folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çinlilerin Gözleri Niçin Çekiktir?

Çinlilerin Gözleri Niçin Çekiktir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sil_Bastan
    Sil_Bastan's avatar
    Erkek

Yalnız çinlilerin değil, Orta ve Güneydoğu Asya'da yaşayanların, japonların hatta Eskimoların da gözleri çekiktir. Aslında göz yapısı bütün dünyada aynıdır. Farkı yaratan göz kapaklarıdır. Çekik gözlü diye nitelendirilen ırklarda gözün üzerindeki göz kapağının ikinci kıvrımı, gözün üstüne daha çok inmiştir. Bazı teorilere göre bu kıvrım insanların gözlerini yoğun kar tabakasının, göz kamaştıran ışığından korumak için bir çeşit kar gözlüğü gibi gelişmiştir. Çinde ve öteki bölgelerde her ne kadar yoğun kar yağmıyorsa da onların atalarının buzul çağında kuzeyde yaşadıkları daha sonra güneye indikleri kanıtlanmıştır. Yalnız gözleri değil, burunları da rüzgara karşı korunmak için küçülmüş, burun delikleri soğuğu engellemek için daralmıştır. Ciltleri de koruma amaçlı olarak yağlıdır. Göz kapakları da yağlıdır. Gözü ve iç tabakalarını kara ve buza karşı korur. Yani çekik gözlü değil, düşük göz kapaklı, demek daha doğrudur.

kafama esti bi araştırim dedi bunu buldum ;)

para yok pul yok iş yok karı yok kız yok gol yok hep hüsran amk...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sil_Bastan
    Sil_Bastan's avatar
    Erkek

Çinlilerin yemek yeme alışkanlıklarının yiyeceklerini çok küçük parçalar halinde yemelerinden çubuk kullandıkları anlaşılıyor.Çinde eskiden yalnızca zenginler masada otururlardı. Halkın çoğunluğu tabakları ellerinde yemek yerlerdi. Bir elleriyle tabaklarını tutar, öteki elleriyle çubuk kullanarak beslenirlerdi. Hızla artan nüfus yüzünden yiyecek sıkıntısı çeken çinliler önlerindeki yiyeceği küçük parçalar halinde çoğaltarak yiyorlardı. O zamanlar ağaç sıkıntısı nedeniyle de tahta kullanımı kısıtlıydı. Masa kullanımı bu yüzden çok zordu. Çubuklar fildişinden ve kemikten yapılırdı.

bi de bu var :p

para yok pul yok iş yok karı yok kız yok gol yok hep hüsran amk...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

Bazı teorilere göre bu kıvrım insanların gözlerini yoğun kar tabakasının, göz kamaştıran ışığından korumak için bir çeşit kar gözlüğü gibi gelişmiştir. Çinde ve öteki bölgelerde her ne kadar yoğun kar yağmıyorsa da onların atalarının buzul çağında kuzeyde yaşadıkları daha sonra güneye indikleri kanıtlanmıştır.

çok saçma ona bakarsanda Türkler asyada yaşadıkları zamanlarda çok iri yapılıydılar, fakat Anadoluya gelindiğinde ortam şartlarına uyum gösterip yapılar daha küçük bir hal aldı, dolayısıyla eğer çekik gözlerin sebebi bu olsaydı, gözleri çoktan normale dönerdi ;) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    benimde gözlerim çekik japonlara benziyorum geçtim aynaya gözlerime bakıyorum fakat göz kapaklarımda bir fark göremedim çekik göz çekiktir Allah öyle yaratmış

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    şimdi gunes o tarafdan doğuyorya bunnlar gunese bakarkene gozleri kamasmıs ole kalmıs

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e-toLqa
    e-toLqa's avatar
    Erkek

senin atalarında çekik gözlüydü !

ukelaca bir cevapmı oldu :D 

Böyle bir imza yok yada siz görüntüleyene kadar adminler tarafindan silindi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Evet Athzai haklısın dostum ; bu tez çok saçma ona bakarsan önTürkler'de çekik gözlü seyrek kıllı uzun boy ve sert derililerdi fakat şu anda orta boy ; sık kıllı ; ve günümüz coğrafyasına uyumlu göz , burun ve kulak boyutlarına sahibiz ; Simel sanırım senin gözlerinin çekik olmasıda ; çok öncelerden annene veya babana kadar uzanan bi zincirden sana akan bi taşıyıcılk söz konusu .. Mesela Pierre Van Hoijdonk'un çocuğu sarışındı : ) , ama kendisi melez karısıda sarışın değil ; farklı bişe ama çocukları gerçek sarışın ; bu da çok öncelerden soyunda bi sarışının olması ve bi kaç nesil sonra bu genin bi şekilde baskın çıkarak ; bi jenerasyonda patlak vermesi olayı oluyoR .

dont think twice its all right
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    Lemuria ne anlamışsın bee.. okurken duygulandım :D

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    çinlilerin daha bilmediğizi daha değişik alaışkannlıkları ve gizemleri vardır. o :)

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    demekki bu adamları gecmişte bizimkiler savaşıp öldürmek yerine s*kseydi simdi a*-g.t diye bişey olmazdı bunlarda

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı:
    -----------------------------
    Evet Athzai haklısın dostum ; bu tez çok saçma ona bakarsan önTürkler'de çekik gözlü seyrek kıllı uzun boy ve sert derililerdi fakat şu anda orta boy ; sık kıllı ; ve günümüz coğrafyasına uyumlu göz , burun ve kulak boyutlarına sahibiz ; Simel sanırım senin gözlerinin çekik olmasıda ; çok öncelerden annene veya babana kadar uzanan bi zincirden sana akan bi taşıyıcılk söz konusu .. Mesela Pierre Van Hoijdonk'un çocuğu sarışındı : ) , ama kendisi melez karısıda sarışın değil ; farklı bişe ama çocukları gerçek sarışın ; bu da çok öncelerden soyunda bi sarışının olması ve bi kaç nesil sonra bu genin bi şekilde baskın çıkarak ; bi jenerasyonda patlak vermesi olayı oluyoR .
    -----------------------------
    lemuria ne biçim anlattın la öyle örneklerle hll olsun valla artık anlamayan kaldıysa bi doktora gitsin :D

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
Toplam Hit: 2664 Toplam Mesaj: 20