folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C++ Öğrenmek İstiyorum.

C++ Öğrenmek İstiyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanisMajoris
    CanisMajoris's avatar
    Erkek

Sizden bir ricam olacak arkadaşlar, müridler. 1-2 hafta içerisinde C++ öğrenmeye başlamam gerekiyor. Okulda küçük bir proje için gerekiyor. Projenin süresi bayağı uzun o süreç içerisinde C++'ı yeterince öğrenmek sıkıntı olmaz sanıyorum ancak bana konu anlatımı gerekiyor. Bunun için önerebileceğiniz kitaplar var mı? İnternet üzerinden notlar, ders anlatımları ve örnek programlar da olursa sevinirim bildiğiniz güzel bir şeyler. 

Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır. Bazıları ise kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin İzafiyet Teorisine.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

bende ucmak istiyorum ama olmayinca zorlamcaksin 

sitede google amcada zilyon tane konu vardir arastirsan daha iyi olur

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Yol yakınken vazgec ogrenemeyeceksın biyerde takılcaksın ılerleyemeyeceksın :) 

Madem ıstıyosun barı muhammed master dıe eleman var gırıs sevıyesı ıcın cok ıyı vıdeoları var ondan daha ıyı baska yerde ogrenemezsın ınternette onları ızle

@Absolut sen bılg.muh degılmıydın ya :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanisMajoris
    CanisMajoris's avatar
    Erkek

Hocam kırmayın insanların şevkini. Öğrenemezsin, uçamazsın falan filan değil olay. Yapan nasıl yapıyor? Öncelikle geçin bu işleri. :) Benim zaten temel düzeyde öğrenmem gerekiyor uçmam değil. İşletim sistemi falan yazmayacağım yani. :D Google amcaya da sordum ama elinde daha iyi bir şeyler olanlar varsa kıyaslamak istedim. Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsanız da bunu bir yargıya varmadan yapın derim. Hoş olmuyor çünkü. :) 

Boşluk, sağ ol hocam. Muhammed Mastar'ı bir köşede tutacağım. :) 

Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır. Bazıları ise kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin İzafiyet Teorisine.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CanisMajoris bunu yazdı

Hocam kırmayın insanların şevkini. Öğrenemezsin, uçamazsın falan filan değil olay. Yapan nasıl yapıyor? Öncelikle geçin bu işleri. :) Benim zaten temel düzeyde öğrenmem gerekiyor uçmam değil. İşletim sistemi falan yazmayacağım yani. :D Google amcaya da sordum ama elinde daha iyi bir şeyler olanlar varsa kıyaslamak istedim. Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsanız da bunu bir yargıya varmadan yapın derim. Hoş olmuyor çünkü. :) 

Hocam sen bakma bunlara herşey istemekle ve hayal etmekle başlar sonrası senin becerine kalmıştır hırs yaparsan başarırsın önce kendinde bu hırsı bulmalı kendinle yarışa girmelisin bazı şeylerden ferağat etmelisin.

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

@Bosluk aynn murid o dedigindenim :) olay hirsini kirmak deil murid C++ hakkinda googla aciklayici bi bilgi bulamayipda burda konu aciosan zaten fazla kasma demek istedim 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

En kral türkçe kaynak aşağıdaki kaynaktır.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=66653

Yalnız C++ bir deryadır o yüzden hiç bir zaman tek kitapla yetinemezsin. Kitaptan öğreneceğin ancak syntax'ı olur ve bazı temel fonksiyonları olur. İnternet ve ingilizce şart kendini geliştirmen için.

DrKill tarafından 06/Haz/13 22:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memati92
    Memati92's avatar
    Erkek
    CanisMajoris bunu yazdı

hocam birşeyi öğrenmek istiyorsan tbt de konu açmıyacaksın dediğin gibi insanların şevkini kırıyorlar bilerek mi bilmeyerekmi bilmiyorum bnde 3- 4 konu açmıştım başka birşeyle ilgili bu olmaz, yapamazssın, iyi olmamış, hocam o nasıl iş ilermez gibi gibi şeyler söylendi açtığıma açacağıma pişman olmuştum. kendileri öğrenemiyor herkeside kendileriyle karıştırıyorlar sözüm meclisten dışarı yalnız kimseye bu konuda laf etmiyorum sadece mürid  kardeşimize belirtiyorum. azim le sıçan, betonu deler misali, açık kaynak çok araştır örnekler yap öğrenirsin neden olmasın yani.

Bizim imzaya ihtiyacımız yok...Biz adımızı duyana imzamızı çakmışızdır... Şeref Ekmek Bulamazken, Şerefsiz Fırın Açıyor amk. mehmetkoc_92@hotmail.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanisMajoris
    CanisMajoris's avatar
    Erkek

Mycity, Memati, doğru söylüyorsunuz. Bakıyorum forumlara da hep bir megalomanyaklık var burada. :) Zamanla aşılır umarım. :) Dr. Kill teşekkür ederim kitap önerin için. En yakın zamanda temin edeceğim. :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Memati92 bunu yazdı
    CanisMajoris bunu yazdı

hocam birşeyi öğrenmek istiyorsan tbt de konu açmıyacaksın dediğin gibi insanların şevkini kırıyorlar bilerek mi bilmeyerekmi bilmiyorum bnde 3- 4 konu açmıştım başka birşeyle ilgili bu olmaz, yapamazssın, iyi olmamış, hocam o nasıl iş ilermez gibi gibi şeyler söylendi açtığıma açacağıma pişman olmuştum. kendileri öğrenemiyor herkeside kendileriyle karıştırıyorlar sözüm meclisten dışarı yalnız kimseye bu konuda laf etmiyorum sadece mürid  kardeşimize belirtiyorum. azim le sıçan, betonu deler misali, açık kaynak çok araştır örnekler yap öğrenirsin neden olmasın yani.

Şöyle bişey var ki "c++ eğitim seti paylaşın" yada "php eğitim sitesi var mı?" falan gibi konu açanların %90 ı başarısız oluyor.

Çünkü amatör bir programcı zaten çalışma zamanının aşağı yukarı %30 unu googlede arama yaparak bişeyler didikleyerek geçiriyor.E adamda arama araştırma şevki yoksa eğitim setini bile buraya konu açıp hazır bekliyorsa bence olumsuz yorum yapan arkadaşlar doğru yapıyor derim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Şöyle bişey var ki "c++ eğitim seti paylaşın" yada "php eğitim sitesi var mı?" falan gibi konu açanların %90 ı başarısız oluyor.

Çünkü amatör bir programcı zaten çalışma zamanının aşağı yukarı %30 unu googlede arama yaparak bişeyler didikleyerek geçiriyor.E adamda arama araştırma şevki yoksa eğitim setini bile buraya konu açıp hazır bekliyorsa bence olumsuz yorum yapan arkadaşlar doğru yapıyor derim.

hocam şöylede bişey var nette zilyon tane eğitim seti varken hangisinden doğru şeyler öğrenilebilir tartısılır yani. Bazı kişilerin yorumunu alması iyi tabi.

Toplam Hit: 4791 Toplam Mesaj: 12