folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Çanakkale‘Yi Gezmek Artık Paralı Oldu

Çanakkale‘Yi Gezmek Artık Paralı Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

C_e_Z_a bunu yazdı:
    -----------------------------

BosphorusPasha bunu yazdı:

varya hangi ota bok atacağınızı şaşırmışsınız artık. açıklaması var kafanmı basmıyo koçum? 12 kişiyle giden adam zaten kendine bi tane kılavuz tutuyo devlette bu adamlardan vergi alıyo. bunlarda devlete vergi vermemek için artık el altından işlerini yapıyorlar devlet bunu ölemek için bu kuralı koymuş ay sonunda para toplanıp kılavuz kişilere dağıtıyo vergisinide içinden alıyo burada hiç değişik bi durum yokki? 11 kişi git no problem para alacağız diyormu? grup gidişlerden bahsediyo kaldıki grup gidişlerde zaten kılavuz tutuluyo ve yine aynı para kılavuza gidiyo tek eksik o adam devlete vergisini vermiyo şimdi vergi vermiş olacak. şunu anlamakta kıtlık mı çekiyorsunuz yoksA  etrafa *okunuzu mu zıvaştırmak istiyorsunuz ? 

“Bölgede kaçak çalışan alan kılavuzlarını önlemek ve devletin alan kılavuzlarından vergisini tahsil etmesini sağlamak için iki kontrol noktası oluşturduk. Bu kapılarda hafta sonu 140 TL, hafta içi ise 110 TL alan kılavuzluğu ücreti alıyoruz. Toplanan parayı bir hesapta biriktiriyoruz ve ay sonu alan kılavuzlarının hesaplarına havale yapıyoruz” dedi. 

:D hoca şimdi bişi dicem kalbin kırılacak ama, benim sitemim oranın kaçak rehberine cartuna curtuna değil. Bu işin kılıfı. Minarenin çalınış sebebi başka. Anladın mı koçum!?

Her bokla övünen ama icraatta her şeyi bok eden bu hükümet, belediyelere süper yetki verdi haberin var mı ? Yani diyor ki belediyelere, sikebildiğiniz kadar sikin!
    Neden? Para kalmadı kasada, verin odunu diyor!
    Eee, şimdi osuran imamın cemaati neler yapmaz demi? Onun amacı zaten bi yerlerden biraz daha kırpıtmak, ne kadar alırsam kâr hesabı.

Şimdi tekrardan bi düşün yaz bakalım koçum! , ota boka atlayan ben miyim - sen misin ?

hocam senin amacın devletin icraatlerini konuşmakmı yoksa açtığın konu hakkında yorum yapmak mı?  benim kalbim kırılmaz sen diyeceğini de. sistem rehberinde cartında curtunda değil demişsin de sistemde rehberlerden başka birşeyden bahsedilmiyor ki? kılıf diyorsun devlet senden ek para alacağınımı söylüyo ? hayır pekine kılıfı ? hangi işin kılıfı? sen hükünetten bahsediyorsun açtığın konu çanakkale belediyesi şu anda buradaki tek kılıf senin devletin işleyişini sevmediğin için açtığın şu konu çanakkale üzerinden devlet politikasına atlıyorsun. asıl amaç dediğim şey ise aç konunu orada tartış yoksa benim yorumumu lastik gibi oradan oraya çekiştirme. ben sana devletin icraatinden bahsetmedim etmem de. haddim değil. şu yorumundan da muhabbetin ucunun nereye çıkacağı belli oluyor. iyi günler hocam.

İmzalar Kaldırılsın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

Alın lan donumuzuda alın.. şehit mezarlarına bile gidemiyelim.. bu arada ne klavuzu amk.. turistik mekan mı sanki... klavuz ne anlatıyor ki.. ya saçmalık amk

hocam kılavuz olmadan çanakkaleyi nasıl anlayacasın? sadece bakmak önemli değil ki bilmek yaşananları öğrenmek dinlemek.. 

hmm klavuzluk yapan adam çanakkalede olan biteni anasının amından çıkarken biliyormuydu yoksa sonradan mı öğrendi? çanakkaleyi gezip anlamak için klavuza gerek yok! sen zaten kendi tarihini bilmiyorsan anlamak için klavuza ihtiyaç duyuyosan öl boşuna nefes alıyosun demektir... kaldı ki tarihten kastımız kurtuluş savaşımızda olan bitenler...

hiçbişey bilmene bile gerek yok oranın havası herşeyi anlatır sana...

tamam sensin :) sen git oraya savaş anı sana vahiy olarak iner ok.

İmzalar Kaldırılsın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam parayı sen kendi görüşünle almazsın tamam da bu rehberlerin işi bu bundan para kazanıyorlar devletin yaptığı düzensizliiği ortadan kaldıracak bi sistembence gayet güzel düşünülmüş bi sistem kaldıki sana gel para alıcaz demiyor ki bi sınırlama var 12 kişi üstü. ha istemiyorsan grupca git 11 11 gruplara böl sok içeri kimse para almaz belediyenin buradaki amacı rehberlerin izinsiz belediyeden gizli çalışmaması. belediye yine aynı parayı alacak ama haksızlığı önlemiş olacak. birçok kişi demiyormu haksızlık kötü birşey diye rehberlik yapıp vergisini veren mi iyi vermeyen mi yoksa hepsi versin diye sistemi kontrol altına alan belediye mi? ortada bi haksızlık varmış ve çözülmüş orası bi milli park olma özelliğini hala taşıyor tek fazlalık artık rehberler belediye kontrolünde. burada yanlışlık yok aksine bi düzen var.

haa şimdi anlaşıldı derdiniz sadece kaçak çalışan rehberleri kontrol altına almak... hmm bu durumda belediye işveren konumunda olmuyo mu? parayı belediye alacak ay sonunda vergileri düşüp adama geri verecek... iş denetime almaksa eğer kimlik çıkarırsın ya da bir odaya bağlarsın arkadaş! kimlik verirsin klavuzluk yapabilir die! ondan sonra kapıda kontrol edersin... belediye işveren durumuna düşemez... ayrıca kime neye göre vergi alıyor? adamdan alabileceğin tek şey gelir vergisi... peki bide şöyle bişi var adamın eğer bürosu varsa? zaten o eleman vergisini ödüyor iki defa hangi akla hizmet vergi ödeyecek?

ha madem bu kadar vergi almaya meraklı sende bunu haklı görüyorsan gel bi de şu soruma cevap ver... ailende herkes hakkıyla vergisini ödüyor mu? yoksa muhasebeci gelip gelir giderler ile oynuyor mu?

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

Hojam gezi rehberleri var basılmış hazırlanmış, şehitliklerin de yeri değişmiyor. Alırsın haritanı ve gezi rehberini gider güzel güzel dolaşırsın. NP.

hocam 12 kişiden az gidince tamam kişisel olunca al gezi rehber kitapcığıını oku. ama grup gidişlerde (ki bu rakam da belediye tarafından 12+ olarak hesaplanmış) zaten rehber tutuyorsun. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

senin zeka seviyene gerçekten hayran kaldım vay beee.... bak sana en basit şekilde anlatim... çanakkaleyi gezerken klavuza da gerek yok... eğer çanakkaleyi gezeceksen önce otur araştır neler olmuş bitmiş... ondan sonra git gez... kaldı ki orası o kadar büyülü bir yer ki gittiğin zaman hiçbirşey bilmesen bile tüylerin ürperiyo duygulanıyorsun... ayrıca canakkale savaşında neler olup bitmiş bunları bilmiyorsan sen tarihini bilmiyorsun demektir! anlicağın boşuna nefes alıyorsundur bu memlekette...

ha senin mantığınla düşünecek olursak bu klavuzlar savaşı gördü de onları mı anlatıyor? ya da o klavuzlara vahi iniyo da biz mi bilmiyoruz? onlar da okuyup araştırıp öğreniyo! seninde bunları okuyup araştırıp öğrenmen gerek... orada sana osmanlının x kalesinden bahsetmiyo kurtuluş mücadelenden bahsediyo... zaten bunu bilmiyorsan ne deyim ki sana...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:

hocam parayı sen kendi görüşünle almazsın tamam da bu rehberlerin işi bu bundan para kazanıyorlar devletin yaptığı düzensizliiği ortadan kaldıracak bi sistembence gayet güzel düşünülmüş bi sistem kaldıki sana gel para alıcaz demiyor ki bi sınırlama var 12 kişi üstü. ha istemiyorsan grupca git 11 11 gruplara böl sok içeri kimse para almaz belediyenin buradaki amacı rehberlerin izinsiz belediyeden gizli çalışmaması. belediye yine aynı parayı alacak ama haksızlığı önlemiş olacak. birçok kişi demiyormu haksızlık kötü birşey diye rehberlik yapıp vergisini veren mi iyi vermeyen mi yoksa hepsi versin diye sistemi kontrol altına alan belediye mi? ortada bi haksızlık varmış ve çözülmüş orası bi milli park olma özelliğini hala taşıyor tek fazlalık artık rehberler belediye kontrolünde. burada yanlışlık yok aksine bi düzen var.

haa şimdi anlaşıldı derdiniz sadece kaçak çalışan rehberleri kontrol altına almak... hmm bu durumda belediye işveren konumunda olmuyo mu? parayı belediye alacak ay sonunda vergileri düşüp adama geri verecek... iş denetime almaksa eğer kimlik çıkarırsın ya da bir odaya bağlarsın arkadaş! kimlik verirsin klavuzluk yapabilir die! ondan sonra kapıda kontrol edersin... belediye işveren durumuna düşemez... ayrıca kime neye göre vergi alıyor? adamdan alabileceğin tek şey gelir vergisi... peki bide şöyle bişi var adamın eğer bürosu varsa? zaten o eleman vergisini ödüyor iki defa hangi akla hizmet vergi ödeyecek?

ha madem bu kadar vergi almaya meraklı sende bunu haklı görüyorsan gel bi de şu soruma cevap ver... ailende herkes hakkıyla vergisini ödüyor mu? yoksa muhasebeci gelip gelir giderler ile oynuyor mu?

hocam herkesi kendin gibi zannetme bizim ailede yıllık planda ilk yapılan şey devlete verilecek vergilerdir. hiç bir eksiğimiz de yok şükür. bak savruluyorsun konuşurken evet kaçak çalışan rehberleri kontrol için. zaten kimlik verilecek bunlara. kaçak çalışan adamın bürosu olurmu? burada önemli olan tabiri caiz se gecekonduları kaldırıp yerlerine belediyeden tapulu yer üzerine yapılmış bi bina yapmak gibi birşey. düzensizliği kaaldırıp düzene sokmak.

İmzalar Kaldırılsın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

Hojam gezi rehberleri var basılmış hazırlanmış, şehitliklerin de yeri değişmiyor. Alırsın haritanı ve gezi rehberini gider güzel güzel dolaşırsın. NP.

hocam 12 kişiden az gidince tamam kişisel olunca al gezi rehber kitapcığıını oku. ama grup gidişlerde (ki bu rakam da belediye tarafından 12+ olarak hesaplanmış) zaten rehber tutuyorsun. 

Yani sen şimdi tamam para alsınlar, ben şehitlerimi görmeye giderken para veririm, manevi değerlerimin parayla ölçülmesinede razıyım - sağın beni memelerim süt dolu diyosun !

Hocam, sen böyle bir zihniyete sahipsen karşında ceddinin tarihi olsa, silin ne olsa eskide kaldı dersin be :)

!Ananıda alıp gideceğin günler gelecektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:

senin zeka seviyene gerçekten hayran kaldım vay beee.... bak sana en basit şekilde anlatim... çanakkaleyi gezerken klavuza da gerek yok... eğer çanakkaleyi gezeceksen önce otur araştır neler olmuş bitmiş... ondan sonra git gez... kaldı ki orası o kadar büyülü bir yer ki gittiğin zaman hiçbirşey bilmesen bile tüylerin ürperiyo duygulanıyorsun... ayrıca canakkale savaşında neler olup bitmiş bunları bilmiyorsan sen tarihini bilmiyorsun demektir! anlicağın boşuna nefes alıyorsundur bu memlekette...

ha senin mantığınla düşünecek olursak bu klavuzlar savaşı gördü de onları mı anlatıyor? ya da o klavuzlara vahi iniyo da biz mi bilmiyoruz? onlar da okuyup araştırıp öğreniyo! seninde bunları okuyup araştırıp öğrenmen gerek... orada sana osmanlının x kalesinden bahsetmiyo kurtuluş mücadelenden bahsediyo... zaten bunu bilmiyorsan ne deyim ki sana...

tamam tek gideceksen otur oku git bundan para alınmıyo ki. 

kılavuzlar bu işi okumuş öğrenmiş bilen anlatabilecek seviyede kişilerdir. o yüzden kılavuzluk diye bi meslek vardır? diretiyorsun tamam tutma kılavuz kendin oku kendin gez. grupca giderken herkes seninle okur araştırır topluca gezersiniz. hocam seninle tartışmayacağım yorumların bu işlerden zırnık anlamadığını ve tamamen birşeyler zırvalamak için konuştuğunu gösteriyo. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

C_e_Z_a bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

Yani sen şimdi tamam para alsınlar, ben şehitlerimi görmeye giderken para veririm, manevi değerlerimin parayla ölçülmesinede razıyım - sağın beni memelerim süt dolu diyosun !

Hocam, sen böyle bir zihniyete sahipsen karşında ceddinin tarihi olsa, silin ne olsa eskide kaldı dersin be :)

yo öyle birşey demiyorum ki sen öyle algılıyorsun :) ben diyorum ki kaçak rehberleri düzene sokmak belediye kontrolüne almak için  güzel bi sistem yapmışlar destekliyorum. senin anladığın meme süt.... tatmin olacaksan evet öyle memem var hemde süt dolu belediyenin sağmasını bekliyorum.

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

Çeşitli düzenlemeler için şehitlerini ziyarete gelen gruplardan para alması tamamen saçmalıktır. Tüm düzenlemeler, rehber vs. sorunları para alınmadan devlet eliyle halledilebilir. Umarım ilerde imkanı olmayan vatandaşlarımızın masrafları karşılanarak şehitliği ziyaret edebilecekleri günleri görebiliriz.

!!!
Toplam Hit: 4095 Toplam Mesaj: 45