studio 2008 kullanarak bunu yapabilirmisiniz?

int[] sayilar=new int[]{1,2,3,4,5,6,7,8,9,10}; şeklinde bir int[] tanımladım

bir adım ileri gidip bunları  tek işlemde yapabilirmisiniz?

yani toplamını tek satırda , çarpımını tek satırda almak, siralamak ve maksimumunu bulmak.

sayilar arrayi statik kullanilmayacak, 15 elemanli olsada kodunuz calismali=)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:

Biraz kafa çalıştıralim artizlik yapalim Visual Studio 2008 kullanarak bunu yapabilirmisiniz?

yani toplamını tek satırda , çarpımını tek satırda almak, siralamak ve maksimumunu bulmak.

vayy oldu be hocam

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

Umarım doğru anlamışımdır !

int[] sayilar = new int[] { 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 };
            int toplam = 0;
            int carpim = 1;
            for (int i = 0; i < sayilar.Length; i++)
            {
                toplam = toplam + sayilar[i];
                carpim = carpim + sayilar[i];
            }

Çıktı:

toplam = 55

çarpım = 362880

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

arkadaş toplamla çarpmayı yazmış :) bende devam edeyim

Array.Sort(sayilar); // sıralarız..

enBuyuk = sayilar[sayilar.Length-1];  //

sıralanmış dizideki en son elemanda en büyük eleman olur haliyle.. gerçi sort metodu static :) kabul olmaz sanırım :)

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

legion_of_doom bunu yazdı:

arkadaş toplamla çarpmayı yazmış :) bende devam edeyim

Array.Sort(sayilar); // sıralarız..

enBuyuk = sayilar[sayilar.Length-1];  //

sıralanmış dizideki en son elemanda en büyük eleman olur haliyle.. gerçi sort metodu static :) kabul olmaz sanırım :)

Ana :|

Görmemişim sıralamayı ve en büyüğü seçmeyi. Ama senin en büyüğü seçmen işe yaramaz bu şekilde. Sen direk 10u alıyorsun

int[] sayilar=new int[]{1,2,3,4,5,6,7,8,9,10}; yerine nt[] sayilar=new int[]{1,2,3,10,8,9,7,6,5,4};gibi olursaen büyük olarak 4ü alır... Döngüye sokup en büyüğünü seçmek lazım...

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    arkadaşım orada array.sort metodu var.O metod küçükten büyüğe sıralıyor zaten.. o şekilde olunca en son eleman artık en büyük eleman oluyor. ve bende en son elemanı alıyorum..

Toplam Hit: 7474 Toplam Mesaj: 34