folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çalışırken Atıştırmalık Ne Tercih Edersiniz ?

Çalışırken Atıştırmalık Ne Tercih Edersiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

1 ay boyunca sabahtan akşama kadar ders çalışmam gerekiyor. Pc başında ve yazarak fln..

Günün büyük bir bölümünü ders çalışarak geçireceğim için arada atıştırmalık bişiler olsa dikkattim dağılsa iyi olur.çünkü 2 dk durup tekrardan devam etmek kolay oluyor.

fakat nasıl bi atıştırmalık tercih etsem bilemedim.cips alsam bi yiynce durmadan yiyesi geliyor insanın :D birde ellerin yağlanması kötü oluo. kola iyi gidiyor fakat beklediği zaman soğuklugu ve asidi gidiyor...

siz ne tercih ediyorsunuz ?

not: kilo önemli değil( hatta kilo almam lazım )

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

çalışırken çalışılır aslında, atıştırılmaz, dikkatini dağıtma bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam bırak masada yemeyi mümkünse ders çalıştığın odaya sudan başka bişey koyma.

ben sigarayı bile odaya almıyodum dikkatimi dağıtıyordu.

illa ağzımda bişi olsun diyosan da şeker ve tatlı şeyler tavsiye ederim zihin açar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

Hocam börek falan yapabiliyosan kolayla da iyi gider onun haricinde gofret(eti hoş beş,9 kat tat) ve de torkunun ürünlerini beğeniyorum ben.

Saygılar

marad10a tarafından 12/May/15 20:51 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Torku - Davet

Torku - Tam Buğday Kek

Çaykur Çay

3 ün 2 li kombinasyonlarını kullanıyorum :D

Ders aralarındaki atıştırmam ise tabikiiiiiii

FİSKOBİRLİK - HAKİKİ FINDIK EZMESİ + TAZE EKMEK!

DrKill tarafından 12/May/15 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

hocam bırak masada yemeyi mümkünse ders çalıştığın odaya sudan başka bişey koyma.

illa ağzımda bişi olsun diyosan da şeker ve tatlı şeyler tavsiye ederim zihin açar.

hocam söleki cok uzun süre calısınca dikkat tamamen dagılıyor bi kalkıp kahve fln yapiorsun tekrar kendine geliorsun.aynı mantık böle 2 bişi atıştırıp kendine gelmek.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eti Hoşbeş'in Limonlu, Vişneli ve Fındıkki buskivisu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

hocam söleki cok uzun süre calısınca dikkat tamamen dagılıyor bi kalkıp kahve fln yapiorsun tekrar kendine geliorsun.aynı mantık böle 2 bişi atıştırıp kendine gelmek.

uzun çalışmayacaksın zaten, 30 dakika çalışma 10-15 dakika ara şeklinde yap. Baktın verim düşüyor hemen o an bırak.

https://www.youtube.com/watch?v=IlU-zDU6aQ0

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

9 kat (muzlu favorim :D )

benimo

süt ve halley

cips 

balık kraker 

fındık , fıstık , badem , kuru üzüm , leblebi  kısaca kuruyemiş çeşitleri 

böyle gider bu  kısaca o an canım ne çekerse hocam :D 

ProSky tarafından 12/May/15 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

edit: bu yanlışlıkla oldu

ProSky tarafından 12/May/15 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

atıştırmalık olarak ne olur tam bilmiyorum ama içecek şeyler olabilir (çay/kahve tarzı)

arada bir dinlenmek iyidir verimli çalışmak açısından o yüzden atıştırmalıklarla kafanı dağıtmak yerine 45 dk çalışıp 15 dk ara vererek kafanı dağıtabilirsin. Bu şekilde verimli olduğu kanaatindeyim.

Atıyorum 45 dk çalışıp 15 dk ara ver, sonra aynı dersi tekrar 45 dk çalış ve 15 dk ara ver, sonra atıyorum yarım saat ara ver ve farklı bir derse başla 45 dk çalış 15 dk ara ver, 45 dk çalış sonra tekrar ara ver.

Diğer gün ise farklı iki dersi bu şekilde çalışabilirsin.. 

Sonraki gün ise yine ilk gün çalıştığın iki dersi tekrar et, sonra yeni konulara geç.. Her zaman not çıkar. 

3 tip anlayış metodu var hocam, görsel,işitsel ve dokunsal. Seninki hangisi yüksekse o şekilde çalışmaya özen göster. Ben kendime göre not çıkarıp sonra okuyarak yapıyorum bu işi. Bazılarına sadece okumak yeterli olabiliyor, bazı dinleyerek anlayabiliyor o yüzden tipini öğren.

Konuyla çok alakalı olmadı ama önemli olan çok çalışmak değil verim alabilmek. İnsan kendini tanırsa büyük bir kapasiteyi kullanma yetisine sahip olur. 45 dk gerçekten odaklanarak çalışabiliyorsan emin ol ki bir kaç saat dikkatini dağıtarak çalışmaktan daha iyidir. 

Not: Her insanın odaklanma süresi farklıdır. O yüzden üstte söylediğim 45/15 dk yı kendine göre uyarla..

başarılar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 3951 Toplam Mesaj: 36