Çelik Ev Prefabrik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Hocalarım artık ev almak en azından benim için hayal oldu.

Antalya nin bir ilçesinde arazimiz var, bi ilçede yaşicaz benim ve hatunun iş yerleride yakın bu çevrede.

Bu işi bizden yapan arkadaşlar varmıdır? Veya kullanan. Düzenli yaşam için sorun teşkil eder mi?

Gibi bir çok aklımda soru var.yani açıkçası kiralar ilçe için bile 10k yazık günah.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bir çok bölgede çelik prefabrik ev için ruhsat vermiyorlar halbuki bu evler depreme dayanıklı ve çoğunlukla ik katlı veya en fazla üç katlı

neden bu depreme dayanıklı prefabrik evlerin yapımına belediyelerin izin vermediğini bilem varmı ?

çok az yerde genelde ova yollarında ve kırsalda izin veriyorlar bu bir çelişki değilmi ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

hocam çelik ev ve prefabrik ev birbirinden farklı.

m2 sine göre vergisi ve fiyatı çok farkediyor.

tek katlı almanı tavsiye ederim.

farklı bir ilden alırsan nakliye + işçilerin konaklama ve yemek masraflarını da karşılıyorsun.

sitelerinde vrilen fiyatlard genelde sadece çelik evin veya prefabrik evin kendi fiyatı var.

ruhsat+abonelikler+su basman +çevre düzenleme vb gibi diğer bütün ekstralar satın alan kişiye ait.

hem prefabrik hem de çelik evde yaşamaak asla sorun teşkil etmez. içini eşyayla doldurmazsan minimal bir hayat yaşarsın.

dış duvar kalınlığı 10 cmden aşağı olmazsa yazın ve kışın soğuktan ve sıcaktan izole bir hayatın da olur. çok araştırdım ama henüz kısmet olmadı bize de almak.

hayırlısı olsun.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    AslanAmca bunu yazdı

Hocalarım artık ev almak en azından benim için hayal oldu.

Antalya nin bir ilçesinde arazimiz var, bi ilçede yaşicaz benim ve hatunun iş yerleride yakın bu çevrede.

Bu işi bizden yapan arkadaşlar varmıdır? Veya kullanan. Düzenli yaşam için sorun teşkil eder mi?

Gibi bir çok aklımda soru var.yani açıkçası kiralar ilçe için bile 10k yazık günah.

https://www.youtube.com/watch?v=A7J2y6T42TQ

elemanın anlattığı şekilde... bu sandviç panel. betopan için durum şöyle (tavsiye etmiyorum) 

https://www.youtube.com/watch?v=AloWjHI3y84

betopan için köpük olayı böyle.

zeminde dikkat edilecek husus zemin atılırken su tesisatının alt kısmının döşenmiş olması lazım boru ağızlarına gazete doldurup bırakacaksın. bir de zeminin altına ve foseptiğin etrafına cam yaydırırsan evinin altı fare yuvası olmaz. çatında da izocam olacak üzerinde yürüyemiyorlar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Antalya'da KARMOD var, havalimanından aksu tarafına giderken ana yol üzerinde sağda. Gidip bir incelemeni tavsiye ederim.

10 yıl kadar Antalya'da yaşadım. Ekonomik şartlardan dolayı memleketime geri taşındım. Şuan Antalya'da ev kira fiyatlarının artışını hayretle izliyorum...

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Benim bir süredir takip ettiğim https://www.nefeslife.com/ var hocam. Beton, modüler taşınabilir ev. Bunu bi incele derim.

Düzenleme: Kasım 2021'de kaba fiyatı 27m2 modül 80.000 TL 32m2 modül 85.000 + Kdv imiş.

Biocyte tarafından 10/Şub/23 10:09 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

İlçede  ruhsatla  ilgili bir  sorun yok, hatta  devlet  biraz  teşvik bile veriyor.Çelik ve prefabrik arasında  bariz  farklar var. Antalyada  Karmod varda  eski sistem  iş  yapıyorlar ve güzel değil açıkcası.

tek  katlı yaptırma  taraftarındayım.Evet firma hiç birşeye  karışmıyor su basmanına, işçi maliyetine vsvsvs

Şu firmayı  3 4 aydır  takip ediyorum.

https://www.oskacelikev.com/hafif-celik-ev-konsept-projeler

Villa kodu: 148-10-31

Tek sorunum gündelik  yaşam için nasıllar acaba.

AslanAmca tarafından 10/Şub/23 10:23 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

@kılıçh vardı ama çoktandır girmiyo siteye kefilide görüşmuyormuş varsa iletişimi olan banada iletsin bende yaptırmak istiyorum 

Yav he he
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Bir çok bölgede çelik prefabrik ev için ruhsat vermiyorlar halbuki bu evler depreme dayanıklı ve çoğunlukla ik katlı veya en fazla üç katlı

neden bu depreme dayanıklı prefabrik evlerin yapımına belediyelerin izin vermediğini bilem varmı ?

çok az yerde genelde ova yollarında ve kırsalda izin veriyorlar bu bir çelişki değilmi ?

her bir zıkkımı yönetmeliğe uyduğundan rüşvet alamıyorlardır ibneler

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

ruhsata gerek yok belli bir metrekareye kadar ev yapabilirsin.  (ya tarlana eşyalarını saklamak için kulube yaptığını düşün)

bence tek kat al. teras çatı alma bi soğuk çatısı olsun (izolasyon için)

neden diyorum her sene o siktiğimin binaların yok vidası gevşer yok ot yok sik. her sene sıkıla. hafif hafif gevşer sıcak soğuk farkından çünkü. 

yenge 2. kata her çıktığında azcık sallansa bina başın ağrır :)

tek kat alırsan da çatı yalıtımına dikkat et sadece ısı değil ses yalıtımı. bir yağmur yağar eve su girmez ama sesten uyuyamazsın.

zemine kesinlikle güzel bir temel yaptır. (paradan kaçma)

öyle depremde falan kolay kolay bişey olmaz onlara fakt çok hafif de bişey alma rüzgarda uçar.

edit: bi de köpük panel falan yapıyorlar onun yangın dayanımlısı olanından al ya da taş yünü olanını tercih et. Allah göstermesin en ufak yangında tutuşur.

kroo tarafından 10/Şub/23 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ulkedeki sikintinin sebebi beton degil arkadaslar. Sen celik ev yaptiriyorum diye mutlu olursun, firma sana aliminyum ev satar, sen ahsap masif ev yaptiriyorum diye mutlu olursun ama firma sana sikistirilmis talastan masif gorunumlu ahsap satar, sen betonarme depreme dayanikli ev yaptiriyorum diye mutlu olursun, firmsa sana yonetmelige uymayan malzemelerle insaa edilmis ev satar. Butun bunlar olurken de devlet denetlemez, denetliyor gibi gorunur. Gonderir firma elemani denetleme firmasina, adam kase imzayi basar "denetlenmsitir" belgesini alir ve sen insaatini bitirir, satar parani alirsin. Turkiye'deki curumuslugun sebebi malzeme kalitesi degil, insan kalitesi.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 2036 Toplam Mesaj: 21
barınmalık bina