folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Çakar Takıp Emniyet Şeridinden Gitmek

Çakar Takıp Emniyet Şeridinden Gitmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Burada  bir ana cadde var, puştlar yol düz olunca hız yapmaya geliyor, bizde karşıdan karşıya geçemiyoruz, belediyeye bir sürü uğraştım. En sonundan ne deseler beğenirsiniz. Orada yaya çizgisi var siz yola inince araçlar durur diyor. Bende burada adamlar yarış yapıyor ne durması dediydim adam bana beyefendi olur mu öyle şey şehir içinde hız sınırı 70 diyor.

sizinkiside o hesap yasak başlamış. Yasaklar okumuş bilinçli insan uyar. Diğerleri uymaz

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Burada  bir ana cadde var, puştlar yol düz olunca hız yapmaya geliyor, bizde karşıdan karşıya geçemiyoruz, belediyeye bir sürü uğraştım. En sonundan ne deseler beğenirsiniz. Orada yaya çizgisi var siz yola inince araçlar durur diyor. Bende burada adamlar yarış yapıyor ne durması dediydim adam bana beyefendi olur mu öyle şey şehir içinde hız sınırı 70 diyor.

sizinkiside o hesap yasak başlamış. Yasaklar okumuş bilinçli insan uyar. Diğerleri uymaz

Buna benzemiş senin olay :D

https://youtu.be/46IUeLXM9oc

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Süleyman Soylu kesin emir vermiş polislere. Babanız bile gelse acımayın işlem yapın denmiş. 

https://www.mynet.com/suleyman-soylu-cakar-lambalariyla-ilgili-aciklama-uygulama-1-kasim-itibariyle-basliyor-110105954518

https://youtu.be/xOOr6PCe1lo

Emir büyük yerden. Erdoğan vermiş. Kendi arabasından bile söktürtmüş.

Bana kalırsa bu çakar lamba olayı çok abartıldı. Bir dönemde cam filmi böyle olmuştu. Memleketin bir sürü sorunu var. 

https://www.facebook.com/PolisHaberVideo/videos/2601081563354440/?sfnsn=mo&d=n&vh=e.  :>))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hakim ve savcıların yaptıkları kural ihlallerinde polis direk ceza yazmaz. Kural ihlali tutanağı tutar ve Hakim ve Savcılar kuruluna gönderir.

Haberde işlem yapılmadı deniyor ama polis bir ara tutanak tutarken gösteriliyor. O kısım başka bir haberden alıntı mı çözemedim. 

Eğer polis işlem yapmadıysa birde kameraların önünde haber olmuşken görevi ihmalden soruşturma yer. 

Avukatlarda baro, milletvekillerinde TBMM bakıyor diye biliyorum. Saçma ama kanunen polis dokunulmazlığı var bu konularda. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı

@coder2 İsyanına +1 hocam :D Birde herkes kırmızı ışıkta normal şeridinde beklerken süper zeki kişilerin emniyet şeridine girip trafiği alt üst etmelerine ayar oluyorum. Ben elimden geldiğince böylelerine yol vermiyorum sap gibi kalıyorlar.

+1 hergün yaşıyorum, hiçbirine yol vermiyorum deliriyorlar :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yasal mı idiydi ki yasaklandı.. AMK ..

Yetkisi olmadığı halde çakar kullanmak demek kafadan sahte asker polis savcı vs. Demek.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

Beyler değişen bişey yok, bugün bütün gün emniyet şeridinden tepe lambalı araçlar biri oraya biri buraya gitti, adamlar çakar lambayı cikartmislar tepe lambası takiyorlar

:) mutluyum, huzurluyum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Yasal mıydi ki yasaklandı.. AMK ..

Yetkisi olmadığı halde çakar kullanmak demek kafadan Sahte asker, polis, savcı vs. Demek.. 

Aynen birebir katılıyorum dostum.

Bir de Emniyet Şerit'inden giden belediye başkanı, adayı ve/veya şoförleri var. Onlara da ayrı sinir olmuştum.

Ambulans, İtfaiye, savcı, asker ,polis istisnâ.

RitmFarbRacourci tarafından 04/Kas/19 19:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Az önce Cimer e aşağıdaki mesajı yazdım, fırsat bulan arkadaşların da hazır konu gündemken yazmasında fayda var..

"1 Kasım 2019 itibariyle yürürlüğe giren ve yıllardır biz vatandaşları çileden çıkaran, ne, kim oldukları belli olmayan sivil plakalı çakar lambalı sirenli araçlar ile ilgili düzenlemede, 4 günlük izlenimlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle atılan bu adım kısmi olarak sorunun kabullenilmesi ve çözüm üretilmeye çalışılması adına önemli ancak temelde bir fayda sağlamadı. Sebebi ise temel problemin çakar lambaları olması değil, bu şahısların ve araçlarının emniyet şeritlerini ihlal etmesi, trafik kurallarını hiçe sayması, diğer vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmesidir. Mevcut durumda eskiden çakar lambalı olan bu araçlar şimdi tepe lambaları ile ya da çakar lambalarını yakmadan ama aynı şekilde sürekli siren çalarak emniyet şeritlerini kullanmaya devam etmektedirler. Temel olarak yapılması gereken her ne ve her kim olursa olsun sivil plakalı araçlarda siren, çakar, tepe lambası gibi tüm donanımların kaldırılması ve emniyet şeritlerini kullanmalarının engellenmesidir. "

Toplam Hit: 3347 Toplam Mesaj: 30
çakarlı araç emniyet şeridi