Covid Vs Sigara

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Şöyle söyleyim kovid sonrası akciğerlerimin yaklaşık %20 si etkilenmiş.

Çok alkol almam sigara ağzıma sürmem.

Doğal olarak ciğerler %80 çalışsada beni çok etkilemedi. Basketbol oynuyorum 10 km civarı yürüyüş yapabiliyorum.(Bu arada ciğerleri bu aşamada zorlamamam gerekiyormuş daha kısa yürüyüşe çevirdim)

Eğer ciğerleriniz sigaradan dolayı %70 olsa %20 de mu meret etkilese %50 ye düşecek perfprmansı. Bu sefer ciddi etkileneceksiniz.

Sağlığınıza dikkat edin.

Sigara kendi paranızla kendi sağlığınızı bozan hayat kalitenizi düşüren zehirdir.

Kovid i atlatmış ve eski sigara fabrikası teknik işler müdürü olarak yazıyorum.

Üretim sürecini görseniz daha ağzınıza sürmezsiniz.

Merhaba geçmiş olsun tekrardan. Etkilenen kısım zaman içerisinde tamamiyle yenileniyor mu? Yoksa hep bir kayıp kalacak mı öğrenebildin mi? Gerçi bunun cevabı henüz kanıtlanamamıştır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Sormak istediğin yada merak ettiğin nedir?

Ağzımıza sürmeyeceğimiz kısım..

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı

Şöyle söyleyim sigaraların içerisinde recon denilen (reconstituted tobacco) ürün maliyeti düşürmek için belli oranda kullanılır.

Bu ürün nedir? Fabrikada nerde tütün tozu, atık eski sigara tütünü ıskarta tütünü varsa aynı kağıt üretir gibi üretip kıyarak yeniden tütüne benzer hale getirme işlemidir.Bu ürün piyasadaki her sigara içerisinde bulunur.

Tütünün tarladan toplandıktan sonra kurutulurken saklandıkları yerde fareler haşereler cirit atar.

Ön primaryden geçtikten sonra özellikle uzakdoğudan gelen tütünlerin saklanma depoları da aynı şekildedir. Yaşadığım şeyleri eski firma adına çok açıklayamayacağım.

Paketlemeye gelmeden önceki primary işleminde sigara içerisinde bulunan burley tütünün işlendiği toaster hattı en genel olarak tütün içerisinde bulunan amonyağı atmak içindir. Ordaki makinaların bacalarının hali çıkan amonyağın kötü kokusu ve boğaz ciğeri tahrişi tarif dahi edişemez.

Oraya girince duyacağınız koku ciddi rahatsız edicidir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı

Şöyle söyleyim sigaraların içerisinde recon denilen (reconstituted tobacco) ürün maliyeti düşürmek için belli oranda kullanılır.

Bu ürün nedir? Fabrikada nerde tütün tozu, atık eski sigara tütünü ıskarta tütünü varsa aynı kağıt üretir gibi üretip kıyarak yeniden tütüne benzer hale getirme işlemidir.Bu ürün piyasadaki her sigara içerisinde bulunur.

Tütünün tarladan toplandıktan sonra kurutulurken saklandıkları yerde fareler haşereler cirit atar.

Ön primaryden geçtikten sonra özellikle uzakdoğudan gelen tütünlerin saklanma depoları da aynı şekildedir. Yaşadığım şeyleri eski firma adına çok açıklayamayacağım.

Paketlemeye gelmeden önceki primary işleminde sigara içerisinde bulunan burley tütünün işlendiği toaster hattı en genel olarak tütün içerisinde bulunan amonyağı atmak içindir. Ordaki makinaların bacalarının hali çıkan amonyağın kötü kokusu ve boğaz ciğeri tahrişi tarif dahi edişemez.

Oraya girince duyacağınız koku ciddi rahatsız edicidir.

Sigara bağımlılığını iyi bilirim hocam bir tiryaki bu zararları okuyunca çıkar balkona bir sigara daha yakar. 

Zararlarından ve zehirlerinden bahsetmenin sigarayı bıraktırmak için etkili bir yol olduğunu düşünmüyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı

Sigara bağımlılığını iyi bilirim hocam bir tiryaki bu zararları okuyunca çıkar balkona bir sigara daha yakar. 

Zararlarından ve zehirlerinden bahsetmenin sigarayı bıraktırmak için etkili bir yol olduğunu düşünmüyorum

Kesinlikle aynı fikirdeyim ama anlamlandıramıyorum.

Cebinden çok iyi şekilde değerlendirebileceğin, belki de çoluğunun çocuğunun rıskını veriyorsun.

(Kaba hesap en ucuz sigara 13 tlx30= 390 tl/ay)

Taksitle istediğin şeyi alabilirsin tatile gidebilirsin vs.

Bu parayı harcayarak sağlığından oluyorsun, üstün başın kokuyor, soğukta, kıyıda köşede içmeye çalışıyorsun, hayat kaliteni düşürüyorsun.

Daha çok şey saysakta bişey değişmeyecek efkarlanıp yine içilmeye devam edilecek.

Bana şimdiye kadar tek mantıklı cevap veren Necip Fazıl oldu.

Neden bu kadar sigarayı bu kadar seviyorsunuza cevabı "Benim için yanan bi tek o var" dır.

:)

Parasını el alır, dumanını yel alır, zifiri de sana kar kalır....

real_agabey tarafından 15/Eyl/20 20:11 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

Ben 15 yıldır günde ortalama 2 paket sigara içen biriydim. Ayrıca ventolin kullanıyordum her gün nefes darlığı nedeniyle, corona boku yüzünden 35 gün önce bıraktım bence hayatımın en büyük hatasını yaptım. İlk 3 gün çok zordu daha sonra 7. güne kadar rahattım ama 8. günün  gecesinde  titreyerek uyandım sanki eroin bağımlısı gibi her yerim titriyordu. Allahtan evde nikotin sakızı vardı, attım 2 tane 10 dk ya geçti, daha sonra halsizlik baş dönmesi yakamı bırakmadı, ağız yarası vs derken en sonunda psikolog buldum anlattım durumu. Psikolog anksiyete bozukluğu gelişmiş dedi ilaç yazdı şu an iyim ama çok pis canım çekiyo aq

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı

Ben 15 yıldır günde ortalama 2 paket sigara içen biriydim. Ayrıca ventolin kullanıyordum her gün nefes darlığı nedeniyle, corona boku yüzünden 35 gün önce bıraktım bence hayatımın en büyük hatasını yaptım. İlk 3 gün çok zordu daha sonra 7. güne kadar rahattım ama 8. günün  gecesinde  titreyerek uyandım sanki eroin bağımlısı gibi her yerim titriyordu. Allahtan evde nikotin sakızı vardı, attım 2 tane 10 dk ya geçti, daha sonra halsizlik baş dönmesi yakamı bırakmadı, ağız yarası vs derken en sonunda psikolog buldum anlattım durumu. Psikolog anksiyete bozukluğu gelişmiş dedi ilaç yazdı şu an iyim ama çok pis canım çekiyo aq

Nikotin sakizlarina devam et. Çat diye kederden vücut reaksiyon gösterir tabii. Düzenli olarak dozunu azalt sakizlarin 

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    costantin bunu yazdı

Nikotin sakizlarina devam et. Çat diye kederden vücut reaksiyon gösterir tabii. Düzenli olarak dozunu azalt sakizlarin 

Vallah hiç bişey kullanmıyorum hocam, nefes darlığı şikayetim bitti dün göğüs doktoruna gittim 2-3 aya hiç bişeyin kalmaz dedi. Nefes konusunda eskiye göre çok rahatım, ama hayattan soğudum 1 damla zevk almıyorum hiç bişeyden. Çok eziyet çektim bırakcağım diye, onları yalan edip tekrar başlayamıorum yoksa çoktan içmiştim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı
    end bunu yazdı
    costantin bunu yazdı

Nikotin sakizlarina devam et. Çat diye kesersen vücut reaksiyon gösterir tabii. Düzenli olarak dozunu azalt sakizlarin 

Valla hiç bişey kullanmıyorum hocam, nefes darlığı şikayetim bitti dün göğüs doktoruna gittim 2-3 aya hiç bişeyin kalmaz dedi. Nefes konusunda eskiye göre çok rahatım, ama hayattan soğudum 1 damla zevk almıyorum hiç bişeyden. Çok eziyet çektim bırakcağım diye, onları yalan edip tekrar başlayamıorum yoksa çoktan içmiştim.

Sıkıntı yok diyorsan ne ala, eninde sonunda vücudun mental olarak da alışacak bu duruma.

Cinsel faaliyetleri arttır hocam :) Motivasyon da sağlar hem temiz ciğerler ve daha sağlıklı bir dolaşım sisteminden sonra.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    costantin bunu yazdı
    end bunu yazdı
    costantin bunu yazdı

Nikotin sakizlarina devam et. Çat diye kesersen vücut reaksiyon gösterir tabii. Düzenli olarak dozunu azalt sakizlarin 

Valla hiç bişey kullanmıyorum hocam, nefes darlığı şikayetim bitti dün göğüs doktoruna gittim 2-3 aya hiç bişeyin kalmaz dedi. Nefes konusunda eskiye göre çok rahatım, ama hayattan soğudum 1 damla zevk almıyorum hiç bişeyden. Çok eziyet çektim bırakcağım diye, onları yalan edip tekrar başlayamıorum yoksa çoktan içmiştim.

Sıkıntı yok diyorsan ne ala, eninde sonunda vücudun mental olarak da alışacak bu duruma.

Cinsel faaliyetleri arttır hocam :) Motivasyon da sağlar hem temiz ciğerler ve daha sağlıklı bir dolaşım sisteminden sonra.

Hocam millet bu boku bırakınca merdiven çıkıyorum, iştahım arttı filan diyor. Bende sadece cinsel faaliyetler aşırı arttı xD merdiven çıkamıyorum iştah kesik tam tersi :)

Toplam Hit: 3074 Toplam Mesaj: 23
ters orantı covid sigara