folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çevrecinin Daniskası

Çevrecinin Daniskası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

deniz baykali ti ye alan karikatur yayinlandiginda kahkahalarla gulen gurup, rte nin karikaturu yayinlaninca neden bozuldu birden, kendilerini kucuk dusuruyorlarmis, yaptiklari ayipmis, seviyesizlikmis 

:) sadece guluyorum. 

penguen okumayan, uykusuz okumayan, lemandan bi haber insanlar at gozluklerini takmis sadece kendilerine ait olanlari goruyorlar ve elestiriyorlar.

alin okuyun biraz takip edin ondan sonra yazin.

bu 3 dergi hicbir taraf uyesi olmadan herkesi elestiren karikaturler yayinlarlar.

deniz baykali ti ye alan karikaturleride var dergide, devlet bahceliyide, istanbul belediyesinide, izmir belediyesinide, bush uda, putinide.

kimse uykusuzu pengueni bi kaliba sokmaya calismasinlar :) zaten boyle bir gruba aitmis gibi gostermeye calisanlar dergiden bi haber insanlar oldugunu belli ediyorlar. 

arkadasin dedigi gibi hicbir gazetenin televizyonun yayinlamadigi seyleri karikaturize ederek yazarlar ama sizler samanyolu kanala kanal7 gibi televizyonlar izlediginiz icin bu yazilanlarin dogru olduguna inanamiyorsunuz. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mizah nedir?

mizaha'da sansürmü koyacaklar? işte o yemez...

Bizler çizmeye zaten devam edeceğiz...Penguendeki bir kaç çizer arkadaşımla konuştum onlarda çok tedirginler ama tedirgin olmalarına anlam veremiyorum...

Mizahın ne olduğunu anlatacaklar,anlatmalatı gerekiyor...

mizaha sansür koyulamaz...Mizah yaptı diye kimse mahkemeye verilemez.Bence çok iyi ve sanatsal olarak bakıldında mükemmel çizilmiş bir karikatürün örneğiyle karşı karşıyayız...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

ByALeX bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sadece kendililerini küçük düşürüyorlar...
    tayyeape saldırdıkları için sana öyle geliyo.

Bu adamlar karikatürist kendilerini niye kücük düşürüyolarmış, komiksin vesselam :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    başbakanın o sözünü her nekadar takdir etsemde (önemli olan icraat) ama karakatür güzel olmuş :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı:

mizah nedir?

mizaha'da sansürmü koyacaklar? işte o yemez...

Bizler çizmeye zaten devam edeceğiz...Penguendeki bir kaç çizer arkadaşımla konuştum onlarda çok tedirginler ama tedirgin olmalarına anlam veremiyorum...

Mizahın ne olduğunu anlatacaklar,anlatmalatı gerekiyor...

mizaha sansür koyulamaz...Mizah yaptı diye kimse mahkemeye verilemez.Bence çok iyi ve sanatsal olarak bakıldında mükemmel çizilmiş bir karikatürün örneğiyle karşı karşıyayız...

Bunu senin veya senin ailenden birisinin bu şekilde Mizah (!) oalrak dergiye basıldığında da söyler misin ?  O kadar basit olsaydı  Ne Peygamberimiz ne de Atatürk için yapılan mizah (!) sayılan karikatürlere de tepki göstermezdik.Herşeyin bi sınırı var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    boş boş laf yetiştirmeye değmez, anlamlı bir karikatür olmuş =)

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    student bunu yazdı:

Bunu senin veya senin ailenden birisinin bu şekilde Mizah (!) oalrak dergiye basıldığında da söyler misin ?  O kadar basit olsaydı  Ne Peygamberimiz ne de Atatürk için yapılan mizah (!) sayılan karikatürlere de tepki göstermezdik.Herşeyin bi sınırı var.

Peygamberimiz veyahut Atatürk ile ilgili karikaturler için tabiki tepki gösterilebilir ona bir itirazım yok.

Ama Tayip ERDOĞAN ile ilgili yapılmış,yapılan,yapılacak olan karikaturlere,Deniz BAYKAL ile ilgili yapılmış,yapılan,yapılacak karikaturlere vs. vs. laf edecek insanlara öncelikle "uykusuz" daha sonra "Penguen,Leman,Gırgır vs." okutmak gerekiyor..

Karikatüre sansür koymak,Karikatur hakkında bazı arkadaşların yaptığı gibi yorumlarda bulunmak çok yanlış ve sanatdan anlamamak demektir...

Olaya sanatsal bakın lütfen.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

student bunu yazdı:

Peygamber ve Ataturk nere rte nere benim ailemden birisi nere ? yani rte yi savunmak icin ne soyleyeceginizi sasiriyorsunuz.

rte nin bunca yaptiklarina ragmen israrla savunuyorsunuzya helal olsun sizlere. zaman gazetesi okuyup, samanyolu izleyip ulkenin gercek gundemlerine gozunuzu kapatin. pembe tablo cizmeye devam edelim. 

soylermisin bana madem cevrecinin daniskasi bu zamana kadar cevre icin ne yapmis ? ne yapmamis ? 

korumak icin ne yapmis ? katliam icin ne yapmis ?

varmi yazacagin birseyler  student kardes

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Millet olarak daha olgunlaşamadık ya karakatür bu ya niye büyütüyorsunuzki Bence çok güzel olmuş komik olmuş için zevkini çıkartın kavga etmeyin beyler...

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

student bunu yazdı:

Peygamber ve Ataturk nere rte nere benim ailemden birisi nere ? yani rte yi savunmak icin ne soyleyeceginizi sasiriyorsunuz.

rte nin bunca yaptiklarina ragmen israrla savunuyorsunuzya helal olsun sizlere. zaman gazetesi okuyup, samanyolu izleyip ulkenin gercek gundemlerine gozunuzu kapatin. pembe tablo cizmeye devam edelim. 

soylermisin bana madem cevrecinin daniskasi bu zamana kadar cevre icin ne yapmis ? ne yapmamis ? 

korumak icin ne yapmis ? katliam icin ne yapmis ?

varmi yazacagin birseyler  student kardes

benim yazımda recep tayyipi savuduğum bir taraf yoktu , bak kendin demişsin  '' Peygamber ve Ataturk nere rte nere benim ailemden birisi nere ? ''  diye , unutma recep tayyipten birisinin ailesi ,

kendi ailen için böyle kaiikatür yapılmasını istermiydin ? Bak lordwader da nedense buna cevap vermemiş. 

rben recep tayyipin çevre için ne yaptığını araştırmadım ama basit bir örnek vereyim , zamanında Koç üniversitesi için ormanalr katledilirken beğenmediğiniz recep tayyip gibilr engel olmaya çalıştı.Çevrecilerxen hiçbirinin gıkı çıkmadı.Güzelim ormanı talan ettiler Özel Koç üniversitesi yapılsın diye.O zaman Beykoz belediyesine sınırları içinde olan araziyi anaplı belediyeye geçirmek için sınırları bile değiştirdiler.

abk basit bir örnek daha vereyim ,siizn samanyolu , vakit gazatesi diye alaya aldığınız kesim  aydın doğanın yalakası Ertuğrul özkök ün kaçak yalısını şikayet etmiş , çevreci (!) leriden bir ses var mı ? sözkonusu doğan tayfası , Koç olunca nedense hiçbirinin gıkı çıkmıyor.

A.Hamit Güler'in haberi

Muğla'nın doğa harikası yerlerinden meşhur Akbük Koyu'nda, 1. Derece Doğal Sit Alanı olan bölgede, yağhane ruhsatı olan bir binayı alarak usulsüz bir şekilde konuta çeviren Ertuğrul Özkök'ün, bununla da yetinmeyerek yalısının hemen önüne “kaçak” olarak iskele yaptığını 18 Mayıs 2008'de duyurmuştuk. Özkök, evi ise eşi Tansu Özkök'ün üzerine yaptırmıştı.

DAVA AÇACAĞINI SÖYLEMİŞTİ, AMA İSKELESİNİ YIKTI!
    Kamuoyunda büyük yankı uyandıran ve Özkök'ün ikiyüzlülüğünü ortaya koyan haberimizle ilgili olarak, cevap hakkı vermek için kendisine ulaştığımızda “dava açacağını” söylemişti. Ancak dava açmak yerine hatasını kabul eder bir şekilde hareket eden Özkök, kaçak yalısının önünde 25 bin YTL'ye yaptırdığı kaçak iskelesini yıktırmak zorunda kaldı.

KENDİ MABEDİNİ YIKTI
    Özkök, bir köşe yazısında “mabedim”diye bahsettiği iskelesini ceza yememek için yıktırdı. Özkök, kendi tuttuğu adamlara kaçak iskelenin denizin içindeki kazıklar hariç tamamını yıktırdı. Yaklaşık 15 metre uzunluğunda olan iskele, bölgede bulunan tek “kaçak yalı”nın çok önemli bir aksesuarıydı. Muğla Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü'nün yağhaneden usulsüz şekilde yalıya çevrilen yapının aslına döndürülmesi için Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu'na 2. bir yazı yazdığı öğrenildi. Muğla Valiliği'nin yağhanenin yalıya çevrilmesi ile ilgili başlattığı soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.

Ertuğrul Özkök, 12 Ekim 2007 günlü köşe yazısında Akbük'teki villasının iskelesi ile ilgili “mabedim” (!) ifadesini kullanmış ve şu satırları yazmıştı: “…O yüzden beni etkileyen her güzellik, o mekanı anında dünyanın en kutsal ‘mabedi' haline getirir. Mesela Akbük'teki evimizin önündeki iskelenin ucu... Dolunay gecelerinde o iskele, benim gözümde Süleymaniye kadar güzel bir camiye dönüşür. Her güzelliğin önünde içimde bir Mimar Sinan doğar ve sadece bana ait bir cami inşa eder. Ben işte orada ibadet ederim. Kendi kendime... Tek başıma...”

Ertuğrul Özkök'ün Muğla Ahbük Koyu'ndaki yazlığının önünde yer alan iskele Vakit Gazetesi'nin haberlerinden sonra yıkıldı...

ÖZKÖK NEYİN PEŞİNDE?

Özkök'ün, kendi isteğiyle kaçak iskelesini yıktırmasının sebebi “suçunu kabul edip geri adım atmak” kadar masum bir gerekçe ile açıklanamıyor. Vakit'in ulaştığı bilgilere göre Özkök, daha önce kaçak olarak yaptırdığı iskele için ruhsat alma peşinde koşuyor. Yakın bir zamanda ilgili birimlere başvurması beklenen Özkök'ün, kaçak iskelenin dubalarını da bu yüzden söktürmediği ifade ediliyor. Uzmanlar ise, 1. Derece Doğal Sit Alanı olan bölgede kesinlikle böyle bir uygulamaya izin verilmesinin sözkonusu olamayacağını vurguluyor.

PAHA BİÇİLEMEYEN YALININ HİKAYESİ
    1992 yılında Muğla merkeze bağlı Sarnıç Köyü Akbük Mahallesi'nde, muhteşem bir koyda bulunan eski yağhaneyi satın alan Ertuğrul Özkök, binanın, “Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıkları Yüksek Kurulu” tarafından 1986'da “1. Derece Sit Alanı” ilan edilen bölgede bulunmasına, zeytinden yağ çıkarılmak üzere kullanılan ve tarihi eser niteliğinde olmasına, 1987 yılında çıkarılan imar affından faydalanılarak lokanta olarak kullanılmasına ve bina ile ilgili lokanta olarak düzenlenmek üzere inşaat ruhsatı çıkarılmasına rağmen, binayı kaçak olarak kendisine yalı yapmıştı. Özkök, 2981 sayılı imar affı kanunun 20. maddesinde imar affından faydalanılma amacının değiştirilemeceği yönündeki hükme rağmen, lokanta ruhsatı alan binayı lüks bir villaya çevirmeye başladı. Üstelik bu iş için kaçak inşaat çalışmaları yaptı. Eşi Tansu Özkök kaçak inşaattan Rahşan Affı ile kurtuldu.

DENİZ UÇAĞI İLE GELİYOR

Özkök'ün Akbük'teki yalısı Türkiye'nin ender güzellikteki doğa harikası bir koyunda bulunuyor. Özellikle konumu açısından paha biçilemeyen yalıya Özkök ailesi senede sadece birkaç haftasonu uğruyor. Özkök'ün yazılarına konu ettiği yalıya denizuçağı ile gelip gittiği çevre sakinlerince anlatılıyor. Aydın Doğan'ın da sık sık uğradığı yalıda geçtiğimiz yıl Aydın Doğan ve Güneri Cıvaoğlu'nun da katıldığı bir parti verildiği öğrenildi. Akbük sakinleri Özköklerin yalısını “Beyaz Saray” diye nitelendiriyor.

(Vakit)

Şimdi tekrar soruyorum kendi ailenizin bu şekilde snatsal (!) karikatürünün yayınlanması sizi rahatsız eder mi etmez mi? Etmez diyenler samimi ise göndersinler ailesinin fotografını  ,recep tayyip yerine onun resmini koyalım Photoshopla , ne de olsa sanat (!)  öyle değil mi lordwader , olaya sanatsal bakıp kendi aileninizin  resmini koyabilir misiniz ? O resmi ailenize  gösterebilir misiniz?

Çok ayıp beyler , recep tayyipi sevmiyor olab,ilirsiniz ama şu an Türkiye'nin Başbakanı , kendi sevdikleriniz için , değer verdikleriniz için istemediğiniz birşeyi Türkiye'nin Başbakanına reva görmeyin , hiç olmazsa Türkiye'nin Başbakanı olduğu için saygı gösterin.  

Toplam Hit: 7462 Toplam Mesaj: 48