Canon 550D Nikon D3100 Hangsi Tercih Edilmeli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

arkadaslar canon 550d ile nikon d3100 arasında ciddi sekilde gidip geliorm.. kagıt üzerinde canon bi adım önde duruyor ama gnlüm nikondan yana..

bilgisi olan arkadaslar bana bu konuda yardım ederlerse cok sevinirim...

ikisininde artılarını eksilerini yazarsanız sevinirm.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

benimde ilk kullandığım makine d90 dı kısıtlı bi süreydi ama o zamandan beri canona ısınamadm :D fakat lafına gelecek olursak 

-otofokus problem olucaksa düşünmeden 550d al çünkü d3100 de otofokus yok

-video üzerine yoğunlaşmayı düşünüosan d3100 alman lazım çünkü video modunda fokus derdi yok 

-ellerin büyükmü küçükmü bilmediğimden git iki makineyide eline al derim canon biraz biraz daha ince ve küçük

-bunun yanında nikon daha hafif :D

ama kağıt üzerinde soracak olursan kesinlikle canon. 

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Nikon'un adı yeter:|

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

canonun adı yok zaten :|

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

sir tesekkr ederm kardesm ama yassun dedgi gibi sanırım biraz bende bencil davranıyorm nikonun adı yeter diye bakıyorm ama sanırım bu gidisle 550d alıcam

ama daha cok yorum glirse d3100e dönebilirm

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

550D Hocam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

sen bilirsin hocam, sony-nikon karşılaştırması yapmıyoruz ki nikonun adı olsun diyorsun ona takıldım. canon-nikon diyoruz. senin yapman gereken şey eğer istanbuldaysan hayyam pasajına iki makineyide eline al aynı bölgenin fotoğrafını aynı ayarlarla çek bak hangisi daha çok hoşuna gidiyor. birde eğer fotoğrafçılığa hobi olsada yeni başlıyorsan 550d al çünkü fokus ayarlamakla uğraşırken istediğin pozu yakalamayabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

edit

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oturuyorum
    oturuyorum's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nikon !

Ellerinde Pankartlar / Gidiyor Bu Çocuklar / Kalkın Ayağa, Kalkın / Gidiyor Bu Çocuklar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

550d tabiykisi :)

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

hocam arkadaş demiş 550d video için diye

550 d 1080p 30 fps video çeker

d3100 1080p 24 fps çeker

ama d3100 sürekli fokuslu oluor benim bildiğim kadarıyla (videoda)

birde arkadaş otomatik netleme var demiş, netleme motoru olmayan bir makine nasıl netliyor ben onu çözemedim belki farklı şeylerden bahsediyoruzdur.

Toplam Hit: 4686 Toplam Mesaj: 19