Canon Mu ? Nikon Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    -----------------------------

ne içib kullanacağına hangi markanın hangi mideli olduğuna ve hangisinden zevk alacağına bağlı

sonuç olarak 

Pentax 

:p

Hoca iyiki bir Pentax aldın :D   Kim ne kullanıyorsa herkese onu önerir ya ... seninkide ondan :D nikon d3100 kullanıyorum ama soran herkes e canon veya pentax öneririm :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

PsychoDawn bunu yazdı:

ne içib kullanacağına hangi markanın hangi mideli olduğuna ve hangisinden zevk alacağına bağlı

sonuç olarak 

Pentax 

:p

Hoca iyiki bir Pentax aldın :D   Kim ne kullanıyorsa herkese onu önerir ya ... seninkide ondan :D nikon d3100 kullanıyorum ama soran herkes e canon veya pentax öneririm :D

hocam ben ben de olduğundan veya kullandığımdan dolayı demiyorum ki.. Bana pentaxın k5 i ile d7000 arasında seçim sunsalar nikon d7000 derim.. renkleri daha güzel ışığı falan daha hoş yani.. ha nedir d7000 de su ve çamur geçirmezlik özelliği yok eskiye dönük objektiflerde destek yok ki d7000 de buna destek veriliyor eski objektifler kullanılabiliyor.. 

tamamıyle para/kalite orantısı kuruyorum ve sonuç pentax oluyor.. Arkadaşta da d3100 var renkler acayip pastel güzel değil fotoğrafları.. nedendir bilmem herkesin dilinde canon nikon var diğer markalaların nesi var arkadaş? canona nikona çakan onca marka var kimse bilmiyor.. 

wartı olarak ben pentax ı almadan önce canon nikon alcaktım babam gitti pentax aldı biraz kızdım ama sonuçlara bakınca bildiğin hastası oldum makinenin yok böyle bir performans.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grkn
    Grkn's avatar
    Erkek

FoRzA bunu yazdı:

Müridler öncelikle profesyonel dijital fotoğrada makinalrı hakkında bi bilgim yok.Arkadaş alacak sizce hangi marka daha iyi iş görür ?

baba nikon kesinlikle hatta bununla ilgili bi video var tam hatırlamıyorum canon vs nikon yaz yutubtan çıkabilir.

Her insan öldürür sevdiğini.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theimpossible
    theimpossible's avatar
    Erkek

Canon un kendi bünyesinde oldğm için demiyorum ama kesinlikle şüphesiz CANON ! ..

You CAN CANON ;) ..

theimp0ssible - cout << " Emektar TBT'çı " << endl ;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

FOTOŞOP

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

nikonun gönlü yara , canonun bahtı kara 

canonsa vur saza, nikonsa bas gaza.

bu nedir la :D:D

Zamanı durduramazsın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliMermi
    DeliMermi's avatar
    Erkek

canon alma derim ben, tek sebebi ise bi canon marka tarayıcım vardı usb kablosu çalışmıyor, sebebi ise üretim hatası, kablo yapmayı bilmiyorlar. kabloda sorun var heralde diye düşündüm, gittim aynısını orjinal usb kablosunu aldım gene çalışmadı, bu kez orjinal olmayan bi kablo aldım çalıştı :D şimdi ben canona ne diyim az, bu çözümü bulmak için az uğraşmadım ile öle usb kablosuna bakmak aklımın ucundan geçmedi sonuçta kablo sıfır yanında verilmiş, programı kaldır kur kaldır kur kaldır kur, tarayıcıya üfle, tarayıcı ısınıyor üstüne buz koy soğusun, delirtti valla az sövmedim üreticisine :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

peki bu kadar bilgi üstüne şunu sorayım (gerçekten kullananlara)

ben amatör fotoğrafçılık çekmek istiyorum çekeceğim resimler hem dağ kuş böcek deniz kenarı hemde gece club ta bir resim çekebilmek karanlıkta da performans istiyorum yani

+ olarak HD video kaydı yapabilmek istiyorum mümkünse 1080P  bu konuda hangisi daha performanslıdır ? 

yoksa gidip teknik özelliklerine göre alıcam o olacak :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

ben amatör fotoğrafçılık çekmek istiyorum çekeceğim resimler hem dağ kuş böcek deniz kenarı hemde gece club ta bir resim çekebilmek karanlıkta da performans istiyorum yani

+ olarak HD video kaydı yapabilmek istiyorum mümkünse 1080P  bu konuda hangisi daha performanslıdır ? 

hocam full hd çekersen eline kocaman bi hafıza kartı alman lazım ve hemen dolar o kart.. Zannedersem 720 p seni tatmin edbeilir.. 

Dağ çiçek böcek kuş ve disko çekimlerini makine ile kıyaslayamazsın her birine uygun objektif alman lazım.. Dağ için ayrı kuş için ayrı böcek için ayrı.. lakin kuş çekmek için netlemesi hızlı olan bir makina ve netleme noktası fazla olan bir makina seçmen lazım.. Gece disko çekimlerinde de yüksek iso değerlerine sahip bir makine bulman lazım,,,

Ve bunların hepsini fiyat performans olarak içine alan bir marka var :D 

Pentax :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

hocam full hd çekersen eline kocaman bi hafıza kartı alman lazım ve hemen dolar o kart.. Zannedersem 720 p seni tatmin edbeilir.. 

Dağ çiçek böcek kuş ve disko çekimlerini makine ile kıyaslayamazsın her birine uygun objektif alman lazım.. Dağ için ayrı kuş için ayrı böcek için ayrı.. lakin kuş çekmek için netlemesi hızlı olan bir makina ve netleme noktası fazla olan bir makina seçmen lazım.. Gece disko çekimlerinde de yüksek iso değerlerine sahip bir makine bulman lazım,,,

Ve bunların hepsini fiyat performans olarak içine alan bir marka var :D 

Pentax :D

hoca ne yaptın pentax hepsiburada da 3.5 bin tl den başlıyor vatan da hiç yok :)

Toplam Hit: 11773 Toplam Mesaj: 63