folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek
    Silvanus bunu yazdı
    improper bunu yazdı

Lazım olur diye aldım, ortalık karışacak gibi. 100 TL 

2 gün önce bunu uyguladım pozitif çıktı hocam. Cve IgG indikatörleri çizildi, daha önceden geçirmiş olduğum anlamına geliyormuş. Ne kadar doğru bilemem. 

Kullanma kılavuzuna göre negatif, pozitif ve daha önce geçirdin diye üç farklı sonuç veriyormuş. Ben kullanmadım henüz, ateş vs şüpheli durumlar yaşarsa aileden biri elimin altında dursun diye aldım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Peki o zaman az daha karıştırayım ortalığı, benim burunda et (eti geçip dana falan olmuş olabilir :)) var, belki 4-5 sene oldu koku almıyorum, doğal olarak tad da bayağı az... Şimdi ben nasıl anlayacağım :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Peki o zaman az daha karıştırayım ortalığı, benim burunda et (eti geçip dana falan olmuş olabilir :)) var, belki 4-5 sene oldu koku almıyorum, doğal olarak tad da bayağı az... Şimdi ben nasıl anlayacağım :)

doktora git ciğerlerin için bilgisayarlı tomografi çektir. yılın bu vaktinde zatürre başlangıcı varsa covid pozitifsin. doktorlar da teste güvenmiyor bu şekilde emin oluyorlar.

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek

2-3 gündür tat ve koku alamıyorum hocalar. kolonya, parfüm, tarçın, nane vs. hiçbirinin kokusunu alamadığım gibi yediğim tüm yemekler kayış gibi tamamen tatsız geliyor. Burun akıntısı ve burun tıkanıklığı da var ama ateş ve öksürük yok. Bugün biraz karın ağrım vardı, hafif ishal var ayrıca. Sadece 2 gün önce ateşim 37,1 oldu. Covid19 olma ihtimalim nedir, test yaptırmalı mıyım? Hastaneye gitmeye korkuyorum, negatifsem bile hastanede kapma ihtimalim var.

strike tarafından 18/Eyl/20 18:32 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

bu testleri nerden ve ne kadara alabiliriz? 

No way out
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    strike bunu yazdı

2-3 gündür tat ve koku alamıyorum hocalar. kolonya, parfüm, tarçın, nane vs. hiçbirinin kokusunu alamadığım gibi yediğim tüm yemekler kayış gibi tamamen tatsız geliyor. Burun akıntısı ve burun tıkanıklığı da var ama ateş ve öksürük yok. Bugün biraz karın ağrım vardı, hafif ishal var ayrıca. Sadece 2 gün önce ateşim 37,1 oldu. Covid19 olma ihtimalim nedir, test yaptırmalı mıyım? Hastaneye gitmeye korkuyorum, negatifsem bile hastanede kapma ihtimalim var.

tat koku gittiyse hastaneye fırla hocam en belirgin özellik bu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    strike bunu yazdı

çok büyük ihtimal şu an koronasın hocam.

üstteki arkadaşın resmini atmış olduğu test antikor testi, daha önce geçiren ve kanında antikor gelişen kişilerde net sonuç veriyor ama pozitif bir vakaya 3. gününde denediğimizde negatif sonuç aldık, henüz belirti göstermeyen bi kaç kişide de pozitif çıktı hastaneye gittiler. ankarada 8-9 dolara bulunabiliyor, perakende satışı yasak şu anda

en güveniliri hastanelerde yapılan PCR dedikleri testler ve tomografi ikisi birlikte yapılması

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Hastaneye gitmeden test yaptırmadan anlayamazsınız. 

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

birde şöyle bir şey de var 

uyuduğunuz odanın camı falan açık yatıyorsanız sabaha karşı hava serin oluyor basit bir üşütme ile korona oldum zannedip hastaneye gidip kapmayın

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Antikor testleri para vermeye değer mi? Değerse link atar mısınız?

Toplam Hit: 11218 Toplam Mesaj: 77
corona