Canon Mu ? Nikon Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

BosphorusPasha bunu yazdı:

PanxeR bunu yazdı:

peki bu kadar bilgi üstüne şunu sorayım (gerçekten kullananlara)

ben amatör fotoğrafçılık çekmek istiyorum çekeceğim resimler hem dağ kuş böcek deniz kenarı hemde gece club ta bir resim çekebilmek karanlıkta da performans istiyorum yani

+ olarak HD video kaydı yapabilmek istiyorum mümkünse 1080P  bu konuda hangisi daha performanslıdır ? 

yoksa gidip teknik özelliklerine göre alıcam o olacak :)

hocam full hd çekersen eline kocaman bi hafıza kartı alman lazım ve hemen dolar o kart.. Zannedersem 720 p seni tatmin edbeilir.. 

Dağ çiçek böcek kuş ve disko çekimlerini makine ile kıyaslayamazsın her birine uygun objektif alman lazım.. Dağ için ayrı kuş için ayrı böcek için ayrı.. lakin kuş çekmek için netlemesi hızlı olan bir makina ve netleme noktası fazla olan bir makina seçmen lazım.. Gece disko çekimlerinde de yüksek iso değerlerine sahip bir makine bulman lazım,,,

Ve bunların hepsini fiyat performans olarak içine alan bir marka var :D 

Pentax :D

hoca ne yaptın pentax hepsiburada da 3.5 bin tl den başlıyor vatan da hiç yok :)

3500 tl mi :| Sen sanırsam k5 e falan baktın?

türkiyeden alma zaten pentaxı destekleri pek yok yurtdışından 1300 tlye en fazla pentax k-r getirebilirsin ebaydan 1300 tlye 55-200 lens ile bile getirebilirsin yedek ekipmanlarıyla birlikte.. 

Senin baktığın model nikonun d7000 i ile aynı seriden özellik olarak ondan fazla ama d7000 daha güzel tonlama yapıyor ışıkda.. ve zannedersem netleme de daha güzel.. Sana tam değil de giriş yada orta sınıf profesyonel makine yeterli olacaktır..

Yada hiç uzatma pentax la falan git gg den sahibinden 2. el d5000 veya d3100 falan bulabilirsen al üstüne de biraz para ekleyip alırsın bi objektif yine çekersin videonu fotoğrafını.. ama onalr gece çekimlerinde pentax kadar performans veremez..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Ne canon nede nicon. Biliyorsan photoshop casio bile yeter sana.
Toplam Hit: 11771 Toplam Mesaj: 63