folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cambly Kullanan Var Mı?

Cambly Kullanan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selamlar, artık TR yi terketmeyi tam kafaya koyarak ilk somut adımı attım ve cambly satınaldım(haftada 3 gün 15dk). İngilizcem was like shit and still same :) İngilizce çalışmaya çalışıyor, işten fırsat buldukça birşeyler yapmaya çalışıyordum, bunun için discorddan falan da 2 kanala takılıyorum ancak bilmiyorsan kimse sikleyip konuşmuyor, çoğu da Türk ve aptal piç çok fazla bu yüzden direkt olarak pek faydası olmuyor öncelikle 3-5 lafn belini kıracak kadar ingilizce öğrenip sonrasında discorddan akmak mantıklı geldi. Vel hasılı sormak istediklerim şunlar;

- beginner lar için tutor tavsiyesi olan var ise alırım

- Nasıl kullansam efektif olur ? 

- Bunlara ek olarak dizi film mi izleyim? ne yapayım?

şunlara bak, oku, kullan vb. kaynak önerilerinizi de isterim.

bir de kritik soru: Ben şimdi ilk oturuma gireceğim, selamın aleyküm aleyküm selam nasılsıın fayteksentyu falan sonrası ne olacak? benim ing bitince cem yılmazınki gibi what is a purpose of your visit sorusuna heeeeğğğhh deyip absorbe mi edecem nolacak bilmiyorum mq parasını verdiğim bişiye ilk defa bukadar stres yapıyorum :D

Ülkede gidebilmek de bir dert evet, ben elimden geleni yapacağım, olmazsa ingilizce bilen biri olarak hayatıma devam edeceğim. 

Teşekkürler.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Selamlar, artık TR yi terketmeyi tam kafaya koyarak ilk somut adımı attım ve cambly satınaldım(haftada 3 gün 15dk). İngilizcem was like shit and still same :) İngilizce çalışmaya çalışıyor, işten fırsat buldukça birşeyler yapmaya çalışıyordum, bunun için discorddan falan da 2 kanala takılıyorum ancak bilmiyorsan kimse sikleyip konuşmuyor, çoğu da Türk ve aptal piç çok fazla bu yüzden direkt olarak pek faydası olmuyor öncelikle 3-5 lafn belini kıracak kadar ingilizce öğrenip sonrasında discorddan akmak mantıklı geldi. Vel hasılı sormak istediklerim şunlar;

- beginner lar için tutor tavsiyesi olan var ise alırım

şunlara bak, oku, kullan vb. kaynak önerilerinizi de isterim.

bolca dinle, bolca oku, bolca ezberle

sonrasında puzzle gibi olan bu dili kendi kendine ilerletiyorsun zaten

discord miscord pek önemli değil ama Türk barındırmayan yerlerde takıl, sıcakkanlı insanların olduğu yerlerde sesli konuşmaya karış

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

ben de cambly almayı düşünüyorum, kelime dağarcığım fena sayılmaz aslında az buçuk var ingiliççem ama normal konuşabilmem lazım.

Tavsiyeleri bekliyoruz

tişikkirlir

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu tür programlar genelde karı düşürüp ülkeden kurtulurmuyum kafasında olanlarla dolup taşıyor. cambly çok verimli olacağını düşünmüyorum.

hatta cambly benzeri sesli konuşma filan uygulamalarına bakarsanız hep yüksek fiyatlarda ücret istiyorlar. sistem girip bakınca 500 tane kadın görünüyor ama eşleşmede patates :D

uygulamayı tasarlayanlar çok iyi biliyor ki karı düşürüp yolunu bulmaya çalışan adam acımadan basar parayı.

ben mondly uygulamasını çok beğendim. zorla adamın kafasına ingilizce kavramlarını sokmayı başarıyor. hatta üyelik alacaktım işler yoğunlaştı diye giremiyorum uygulamaya.

bir dersi farklı şekillerde 3 defa karşına çıkarıp kavramı unutmamanı sağlıyor. öyleki ingilizce konuşmayı sevdiriyor insana. ücretsizde bile bayağı şey öğretti. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Abi selam yaklaşık 5 aydır cambly kullanan birisi olarak sorularına yanıt vermek ve tavsiyede bulunmak istiyorum,

Öncelikle bence 15 dakikalık sessionlar yeterli değil, ben haftada 2 kere yarım saatlik session yapıyorum. 15 dakika çok kısa bir süre. Değiştirme fırsatın ve imkanın var ise 15 dakikalık süreyi arttırmanı tavsiye edebilirim. 

- beginner lar için tutor tavsiyesi olan var ise alırım.

öncelikle tutor meselesi birazcık kişisel. Benim rahat olduğum tutorda sen rahat hissedemeyebilirisin ya da onun kişiliği sana uymayabilir. ilk derslerinde birden fazla hoca ile session yaparak hangi hoca sana daha uygun bulabilirsin. Mesela ilk hafta 5 er dakikadan 6 hoca ile tanışabilirsin. Ders işleme biçimlerini sorabilir, sana uygun hobisi vs var ise bunları öğrenebilirsin. İlerleyen derslerde bunlar üzerinden çalışabilirsin.

Bu senin seviyene göre değişir. Eğer başlangıç seviyesinde isen cambly içerisinde ders topicleri var. Bunlara kaydolup session başlangıcında seçip slaytlar üzerinden o dersleri hocanın anlatmasını/ beraber işlemeyi seçebilirsin. 

Daha ileri bir seviye isen hocanın seçimine göre idiom, phrasal verb  vs öğretmesini isteyebilirsin. Ya da düzenli çalışacak bir hoca bulursan her ders için bir topic belirleyip bunun üzerinden karşılıklı konuşma yapabilirsin. 

Bence camblye gireyim haftalık sessionımı tamamlayayım 5 ay sonra cayır cayır konuşurum gibi bir beklentiye girme. Cambly sadece sana anlıyorum ama konuşamıyorum kısmındaki konuşamıyoruma sebep olan çekingenlik, deneyimsizlik ve tedirginlik kısmını çözer. Konuşurken deneyim kazandırır. Bunun haricinde gramer eksiğin var ise bir gramer kitabı edinip buna çalışmalı, yeni kelime öğrenmek için reading yapmalı ve bol bol listening yapmalısın. Listening konusunda ise bence basit dinlemelerden/videolardan başlayıp dinlediğini anlayana kadar tekrar tekrar dinleyerek yani çalışarak ilerlemelisin. 

Abi yaklaşık olarak bu ay itibari ile 1 yıl olacak ingilizcemi geliştirmem gerekiyor diyerek başladığım süreç. Bu iş öyle yan gelip yatayım dizi izleyeyim vs ile olmuyor. Öğrenmek emek isteyen bir süreç özellikle yabancı bir dil öğrenme süreci bence gerçekten çaba ve emek istiyor. iu 4 ritüeli yapman gerekiyor.

Reading -> kendine uygun olan metinleri okumalı bilmediğin kelimeleri not almalı ve bu kelimeleri düzenli olarak tekrar etmelisin. Ankiapp gibi flash kart uygulamaları bu iş için çok kullanışlı. Yine android ve apple store da news in levels, story in levels gibi level seçip metin bulabileceğin uygulamalar var. Bunlara bakabilirsin. 

Writing -> Öğrendiğin grammer konularını ve yeni kelimeleri kullanarak metinler yazmalısın. Bu senin yeni öğrendiğin kelimeleri ve grammeri doğru yazmanı sağlayacak hem de speaking yaparken atladığın kuralları ve sessleri fark etmeni sağlayacak. Bunun için yapabileceğin en güzel etkinlik günlük tutmak. Bugün ne yaptım yarın ne yapacağımı anlatmak. 

Listening -> Yukarıda anlattım ve en önemli konu bu aslında. Çünkü öğrenme sürecinin bence %75ini oluşturuyor ve ingilizcede bizde olmayan bir sürü ses var ve bunları gerçekten duymuyoruz. Bu kısmı hakkı ile yaparsan telaffuz, kelime, grammer, native speaking hepsini aradan çıkarmış olursun. 

Speaking -> bu kısmı cambly ile çözeceksin zaten. 

-bir de kritik soru: Ben şimdi ilk oturuma gireceğim, selamın aleyküm aleyküm selam nasılsıın fayteksentyu falan sonrası ne olacak? benim ing bitince cem yılmazınki gibi what is a purpose of your visit sorusuna heeeeğğğhh deyip absorbe mi edecem nolacak bilmiyorum mq parasını verdiğim bişiye ilk defa bukadar stres yapıyorum :D

abi cambly bu sorduğun soruyu yenmek için oluşturulmuş bir platform zaten. oradaki hoca seni yönlendirecektir. Derin bir nefes al ve hi de :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Abi selam yaklaşık 5 aydır cambly kullanan birisi olarak sorularına yanıt vermek ve tavsiyede bulunmak istiyorum,

Öncelikle bence 15 dakikalık sessionlar yeterli değil, ben haftada 2 kere yarım saatlik session yapıyorum. 15 dakika çok kısa bir süre. Değiştirme fırsatın ve imkanın var ise 15 dakikalık süreyi arttırmanı tavsiye edebilirim. 

- beginner lar için tutor tavsiyesi olan var ise alırım.

öncelikle tutor meselesi birazcık kişisel. Benim rahat olduğum tutorda sen rahat hissedemeyebilirisin ya da onun kişiliği sana uymayabilir. ilk derslerinde birden fazla hoca ile session yaparak hangi hoca sana daha uygun bulabilirsin. Mesela ilk hafta 5 er dakikadan 6 hoca ile tanışabilirsin. Ders işleme biçimlerini sorabilir, sana uygun hobisi vs var ise bunları öğrenebilirsin. İlerleyen derslerde bunlar üzerinden çalışabilirsin.

Bu senin seviyene göre değişir. Eğer başlangıç seviyesinde isen cambly içerisinde ders topicleri var. Bunlara kaydolup session başlangıcında seçip slaytlar üzerinden o dersleri hocanın anlatmasını/ beraber işlemeyi seçebilirsin. 

Daha ileri bir seviye isen hocanın seçimine göre idiom, phrasal verb  vs öğretmesini isteyebilirsin. Ya da düzenli çalışacak bir hoca bulursan her ders için bir topic belirleyip bunun üzerinden karşılıklı konuşma yapabilirsin. 

Bence camblye gireyim haftalık sessionımı tamamlayayım 5 ay sonra cayır cayır konuşurum gibi bir beklentiye girme. Cambly sadece sana anlıyorum ama konuşamıyorum kısmındaki konuşamıyoruma sebep olan çekingenlik, deneyimsizlik ve tedirginlik kısmını çözer. Konuşurken deneyim kazandırır. Bunun haricinde gramer eksiğin var ise bir gramer kitabı edinip buna çalışmalı, yeni kelime öğrenmek için reading yapmalı ve bol bol listening yapmalısın. Listening konusunda ise bence basit dinlemelerden/videolardan başlayıp dinlediğini anlayana kadar tekrar tekrar dinleyerek yani çalışarak ilerlemelisin. 

Abi yaklaşık olarak bu ay itibari ile 1 yıl olacak ingilizcemi geliştirmem gerekiyor diyerek başladığım süreç. Bu iş öyle yan gelip yatayım dizi izleyeyim vs ile olmuyor. Öğrenmek emek isteyen bir süreç özellikle yabancı bir dil öğrenme süreci bence gerçekten çaba ve emek istiyor. iu 4 ritüeli yapman gerekiyor.

Reading -> kendine uygun olan metinleri okumalı bilmediğin kelimeleri not almalı ve bu kelimeleri düzenli olarak tekrar etmelisin. Ankiapp gibi flash kart uygulamaları bu iş için çok kullanışlı. Yine android ve apple store da news in levels, story in levels gibi level seçip metin bulabileceğin uygulamalar var. Bunlara bakabilirsin. 

Writing -> Öğrendiğin grammer konularını ve yeni kelimeleri kullanarak metinler yazmalısın. Bu senin yeni öğrendiğin kelimeleri ve grammeri doğru yazmanı sağlayacak hem de speaking yaparken atladığın kuralları ve sessleri fark etmeni sağlayacak. Bunun için yapabileceğin en güzel etkinlik günlük tutmak. Bugün ne yaptım yarın ne yapacağımı anlatmak. 

Listening -> Yukarıda anlattım ve en önemli konu bu aslında. Çünkü öğrenme sürecinin bence %75ini oluşturuyor ve ingilizcede bizde olmayan bir sürü ses var ve bunları gerçekten duymuyoruz. Bu kısmı hakkı ile yaparsan telaffuz, kelime, grammer, native speaking hepsini aradan çıkarmış olursun. 

Speaking -> bu kısmı cambly ile çözeceksin zaten. 

-bir de kritik soru: Ben şimdi ilk oturuma gireceğim, selamın aleyküm aleyküm selam nasılsıın fayteksentyu falan sonrası ne olacak? benim ing bitince cem yılmazınki gibi what is a purpose of your visit sorusuna heeeeğğğhh deyip absorbe mi edecem nolacak bilmiyorum mq parasını verdiğim bişiye ilk defa bukadar stres yapıyorum :D

abi cambly bu sorduğun soruyu yenmek için oluşturulmuş bir platform zaten. oradaki hoca seni yönlendirecektir. Derin bir nefes al ve hi de :D

Hi eline koluna sağlık hocam :D Çok güzel yazmışsın. Plan projeyi buna göre oluşturuyorum. Dediğin gibi emek isteyen bir iş bir de ek olarak kesinlikle ve kesinlikle her işte olduğu gibi bunda da motivasyon gerekiyor, bir şeyi başarmak için istemek lazım. Umarım üyelik bittiğinde 3-5 birşeyler kapmış olurum. 

Dün akşam ses kaydı aldım, kemblide ilk günüm ve konuşmam böyle şeklinde :D Süreç sonunda da yine bir ses kaydı yapacağım bakalım fark ne olacak. Hayvani iş yoğunluğundan fırsat bulursam ki muhtemel bulamam, süreci dökümante edeceğim.

Teşekkür ederim. 

zalimadam bunu yazdı

bu tür programlar genelde karı düşürüp ülkeden kurtulurmuyum kafasında olanlarla dolup taşıyor. cambly çok verimli olacağını düşünmüyorum.

hatta cambly benzeri sesli konuşma filan uygulamalarına bakarsanız hep yüksek fiyatlarda ücret istiyorlar. sistem girip bakınca 500 tane kadın görünüyor ama eşleşmede patates :D

uygulamayı tasarlayanlar çok iyi biliyor ki karı düşürüp yolunu bulmaya çalışan adam acımadan basar parayı.

ben mondly uygulamasını çok beğendim. zorla adamın kafasına ingilizce kavramlarını sokmayı başarıyor. hatta üyelik alacaktım işler yoğunlaştı diye giremiyorum uygulamaya.

bir dersi farklı şekillerde 3 defa karşına çıkarıp kavramı unutmamanı sağlıyor. öyleki ingilizce konuşmayı sevdiriyor insana. ücretsizde bile bayağı şey öğretti. 

hiç düşünmemiştim bunu ama hani olur da yaşı yaşıma uygun biri neden olmasın? Yeşil kart falan olmadan free gidilir valla aklımda olsun bu şlajkshflakj

dcpromo tarafından 17/May/22 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

Ücretsiz sürümünü 5 dakika kadar kullanmıştım, oldukça eğlenceli ve güzel bulmuştum. Ancak öncesinde duolingo yada linguoleo gibi bir platformda çalışarak temellerini at derim. Ben 1 aydır duolingo çalışıyorun, baya faydasını gördüm. Cambly dhaa çok temeli olupta konuşması yetersiz olanlar için bi platform. 

Birde otur lost izle, düşen bi uçakta farklı farklı milletlerden onlarca kişi var. İskoçu, arabı, amerikalısı, korelisi. Müthiş ingilizce kastırır. 

FrodoTheYuzuksuz tarafından 17/May/22 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

Acı Çekene Saygı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Arkadaş paranızmı fazla geliyor, neden cambly ve benzeri uygulamalara para veriyorsunuz, üstelik haftada 1 saat konuşmak için... Bulunduğunuz şehirdeki en iyi İngilizce kursuna gidin ben speaking pratik yapmak için hoca arıyorum diyin, onların speaking club lari oluyor, veya Facebook da fln bulunduğunuz şehirde speaking club cafeler var, en olmadı omagle.com var, lütfen boşuna para verip yarım yamalak iş yapmayın :) hepsinden de öte ücretsiz discord speaking club lar var native bilenler insanlara yardımcı oluyor, biraz araştırınca bulursunuz, arkadaşlık edersiniz, en başta google translate ile ilerlersiniz, ilerledikçe aklınıza geldiği gibi konuşup düzeltmesi için rica edersiniz.

EdepsizPenguen tarafından 17/May/22 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu temelleri gelistirip, paralelinde kullanabilirsiniz.

https://learnenglish.britishcouncil.org/skills

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

@FrodoTheYuzuksuz hocam lost a başlayayım bakalım, sararsa full bitiririm, bunun dışında Strangers diye bi dizi var baya açık ing. konuşuyorlar eğlenceli bi dizi ona da bakıyorum, duolingo falan bayağı abkmıştım. Öneri için teşekkürler.

@EdepsizPenguen keşke para fazla gelse forumda çekiliş yapar ısmarlardım :D Süre kısa mı? Evet kısaymış bayağı, ilk oturum su gibi aktı geçti, pek birşey anlaşılmıyor gibi ama devam edelim bakalım olmadı 30 dk ya yükseltirim :D İşten fırsat kalmıyor dışarda birşeyler yapmaya son 5buçuk yıldır izin dahi kullanmadan köle modunda çalışıyorum, eve yorgun gidince enerji kalmıyor dışarı çıkmaya, Discord kanallarından yukarıda bahsettim, kanser Türk kitle çok, hay haavryu diye giriyosun ya taşak geçmeye aksan kasıyorlar ya aptal aptal gülüşüyorlar falan ana avrat soy sop sövüp çıkıyorsun hoş olmuyor.  Türklerden uzak durmakta aşırı fayda var, hem ing gelişimi hem akıl sağlığı olarak :D Ha herkesin bildiğnden başka bildiklerin varsa buyur paylaş faydalanalım :)

@ComputerWolf hocam, inceliyorum, kayıt oldum ilk testi çözdüm bana B1 önerdi. Bu da para istiyor normal olarak, bütçe yaratmaya çalışırım, tam nasıl çalıştığını çözeyim de. Teşekkür ederim.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocam merhaba. Mutlaka amacı dışında kullananlar vardır ancak cambly amacı için kullanıldığı zaman gerçekten çok verimli bir uygulama. 

Ama 0 gramer 0 kelime biliyor isen sabaha kadar konuşsunlar karşında turist gibi oturup izlersin.

2-3 cümle kurabiliyorum dediğin dakika adamlar sen konuş diye götünü yırtıyor zaten sürekli top senin kucağında kalıyor. Bu adamlar sen bu adamlardan tekrar ders aldığında ekstra para alıyor hocam. O yüzden sürekli seni konuşturmaya yönelik konular açıyorlar. Hani lisede sana yüz vermeyen kıza sürekli boş boş konular açıp konuşmaya çalışıyorsun ya. Bu cambly abiler ablalar da tam olarak bunu yapıyor.

Discord konusuna gelince hocam zaten söylemişsin dc'de kimse senin (afedersin ama) 2 kelime konuşamadığın ingilizcen ile amme hizmeti yapar gibi seninle basit ingilizce konuşmaz. Siktir eder geçer.

Ek olarak soruyorsan bence Rosetta Stone hocam. Crack var internette. Mis gbi uygulama (pc için) okutuyor yazdırıyor konuşturuyor dinletiyor kelime öğretiyor. Ve rosetta stone'u 0 ingilizce ile indirip başlayabiliyorsun bence o yüzden inanılmaz iyi. Duolingoyu herkes çok övüyor ama ben verim alamadım. Elbette kötüdür demek istemiyorum. Ama bana rosetta yanında cerez geldi biraz.

Kulak aşinalığı açısından dizi arıyorsan Friends hocam. Ama ingilizce türkçe altyazılı izle. Hem cümleleri çok basit ve yavaş konuşuyorlar. Türkçe ingilizce de üst üste binince cümlelere aşinalık artıyor. Kulak ayıkıyor duruma 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
Toplam Hit: 1734 Toplam Mesaj: 18
tutor advice english oneri cambly