folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çorumlular Neden Sevilmez?

Çorumlular Neden Sevilmez?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    bende aslen çorumluyum,şunu diyebilirim!

*Çorum'da ilk insanlar yaşamış abi!Alacahöyük,hani bir söylentidir!İlk insanlardan ilk adilikler ilk şerefsizlikler ilk nankörlükler çıkarya,belkide budnan dolayı bi söylentiydi-oda öle kaldı!
    *Bide Selcuklu zamnında vergi memurunun biri çorumlunun evine gelir!Vergi kanununa göre avde ne varsa yarısı alınacaktır!Çorumlu bi uyanıklık yapar,eşeklerinden birini ayaklarından bağlar,anasının paçavralarını giydirip götürüp anasının yatana sokmuş!memur gelir,ahırda tek bi eşek görür!Ama yasa yarısı der,memur eve çıkar!Evdede alınıcak değerde bi eşya göremeZ!Bi bakar yataktan inleme sesi giib bişiler gelmektedir!Memur merak eder çorumluya sorar,oda annesinin hasta olduğundan öle ses çıkardığını söler!Memur merhameten gidip bi geçmiş olsun demek ister,örtüyü kaldırınca eşeği görür!

'Senin yaptığını çorumlu yapmaz!' sözünün aslı budur!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    çorum işte=_

çorum-(ingizlizler ç 'yi söleyemio)-corum (türkçe olarak) "korum"

bizim halkta korum u yanlış anladığı için kendi kişiliğini hitab ettiğini düşünerenk çorumluları sevmez
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragomilow
    dragomilow's avatar
    Erkek
    ben ilk ünv. geldiğimde çok iyi çorumlu arkadşlarım vardı hiç bi kötülüklerini görmedim hatta çok iyiliklerini gördüm ama başka bi arkadaşım da onlarla hep dalga geçerdi "allahın çorumlusu" diye ama anlam veremezdim ama iyi adamlardı.
    çorumda garajın sağ tarafıdalardı hetırladığım kadarrıyla alevi mi oluyolardı ne?
    sanırım çorum iki taraflı bi yer gibi imiş

www.kodki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek
    Birde: "Senin yaptığını Çorumlu bile yapmaz sözü var." Niçin böyle denmiş ?

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengeee
    dengeee's avatar
    Erkek
    Birde: "Senin yaptığını Çorumlu bile yapmaz sözü var." Niçin böyle denmiş ? Bu YANLIŞ

Doğrusu "Senin yaptığını çorumlu yapmaz" olacak.
    Hikayesi yukarda var lütfen okuyun ya alla alla.

Ayrıca çorumda alevilerin çoğunluk olarak yaşadıkları yer milönü diye biliyorum. yanlışım varsa hemşolar düzeltsin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BadMad
    BadMad's avatar
    Erkek
    çorumlular zenci olur ondandır belki:):)
    bilmiom bi tez işte.. Afrikalımısınız leyn?
    (şu bi gerçek askerdeki çorumlu kardeşlerim delikanlı ve yardım sever arkadaslardı, biraz saflardı ama olsun. Şöyle bilinir ya istanbul izmir cocugu fırlama olur dıye vallahı bızım konyalılar fırlamalıkta sol cekıyolardı adamlara harbıden.Benı bıle kekleyen konyalıydı.Ayakkabımı aldı vermedı serefsız. Adesede karsılastık hıc bozuntuya vermıyor ıbne.. velhasılı kelam Anadolunun en uyanık kentı konya zannımca bıde kayserı)

:) :) Doru Diyon Valla Baba Harbiden Bizim KOnyalılar Acayip Uyanık Oluoylar Hepside Acayip Fırlatma OLuyor A.k Herif Gündüz Namaz Niya GEce Kimin Eli Kimim Cebinde Belii Deil

To Be Or Not To Be
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek
    corumluya sormuslar obur tarafa gıdecekmısın corumlu cevap vermıs yovmıyesı ne kadar?

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rawkmetal
    Rawkmetal's avatar
    Erkek
    [alıntı]
    deliler toplantisi yapilacakmis
    her sehirden bir deli getirin demisler
    sadece corumdan tuttugunuzu getirin demisler :)
    [/alıntı]

onun aslı izmit değilmiydi :):):):)

dünya yan geldi. dalganıza bakın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek
    Valla askerdeyken bi tane başçavuşumuz vardı çorumludur kendisi taburun maaşlarını bankadan o çekerdi,sonra maaşları dağıtırken hep askere eksik verirdi sadece askeri değil tüm uzmanından subayına kadar herkesi dolandırırdı,şerefsiz tekiydi.Ama tabiki bu böyle diye tüm çorumluları kötülemek yanlış olur.Irk,din,mezhep,memleket ne olursa olsun genellememe yapılmamalı.Her millette iyi de insan vardır kötüde.Ben ayrım yapmam kardeşim insan olsun yeter.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    corumlu tanidigim adamlar kral adamlar...pillibebek muridimizide referans gosteriyorum ...(pilli corumluydu herhalde :))

Ben adanaliyim...piskopataz adamiz amk :)...ama saka maka degil bizimki lafta kalmiyor...yeri gelince ne sah taniriz ne sultan :)...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 22011 Toplam Mesaj: 52