folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çatı Oluğu Yalıtımı Hakkında Yardım

Çatı Oluğu Yalıtımı Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

selam müridolar,

Ev apartmanın en üst katında, almadan önce duvarlarda rutubet vardı. Bir kaç çatıcıyla konuştuk, sorunun çatı oluğundan kaynaklandığını öğrendik. Şimdi apartman yönetimiyle oluğa yalıtım yaptırmaya çalışıyoruz. 

Oluklar şöyle;

https://resimyukle.io/r/FQsnAmqCGZ

https://resimyukle.io/r/SimP7quqnz

bir kaç izolasyoncu çağırdık her biri farklı şeyler söyleyince kafalar karıştı.

halbuki hepsi aynı çözümden bahsetse aklımızın yatanına yaptıracaktık :/

çatı işinden anlayan veya tecrübe etmiş müritlerin fikirlerini almak isterim, kazıklanmadan ve en doğru yalıtımı nasıl yaptırırız?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

oluk dediğin şey

çatı le duvar arasında kalan bordo kısımmı 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Hocam Yaz gelmeden yaptırdım. Resimleri göremiyorum kurumun bilgisayarından dolayı lakin kendi yaptırdığımı söleyim ve çok memnunum. 

Öncelikle 2 seçenek sundular bize ilki sac kaplamakto oluklara komple fakat maliyetinin yüksek oldğunu söylediler diğeri ise Pollüretan Su Yalıtımı çimentoya benziyor sıva yapar gibi sürüyorlar onu oluklara. Ben o gün bugün herhangi bir nem küflenme yada herhangi bir sorun görmedim. Tavsiye ederim yani.

EDİT: Telden resimlere baktım aynı bizim çatının olukları gibi dedeğim Poliüretan Su Bazlı Yalıtım olayına bir bakın derim.

rushOut tarafından 06/Eki/22 14:17 tarihinde düzenlenmiştir

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ben de benzeri sorun yaşıyorum, geçenlerde yabancı nalburumsu bi insta sayfasından bi postta görmüştüm, adam boya gibi bir maddeyi döküyor parmak rulo ile güzelce yayıp yediriyor su falan hiçbirşey geçmiyor, silikonlo bir madde belli ki ama ne bulamıyorum, takip edeyim konuyu

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Açılın, eski çatıcı geldi :)

Hocam oraya çatı oluğu yapamazsınız. Oluk olarak kullanılan yerin malzemesi nedir anlayamadım ama eğer oralardan su alıyorsa ev, teneke kutularda zift var. Bildiğin asfalt. Oraları iyice temizleyip onu eritip dökerseniz 1. Aşamada gayet iyi tutar, bir de üstüne su geçirmez oluk malzemeleri var, onlardan sürerseniz çok sağlam olur.

Bu tarz işlerde ya oluk değiştirilir yada böyle sağlam malzemeler ile kaplama yapılır. Fiyat ne tutar hiç bir fikrim yok açıkçası. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

https://www.trendyol.com/weber/dry-706-plus-bitum-kaucuk-cift-bilesenli-surme-yalitimi-p-266906150?boutiqueId=61&merchantId=449899&storefrontId=1&countryCode=TR&language=tr&gads=true

Bir tane bundan alıyorsunuz en az 10 sene o sorunu birdaha yasamiyorsunuz hocam 

Bu işin babası weberdir.

En düşük maliyetli ve kesin çözüm olarak bunu öneririm.

CEO tarafından 06/Eki/22 14:47 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

hocam aynı sorun bizim apartmanda da oldu çatı katında oturuyoruz alt katta  evsahibi var (yurt dışında yaşıyor) adamın evinin balkon kısmında kalan yerleri full rutubet olmuş 

konuştuk 1 2 kişiyle en iyisi saç yapmak dediler fiyat istedik 38k dediler bizim evsahibi tak diye eft yaptı haftaya başlayacak bakalım :D

salla gitsin ölecez zaten :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

sürme izalasyon konusunda köster firmasından şaşmayın zemini çok güzel bir şekilde temizleyin sonrasında fırça ile kendiniz bile yapabilirsiniz.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Hocam gönderdiğin resimden tam anlayamadım ama; 

çatının uç kısımlarındaki Arduvazlı kalkacak

o gösterdiğin yere saç oluk yapılacak Arduvazlı ın altına 50 cm kadar girecek ve üzerine Arduvazlı yapıştırılıp sabitlenecek 

Sizin bu işin kesin ömürlük tek çözümü bu 

Detaylı anlatım için whatsaptan yardımcı olurum dm den yazarsan 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

Senin gonderdigin resimlere gore en sikintili cati oluk sistemi uygulanmis.

Aslinda oluk degil o. Cozulmez bir is degil ama ugrastirici ve maliyetli olacak bir is.

Su an mobildeyim yazarim daha sonra.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

Hocam burda oyle aman aman bir iş yok. Zaten çatı kumlu malzeme.

Kumlu malzemenin bittigi yerin alnindaki duvardan tam sifirindan sol taraftaki mermerin altina sıfır olacak şekilde kumlu membran ile oluk yapacak. Halk arasinda kumlu mebran denir. Sürme, veber vs diye tabir edilen fırça yardimiyla sürülen malzemeler ile uğraşıp başını ağrıtma. Kumlu mabran ile akintiyi verdimi ömürlük olur dahada ugrasmazsin. Edit. Bak senin catiya tarif ettigimin aynisi resim yukleyemedim linkini biraktim aşağı 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSyU3BIHrnm2fzss501E9zPRBl4kJxpW9LKgg&usqp=CAU

nigdeli tarafından 06/Eki/22 20:53 tarihinde düzenlenmiştir

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
Toplam Hit: 925 Toplam Mesaj: 14
oluk izolasyon çatı yalıtım