folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Cep Telefondan Ücretsiz İletişim Zor Ama Rüya Değil.!

Cep Telefondan Ücretsiz İletişim Zor Ama Rüya Değil.!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek
    BRK35 bunu yazdı:
    -----------------------------

Bunla alakalı bi symbian program vardı. Yazdığın mesajı çağrı olarak kodlayıp karşı tarafa gönderiyordu. Karşı tarafta da aynı program varsa telefon baya bi çaldıktan sonra kodu mesaja dönüştürüyordu. Fakat kodlama işi biraz sıkıcı. Biz sadece "Slm" yani 3 harften oluşan bi iletiyi denedik. Yolladığımız telefon yaklaşık 15 defa çaldı. Yani uzun bir ileti yazsak susmaz sanırım o telefon. Ama sistem çalışıyor.

Hocam ''4 saniselik bir çağrıda ekrana ‘Nerdesin’ yazacak ''  teorik olarak ve dikkatini çekerim bir Saniyede 60 Salise var :\ 

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı:

amele_2 bunu yazdı:
    veri iletimi son derece yavaş ve sürüncemeli olacak..tutulacağını sanmam

kanka senin tuzun kuru faturalı hat kullanıyon ohh :)

kontörlü avea da var hacım..

veriom 49 kontör her yöne 500 sms yada avea içi 5000 sms ne gerek var bööle şeylere?

ayrıca vodafone şirket hatlarında ayda 2500 dk beleş görüşme var 10 liraya :D 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek
    Az önce bahsi geçen prog her harfi codeladığı için uzun çağrı gerektirdiini sanıyorum eer wordlistten seçecek olursa o sorun çözülebilir ihtimal ..uzun uzun çağrılara gerek yok salileselerle oynanabilinir ..ve şuda olabilir aslında ..O prog ile gelen msjlarda tel uyarı vermeden sadece gelen msj iletildiği zman ekranda görünecek ve kendi uyarısını vericek geldim die :\

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    noel_baba bunu yazdı:
    BRK35 bunu yazdı:

Bunla alakalı bi symbian program vardı. Yazdığın mesajı çağrı olarak kodlayıp karşı tarafa gönderiyordu. Karşı tarafta da aynı program varsa telefon baya bi çaldıktan sonra kodu mesaja dönüştürüyordu. Fakat kodlama işi biraz sıkıcı. Biz sadece "Slm" yani 3 harften oluşan bi iletiyi denedik. Yolladığımız telefon yaklaşık 15 defa çaldı. Yani uzun bir ileti yazsak susmaz sanırım o telefon. Ama sistem çalışıyor.

Hocam ''4 saniselik bir çağrıda ekrana ‘Nerdesin’ yazacak ''  teorik olarak ve dikkatini çekerim bir Saniyede 60 Salise var :\ 

Teorik olarak haklısın ama uygulamada bahsettiğim program dediğin şekilde çalışmıyordu.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

olm hsyn o kadar kontor var madem neden atmazsın bana kontör :) Avea da var bende turkcell de..

Msn i aç geleyom :) Kontröleri hazırla :) 20 olur 30 olur :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    noel_baba bunu yazdı:
    BRK35 bunu yazdı:

Hocam ''4 saniselik bir çağrıda ekrana ‘Nerdesin’ yazacak '' teorik olarak ve dikkatini çekerim bir Saniyede 60 Salise var :\

o çalma tonunu almak için en az 5 sn beklemen gerekli biyon dimi? numarayı çevir, bağlan, çal diyesiye kadar..

çok sürüncemeli olm bu iş.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek
    BRK35 bunu yazdı:

Teorik olarak haklısın ama uygulamada bahsettiğim program dediğin şekilde çalışmıyordu.

Hocam bu prog ile senin bahsetiğin progun çalışma prensibi aynı deil :\ ..bi önceki postumda kesmen değindim bu konuya::.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:

o çalma tonunu almak için en az 5 sn beklemen gerekli biyon dimi? numarayı çevir, bağlan, çal diyesiye kadar..

çok sürüncemeli olm bu iş.

ya hüseyincim ..güzel kardeşim :D ..olurunu düşün önce  bi ya ..bişiler üret ..sikip atma şevki ..fikri :))

Neysem abi dediğim gibi çalma olayı olmayacak ..bi modül atacaksın proga ve o prog ile gelen mesajlarda tel çalmayacak ..prog kendi üzerine düşen görevini icra ettiği zaman sana ''tmmdır abi o iş '' die uyarı vericek sen de bakıcaksın işte ..öle sana her mesajda gelene kadar tel sesi dinle ..titre bekle demiyorum ki :\

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    ya biz ararken karşı taraf açarsa nolcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

bütün iletişimi bu programın üzerine atarsanız bi faydası olmaz
    diyelim ki 2 telefona bu programı yükledik ama 3. bir şahıs (sapık dahi olabilir)  aradı ozaman nolcak ?

bu iş sadece 2  samimi arkadaş arasında para vermeden iletişim kuruyoz amk. diye muhabbet konusu olur :|
    yada forumlarda işte :))

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 6954 Toplam Mesaj: 31