folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

Lemuria bunu yazdı:
    -----------------------------
    konya yazısını gördüm hemen uyandım amk adamların alayı yobaz , bi tane istisna ile karşılaşmadım türk'ten çok arap hepsi,tabi iyiside vardır illaki ama istisnalar kaideyi bozmaz,allahlarına yakın bana,eşime,dostuma uzak olsunlar.

evet...

buzul da konyalıydı galiba :d 

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    ByALeX bunu yazdı:
    onur35 bunu yazdı:
    ya kendimi anlatamadığım için herkes yanlış anlıyo.konuda ben fkirlerimi sölemedim ki,ni bana mal ediosunuz olayı.sadece bununla ilgili yorumlarınızı istedim o kadar.san ki ben o kağıtta yazanlara yanaln yanlış şeler söledim.KAĞITTA YAZANLAR DOĞRU ŞEYLER,AMA ÇOCUK PİSKOLOJİSİ İÇİN SAKINCALI diyorum
    Ne alakası var kardeşim? Doğru olan bir mezvunun çocuk pisikolojisine ne zararı olabilir ki? Ağaç yaşken eğilir.
    Etrafta çocuk pisikolojisini darmadağan edecek okadar çok şey varken sen hepsinden bu doğru ve yararlı bilgileri mi zararlı olarak gördün? Yazıyı sen yazmasan da buraya taşıyarak yazmış kadar olmuyormusun? Bizlerden ne yorum bekleyeceksin ki? Hiç mi müslümanların tepki göstereceğini düşünmedin? Bunları düşenecek olgunluktasın zaten. Kardeşim konuştukça batıyorsun, sen iyisimi sus. Kolay gelsin.
    konuşup konuşmucamı senden öğrenmicem,hiçmi müslümanların tepki göstereceğini düşünmedin diosun?ben de müslümanım en az senin kadar.bunu bi kaç sefer söledim,onları okuyup hala anlamadıysan son 1  kere daha anlatıyım.BEN O KAĞITTAKİ YAZILARIN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.AMA YAŞI KÜÇÜK ÇOCUKLARA AHİRET HAVA YOLLARI DDİYE ÖĞRETİLİRSE ÇOCUKLARA AHİRETE UÇARA GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜR.ÇÜNKÜ ÇOCUK BEYNİ.düşüncelerimin bu olduğunu kaç kere söledim ama anlamadın senin ki ne beyni onu anlayamadım

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Niye orada öleceksinizz bu dünyadan gideceksiniz anneniz babanız dan ayrılacaksınız öcüüü... Günah işlerseniz cehenneme gideceksiniz orada cayır cayır yanacaksınız mı yazıyor :| Gayet esprili bir dille ve gayet hoş bir şekilde anlatılmış... Hiç olmazsa çocuk o yaştan böyle bi şeyin farkında olur da o yaşta çıkıp hadi babaya küfret hadi abiye küfret tarzı şekilde ana bacı düz gitmez :| Bu şekilde eğitim verenleri ayakta alkışlıorm olay budur diyorum..

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    onur35 bunu yazdı:
    ByALeX bunu yazdı:
    onur35 bunu yazdı:
    ya kendimi anlatamadığım için herkes yanlış anlıyo.konuda ben fkirlerimi sölemedim ki,ni bana mal ediosunuz olayı.sadece bununla ilgili yorumlarınızı istedim o kadar.san ki ben o kağıtta yazanlara yanaln yanlış şeler söledim.KAĞITTA YAZANLAR DOĞRU ŞEYLER,AMA ÇOCUK PİSKOLOJİSİ İÇİN SAKINCALI diyorum
    Ne alakası var kardeşim? Doğru olan bir mezvunun çocuk pisikolojisine ne zararı olabilir ki? Ağaç yaşken eğilir.
    Etrafta çocuk pisikolojisini darmadağın edecek okadar çok şey varken sen hepsinden bu doğru ve yararlı bilgileri mi zararlı olarak gördün? Yazıyı sen yazmasan da buraya taşıyarak yazmış kadar olmuyormusun? Bizlerden ne yorum bekleyeceksin ki? Hiç mi müslümanların tepki göstereceğini düşünmedin? Bunları düşenecek olgunluktasın zaten. Kardeşim konuştukça batıyorsun, sen iyisimi sus. Kolay gelsin.
    konuşup konuşmucamı senden öğrenmicem,hiçmi müslümanların tepki göstereceğini düşünmedin diosun?ben de müslümanım en az senin kadar.bunu bi kaç sefer söledim,onları okuyup hala anlamadıysan son 1  kere daha anlatıyım.BEN O KAĞITTAKİ YAZILARIN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.AMA YAŞI KÜÇÜK ÇOCUKLARA AHİRET HAVA YOLLARI DDİYE ÖĞRETİLİRSE ÇOCUKLARA AHİRETE UÇARA GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜR.ÇÜNKÜ ÇOCUK BEYNİ.düşüncelerimin bu olduğunu kaç kere söledim ama anlamadın senin ki ne beyni onu anlayamadım
    Ya sabır... Bak kardeşim burada 12-16 Yaşları arası kızlardan sözediyoruz, 5-6 yaşlarındaki çocuklardan değil. <= bu cümleyi üstünü karaladığım yazınla karşılaştır belki birşeyler anlarsın.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    12-16 yaşında ki insanlar henüz doğtruyu yanlışı ayıracak yaşta değillerdir.ben dinin doğru bir şekildde öğretilmesinden yanayım.uçarak hava yoluyla ahirete gidleceğini öğreten zihniyete de sonuna kadar karşıyım(mizah amaçlı olsa bile).ben kendi düşüncemi söyledim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

okulda öğretmenden ,kuran kursunda hocadan yediğim cetvellerden, evde ailemden ,askerde komutandan boşu boşuna işittiğim azarlardan. bişey öğrendim.

bu hayatta bir çocuğa öğretilmesi gereken ilk şey kendine saygı ve güven.bundan daha önemli bişey yok.

belki ibliste de Hz.Muhammed te de.görülen yegane ortak özellik

Ayrıca çok şekersin :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    12-16 yaşında ki insanlar henüz doğtruyu yanlışı ayıracak yaşta değillerdir.ben dinin doğru bir şekildde öğretilmesinden yanayım.uçarak hava yoluyla ahirete gidleceğini öğreten zihniyete de sonuna kadar karşıyım(mizah amaçlı olsa bile).ben kendi düşüncemi söyledim.

Bak kardeşim bi insanın kalbi vardır bu kalp ergenliğe girdğinde yani bluğ çağına girdiğinden itibaren kirlenmeye başlar tabii ki günah işlerse... Kirlendikçe ibadetlerden zevk almaz namaz kılmaz oruç tutmaz... Temiz bir sayfa düşün her günah işlendiğinde bir nokta sonunda simsiyah oluyor... Bazı gerçeklerin alışkanlıkların ergenliğe girmeden önce bi çocuğa öğretilmesi gerekir (İslamiyet için konuşuyorum)... Yani o güne kadar namaz ne öğretmeden hadi sen ergenliğe girdin namaz kıl demek bi çocuğa eziyet etmektir.. Fakat 5 yaşından itibaren hadi namaz kılıyoruz yavrum diye diye 15 yaşına kadar az çok da olsa 5 vakit namaz kılmasını sağlarsan bir insan ergenliğe girdikten sonra da buna devam eder... Bir insana dinini öğretmezsen bu dünyadan sonra cennet var cehennem var demezsen günah işlersen cezasını çekersn sevap işlersen kurtulursun denmezse banane ------------------------------ mantığıyla davranır her istediğini yapar... Umarım yzdıklarımdan bişiler çıkartmışsındır...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    tartışmak istediğin başka şeylerse açık söyle ben de katılayım yok bu yazıyı tartışmak istiyorsan ben tartışçak bişi göremiyorum ;) esprili bir dille doğru bir kaç msj verilmiş ne var bunda?

We can be more, we can be much more.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:

Bak kardeşim bi insanın kalbi vardır bu kalp ergenliğe girdğinde yani bluğ çağına girdiğinden itibaren kirlenmeye başlar tabii ki günah işlerse... Kirlendikçe ibadetlerden zevk almaz namaz kılmaz oruç tutmaz... Temiz bir sayfa düşün her günah işlendiğinde bir nokta sonunda simsiyah oluyor... Bazı gerçeklerin alışkanlıkların ergenliğe girmeden önce bi çocuğa öğretilmesi gerekir (İslamiyet için konuşuyorum)... Yani o güne kadar namaz ne öğretmeden hadi sen ergenliğe girdin namaz kıl demek bi çocuğa eziyet etmektir.. Fakat 5 yaşından itibaren hadi namaz kılıyoruz yavrum diye diye 15 yaşına kadar az çok da olsa 5 vakit namaz kılmasını sağlarsan bir insan ergenliğe girdikten sonra da buna devam eder... Bir insana dinini öğretmezsen bu dünyadan sonra cennet var cehennem var demezsen günah işlersen cezasını çekersn sevap işlersen kurtulursun denmezse banane anasını satim ipimde kuşşağım s*** t**ğım mantığıyla davranır her istediğini yapar... Umarım yzdıklarımdan bişiler çıkartmışsındır... 

:) yaa kardeş sen şakamısın.ben senin sölediklerinin aksini mi iddaa ediyorum.bende dinin öğretilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum.ama doğru bir şekilde öğretilmeli.yaa kaç keredir yazıom bunu nie anlamak istemionuz yaa

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:
    tartışmak istediğin başka şeylerse açık söyle ben de katılayım yok bu yazıyı tartışmak istiyorsan ben tartışçak bişi göremiyorum ;) esprili bir dille doğru bir kaç msj verilmiş ne var bunda?
    başka bi konuda tartışma kistediğim zaman  sana haber veririm teke tek tartışırız.bana göre dinin bu şekilde öğretilmesi yanlış.direk konuyu okuyosunuz hemen yorumu yapıştırıyosunuz.önceki postları bi okuyun a.q .insanlara laf anlatmak bu kadar zormuydu yaa.

Toplam Hit: 15100 Toplam Mesaj: 112