folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    strike bunu yazdı

2-3 gündür tat ve koku alamıyorum hocalar. kolonya, parfüm, tarçın, nane vs. hiçbirinin kokusunu alamadığım gibi yediğim tüm yemekler kayış gibi tamamen tatsız geliyor. Burun akıntısı ve burun tıkanıklığı da var ama ateş ve öksürük yok. Bugün biraz karın ağrım vardı, hafif ishal var ayrıca. Sadece 2 gün önce ateşim 37,1 oldu. Covid19 olma ihtimalim nedir, test yaptırmalı mıyım? Hastaneye gitmeye korkuyorum, negatifsem bile hastanede kapma ihtimalim var.

Bütün önlemlerini al çok çok büyük ihtimal sende çemberin içerisindesin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

Çarşamba günü hafif boğaz ağrısı ve baş ağrısı,halsizlik başladı. Ne olur ne olamz diye iş yerinden 2 gün izin aldım.Bu arada bel-diz ağrısı başladı, cuma akşamına kadar geçmeyince özel hastanede antikor testi ve tomografi çektiler. Negatif sonuç çıktı. Yarın işe başlayacaktım ama bugün tat ve koku alma duyusu gitti. limon yiyorum ekşi değil, kolonya kokmuyor. vicks bile kokmuyor. Başka bir hastaneye gittim pcr testi yaptılar, az önce aradılar pozitif çıkmış.

Belirtiler yukarıda. Şu an çok az ateş, koku-tat kaybı var. 

Allah yardımcımız olsun.

Selam ve dua ile...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek
    vegapc bunu yazdı

Çarşamba günü hafif boğaz ağrısı ve baş ağrısı,halsizlik başladı. Ne olur ne olamz diye iş yerinden 2 gün izin aldım.Bu arada bel-diz ağrısı başladı, cuma akşamına kadar geçmeyince özel hastanede antikor testi ve tomografi çektiler. Negatif sonuç çıktı. Yarın işe başlayacaktım ama bugün tat ve koku alma duyusu gitti. limon yiyorum ekşi değil, kolonya kokmuyor. vicks bile kokmuyor. Başka bir hastaneye gittim pcr testi yaptılar, az önce aradılar pozitif çıkmış.

Allah yardımcımız olsun.

Hocam aynı şekilde kolonya, tiner, vicks, uhu, kedi maması, nane, tarçın vs. hiçbir şeyin kokusunu alamıyorum şu an.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek
    strike bunu yazdı
    vegapc bunu yazdı

Allah yardımcımız olsun.

Hocam aynı şekilde kolonya, tiner, vicks, uhu, kedi maması, nane, tarçın vs. hiçbir şeyin kokusunu alamıyorum şu an.

Şu saatte hastaneler boştur. Acilden giriş yaptır. koku alamıyorum dersen test yaparlar diye tahmin ediyorum. boşa bekleme. insan içinede çıkma.
    112 yi arasan daha iyi yönlendirme yapar. Belkide onlar sana gelir test için

vegapc tarafından 20/Eyl/20 23:30 tarihinde düzenlenmiştir

Selam ve dua ile...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@Schwarz hocam sende anksiyete bozukluğu ve bir miktar hastalık hastalığı(hipokondriyazis) olduğunu tahmin ediyorum. Bende öyle bir imaj oluşturdun.

Bu arada covid test kitini nerden alıyoruz?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

@Schwarz hocam sende anksiyete bozukluğu ve bir miktar hastalık hastalığı(hipokondriyazis) olduğunu tahmin ediyorum. Bende öyle bir imaj oluşturdun.

https://m.n11.com/crt-covid-19-antikor-test-kiti-P449797500

Buradan alabilirsiniz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Yok be hoca extra fazla dikkatliyim o kadar sağlığım bu dünyadaki tek zenginliğim ve ona göre davranmaya özen gösteriyorum he bazen kafa güzel sorumsuz davranıyorum ama o da arada xD

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Çorba harika :))) kartalda topselvide Turgay izgara salonu var. Bi corbasini iç hocam efsane.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    vegapc bunu yazdı
    strike bunu yazdı
    vegapc bunu yazdı

Allah yardımcımız olsun.

Şu saatte hastaneler boştur. Acilden giriş yaptır. koku alamıyorum dersen test yaparlar diye tahmin ediyorum. boşa bekleme. insan içinede çıkma.
    112 yi arasan daha iyi yönlendirme yapar. Belkide onlar sana gelir test için

@strike ben ve kardeşimde de seninkilerle aynı belirtiler vardı inşallah negatif çıkar ama büyük ihtimalle pozitifsin maalesef. Bizim gibi evde atlatacaksınız sanırım şimdiden çok geçmiş olsun mutlaka test yaptırın.

Eskisi gibi değildir belki!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Covid biriminde, ateş polikliniğinde çalışıyorum. Şu kart testlere (hızlı testler) güvenmeyin pek. 

kesin sonuç istiyorsanız tomografi çektirin. Tat koku yoksa zaten geçmiş olsun. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 11225 Toplam Mesaj: 77
corona