folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çatı Oluğu Yalıtımı Hakkında Yardım

Çatı Oluğu Yalıtımı Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler,

tek bir doğrusu yok bu işin sanırım :D

teneke oluk maliyetli olur diye düşündük,

oralara mebran çekmek mantıklı mı bilmiyorum, düşüneceğiz bu seçneği de.

weber vb. sürmeli olanlara da bakacağız ancak reismlerden göreceğiniz üzere oluğa daha önceden buna benzer bir malzeme sürülmüş ve o güneşten erimiş gibi görünüyor. altına su alınca da altındaki ve duvarlarındaki sıva da iyice toz olmuş. elini sürünce dökülüyor. tuğla görünüyor.

önce tamir harcı yada sıva artık ne deniyorsa onun yapılması lazım bence.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Spatulayı bıçak gibi bileyin ağzı keskin olsun o bölgeyi kazıyın. O bölgeye üç kat plastik likit elastik membran uygulayın, zift uygulamayın. Fırça ile sürün 2 saat sonra ikinci katı atın. Toprak altında kalacak kolonlara da bu uygulanır, yüzey plastik film tabakasıyka kapanacak. UKS iyi bir markadır. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

arkadasim senin o olugun insaatlarda gizli oluk diye tabir ettigimiz betonarmeden yapilan bir oluk cesidi. bunun sikintisi kisin karla dolar sonra donar ve genlesmesiyle patlatir betonu. cati kaplaman arduvazli membran ileride onuda elinize alacaksiniz.

oluguna yapilmasi gereken cift kompenantli havuzlarda kullanilan surme su yalitimi 1kat yatay 1 kat dikey olacak sekilde surulecek. ama oncelikle kenarlarin 90derecelik acilari pahlayacaksiniz. sonra yalitim malzemesi uygulayacaksiniz.

arkadaslar likit membran onermisler. membran tarzi malzemelerin tamamini gunesten koruman gerekiyor. acikta kalamazlar. gevrer dokulur (sizinkiler gibi) uzun yillar dayanmazlar.

cati ortu malzemen olugun icine dogru girecek. oluga yapacagin malzemede onun altina girecek.

catinin yandaki terasla aranda olan kalkan duvarinada ayni sekilde cati ortu malzemen cati boyunca kupestenin altina kadar cikaracaksiniz.

ilk yapman gereken olugun icini raspa veya spatula yardimiyla kaziyacaksin. mevcut yalitimi sokmem gerekiyor. yagmur inis deliklerinize dogru ciddi bir egim vererek sap dokeceksiniz. onun uzerinede cift kompenantli su yalitimi uygulayin.

grpngy tarafından 06/Eki/22 22:48 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 939 Toplam Mesaj: 14
oluk izolasyon çatı yalıtım