Çin Malı Android İphone 4 İncelemem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefonu r10'dan bi satıcıdan 150 liraya satın aldım.Cihaz yeni elime geçti.Öncelikle söylemeliyim ki ekranı iPhone 3Gs kadar net.Ekranı beklediğimden iyi çıktı.Güneş altında iPhone'lar kadar net görülebiliyor.Kasa kalitesi birebir aynı.Hatta sim kartımı mikro sim kart yaptırmak için götürdüğüm telefoncu bile hayırlı olsun dedi :) Telefonun kutusu ise iPhone 4s ile birebir aynı.Adamlar Home tuşu yerine kullanılan ekrandaki dokunmatik tuşu bile taklit etmişler düşünün yani.Yalnız cihazın wifi çekimi biraz düşük.Modemin dibinde olmama rağmen full'un bir tırnak altı çekti.Şarjı ise normal iPhone'lar gibi su niyetine çekiyor mübarek.Biraz kurcaladım heme %96'dan %90'a düştü.1 günü zor çıkaracak sanırım full batarya ile.Kasma konusuna gelecek olursak tabiki iPhone'u iPhone yapan ios'tur.Telefon hiç kasma yapmıyor ama kamerayı açınca işlemcisinden midir nedir 1-2 saniye bekliyor öyle açıyor.Fotoğrafı çektikten sonra iPhone'lardaki gibi tünel şeklinde çıkan animasyonda ise kastığı bariz belli oluyor.

Daha başka sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Ek : Ekranı yatay ve dikey çevirirken yine 1-2 saniyelik takılma var.Ama dediğim gibi Samsung'un Galaxy Ace vs gibi orta seviye telefonlarını her türlü alır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

eline aldığında hissediyorsun ama değilmi hocam

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

eline aldığında hissediyorsun ama değilmi hocam

Hocam terbiyesizleşme istersen.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Temple run serilerinden birisini indirip oynamayı denermisin?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Oynadım ilk kurdum girdim oyun çalışmayı durdurdu vs yazdı kapatıp tekrar girdim çalıştırdı.Adamlar iPhone'nun multitasking menüsünü bile birebir geçirmişler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Oynadım ilk kurdum girdim oyun çalışmayı durdurdu vs yazdı kapatıp tekrar girdim çalıştırdı.Adamlar iPhone'nun multitasking menüsünü bile birebir geçirmişler.

zaten hocam bunlar normal biri 150 tl biri 1500 tl :D olsun o kadar :D

zaten iphone bi telefonun maaliyeti 200 tl fln olur.satarlar 1500e 2000e.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

bir süre sonra o verdiğin parayada üzeleceksin keşke biraz daha para koyup ucuz yollu samsung alsaydım diyeceksin bro

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı

bir süre sonra o verdiğin parayada üzeleceksin keşke biraz daha para koyup ucuz yollu samsung alsaydım diyeceksin bro

Yok hocam bi tanıdıkta daha var adam 1 senedir kullanıyor tek şikayetçi olduğu şey şarjı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

ben geçen gün bi arkadaşta gördüm iphone 5 in çin versiyonunu. içinde android var fakat ben yarım saat kurcaladıktan sonra anlayabildim. 

sistem görünüş olarak birebir aynı, menüler geçişler ayarları vs. tamamen aynı.

yine iphone 5 gibi gayet hafif yapmışlar fakat kamerası falan çok kötüydü.

dokunmatiği gayet iyiydi, ekran netliği parlaklığı falan da gerçeğinden farksızdı (kapalı ortamda test ettim)

çinliler müthiş işler yapıyolar. bu telefonu iphone 5 diye 2bin liraya rahat satabileceğim birçok adam var piyasada :) çünkü alan arkadaşım gerçek iphone 5 sanıp 1800 liraya alırım inş. diye pazarlığa oturmuş fakat alacağı adam tanıdık olduğu için gerçeği söylemiş de 350 liraya satmış telefonu yoksa asla anlayacak bir tip değil :)

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı

ben geçen gün bi arkadaşta gördüm iphone 5 in çin versiyonunu. içinde android var fakat ben yarım saat kurcaladıktan sonra anlayabildim. 

sistem görünüş olarak birebir aynı, menüler geçişler ayarları vs. tamamen aynı.

yine iphone 5 gibi gayet hafif yapmışlar fakat kamerası falan çok kötüydü.

dokunmatiği gayet iyiydi, ekran netliği parlaklığı falan da gerçeğinden farksızdı (kapalı ortamda test ettim)

çinliler müthiş işler yapıyolar. bu telefonu iphone 5 diye 2bin liraya rahat satabileceğim birçok adam var piyasada :) çünkü alan arkadaşım gerçek iphone 5 sanıp 1800 liraya alırım inş. diye pazarlığa oturmuş fakat alacağı adam tanıdık olduğu için gerçeği söylemiş de 350 liraya satmış telefonu yoksa asla anlayacak bir tip değil :)

Benimkinin kamerasında otofocus bile var. :) Gazetedeki yazıları çektim rahat okunuyor.Video çekimi için ise örnek ;

http://www.youtube.com/watch?v=rVI3MjAbpz4

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Citizen bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

zaten hocam bunlar normal biri 150 tl biri 1500 tl :D olsun o kadar :D

zaten iphone bi telefonun maaliyeti 200 tl fln olur.satarlar 1500e 2000e.

ahahaha ne cahil adamlarsınız amk..

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
Toplam Hit: 4138 Toplam Mesaj: 27