folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Chrome Otomatik Sekme Kapatma Sorunu ?

Chrome Otomatik Sekme Kapatma Sorunu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Forumda konusu olmamasina sasirdim techno bilmem  e forumunda bahsetmis birisi hatta bahseden de cozumu soylemis ama alakasi yok dedigini yaptim ve haen chrome de belli bir sure acik kalip da uzerine tiklamadigim sekmeler kendi kendine kapaniyor ve restore etmeye calistigimda son halini restore ediyor yani kapanan sayfalari historyden tek tek acmam gerekiyor yok mu hic mi bi cozumu bunun yahu ya da baska yasayan bu sorunu ?

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

chrome'a yeni özellik geldi hocam, onunla alakalı olabilir.

Ayarlar>bellek tasarrufu altında olması lazım.

Birde bu var. auto discardable false çekmek gerekiyor olabilir sekmeler için.

chrome://discards/

Burada başka yöntemlerde var.

https://www.makeuseof.com/how-to-fix-chrome-tabs-keep-auto-refreshing/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

chrome'a yeni özellik geldi hocam, onunla alakalı olabilir.

Ayarlar>bellek tasarrufu altında olması lazım.

Birde bu var. auto discardable false çekmek gerekiyor olabilir sekmeler için.

chrome://discards/

Burada başka yöntemlerde var.

https://www.makeuseof.com/how-to-fix-chrome-tabs-keep-auto-refreshing/

Hocam ilk dedigin yeri bulamadim ona en yakin ayarlar - system - Use hardware acceleration when available bunu buldum ama bununla alakasi yok zaten.

ikinci cozum icin ise false cekemiyorum yazi gorunuyor ama tiklanabilir degil resmin en saltinda en sagda gorebilir - https://resmim.net/i/2023-05-23-22-42-51.SjTQpH

Digeri ise sekmelerin yenilenmesiyle alakali sekme yenilenmiyor ki direkt kapaniyor yenilense zaten inaktiv diye kapatma olmaz diyee dusunuyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

upside down

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

sorunu tam anlayamadım. tek bir browser ana uygulaması içinde belli tablar mı gidiyor yoksa taskbarda ekstradan açık ek sayfalar mı kayboluyor? 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

belli bir sure aktif olmayan yani atiyorum onceden actigin bir sekmeye 3dk boyunca bir daha ugramaz o sirada youtube falan izlersen o sekmeyi kapanmis buluyorsun. Bu sorunu bir tek ben yasiyor olamam ya :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

belli bir sure aktif olmayan yani atiyorum onceden actigin bir sekmeye 3dk boyunca bir daha ugramaz o sirada youtube falan izlersen o sekmeyi kapanmis buluyorsun. Bu sorunu bir tek ben yasiyor olamam ya :S

Sadece sen yaşamıyorsun. Son güncellemelerde bellek tasarrufu diye bir özellik geldi. Onu açtıktan sonra bende de aynı bok olmaya başladı, sonrasında kapattım fakat hala sekmeler kendini öldürüyor. Pes ettim, devam ediyorum artık bu şekilde kullanmaya :D

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

abi diyelim 20 sekme açtın; sonra bi sekmeye bi dalıp çıktıktan sonra yukarıya baktığında 20 sekme yerine atıyorum 3 sekmeyle mi karşılaşıyorsun yoksa 20 sekme duruyor ama uyku modunda mı karşılıyor? 

Çok sıkılıyom
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteRabbit
    WhiteRabbit's avatar
    Dişi
    SweetyVolty bunu yazdı

abi diyelim 20 sekme açtın; sonra bi sekmeye bi dalıp çıktıktan sonra yukarıya baktığında 20 sekme yerine atıyorum 3 sekmeyle mi karşılaşıyorsun yoksa 20 sekme duruyor ama uyku modunda mı karşılıyor? 

20 sekme var hala ama adresi yeniden yüklüyor tiklayinca.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Sadece sen yaşamıyorsun. Son güncellemelerde bellek tasarrufu diye bir özellik geldi. Onu açtıktan sonra bende de aynı bok olmaya başladı, sonrasında kapattım fakat hala sekmeler kendini öldürüyor. Pes ettim, devam ediyorum artık bu şekilde kullanmaya :D

Bellek tasaruf modu falan diyorlar ama abi pcde zaten fazla faza ram var yani tasarruf edilecek bi durum yok olsa da ben tasarrufu chrome dan etmek istemiyorum bi secenek sunulsun yani ac kapa hesabi. Sozde var ama ise yaramiyor iste anlattigim nedenlerden.

@SweetyVolty evet aynen oyle oluyor acma zamani fark ediyordu sanki 5-6 sekme acinca ama 20 lere gittin mi hic farketmiyor yaklasik 15dk donme alayi kapaniyor sekmelerin. Yani en uzun sure inaktif kalan pencereden baslamiyor ilk actigim bazen 3 bazen 4 sekmeye dokunmuyor sadece ki onlarda ayni surede inaktiflerdi aslinda biri haric (dizi izledigim sekme misal) @WhiteRabbit bende oyle bisey olmuyor. Sekmeler kapaninca nereye tikliyorsun sen hocam da yeniden yukluyor? Restore tabs fonksiyonun calisiyormus gibi konusuyorsun calisiyorsa zaten ayni sorunu yasamiyoruz demektir.

Nikoteen tarafından 27/May/23 03:59 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

klavyede basılı bır tuş varsa onun yuzunden kapatıyor olabilir

Beleş wireless kahramanı.
Toplam Hit: 2223 Toplam Mesaj: 19
chrome sorun kapatma kapama problem otomatik sekme cozum