folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder [Çözüldü] Ne Yapsam Çözemedim. Lanet Mavi Ekran Hatası

[Çözüldü] Ne Yapsam Çözemedim. Lanet Mavi Ekran Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Cümleten esen olsun Tarikat Ailesi.

(Eğer uzun gelirse beyaz kutucuğu ve son kalın yazıyı okumanız yeterli)

1-2 Ay oluyor kyk kredisinin çıkmasını fırsat bilip taksitle Monster Abra A5 v5.3 aldım. Ürün çok iyi memnunum fakat son günlerde çıldırttı.

(i7 skylake 6. Nesil, Nvidia GTX 960M ekran kartı, Windows 10 64bit, Ürün detay bilgileri işlemci vs: http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-3.html#.Vt85JpyLShc )

Soruna geçmeden önce bazı şeyleri söylemek istiyorum. Garantiye göndermek istemiyorum bu bana 2 hafta (enaz) kayba mal olacak. Donanımsal bir durum değil bence.

Sorun ise şu. Ekran kartı ile ilgili herhangi birşey yapınca (nvidia denetim masasını açıp alta indirip chrome açınca, cs:go açıp alta indirip skype açınca vs. veya herhangi bir oyun açılırken belli olmuyor) mavi ekran hatası alıyorum. 

030816-23171-01.dmp 8.03.2016 22:35:21 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE 0x0000009f 00000000`00000003 ffffe000`299ef060 ffffd000`bde9c890 ffffe000`2ea5b010 ntoskrnl.exentoskrnl.exe+142450x64ntoskrnl.exe+142450C:\Windows\Minidump\030816-23171-01.dmp81510586842.2768.03.2016 22:37:47

Defalarca sıfırdan ekran kartı driverını silip güncelledim, kendi cdsi olsun official site olsun. Güncellemelerini dikkatlice kurdum. Windows 10 güncellemelerini sık sık denetliyorum. Fakat yine de düzelmedi.

Ta ki bugün tekrar deneyinceye kadar hep ekran kartına odaklanmıştım. Fakat bugün hata vermeden evvel hissedip görev yöneticisini açabildim. "Sistem ve Sıkıştırılmış Bellek" isminde bir işlem; diski de cpu'yu da dibine kadar sömürüyordu. Sonra malum hatayı aldım. İnternette araştırma yaptım kısaca fakat pek kayda değer birşey bulamadım. Olayın Windows ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Ben teknolojiyi takip etmeyeli oyunlar da programlar da acayip büyük gblara ulaşmışlar doğrusu formata da gözüm yemiyor :) (benim bildiğim en büyük boyutlu oyun çift katman dvd olur sonrası yok bende maalesef :))

Fakat yine de yazayım yapmam gereken, mantıksız bulduğum için yapmadığım 2-3 seçenek var

1-) Format atmak

2-) Sürüm düşürmek (windows 8.1, 8, 7 artık ne olursa)

Bu arada belirteyim UEFI zıkkımı nedir bilmediğim için flash diskten normal kurulum yaptım. 3. seçenek de uefi olarak yüklemek var.

Bunlar çok absürt çözüm gibi geliyor.

Sizce işin içine garantiyi katmadan, donanıma el sürmeden, garantiden çıkartmadan ne yapabilirim?

edit: sonuç olarak pazartesi günü bilgisayarı garantiye gönderme kararı aldım ne yapsam yine çözülmedi. Muhtemelen donanımsal. Herkese teşekkür ederim..

dip edit: SORUN ÇÖZÜLDÜ. BIOS güncellemesiyle beraber sıfırdan kurulum yaptım driverları yükledim hata kalmadı.

by_Tet tarafından 15/Mar/16 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

sorunun kesinlikle w10'da olduğunu düşünüyorum aynısı 1 ay kadar önce başıma geldi w8.1 olan işletim sistemini w10 olarak guncelledim ( orj olmayan isoyla) oyun oynarken driver yuklerken saçma sapan mavi ekran almaya başladım sıfırdan w8.1 kurdum sıkıntısız devam.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Win 10 a yükseltme mi yaptın yoksa sıfır kurulum mu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Win 10 a yükseltme mi yaptın yoksa sıfır kurulum mu

Sıfır kurulum raw üstüne. Microsoftun sitesinden indirip flash diskle attım. Kms ile aktifleştirdim.

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

hocam ben de yazın monster abra a4 v4 modelini aldım.windows 8.1 pro kurdum hiç bi sıkıntı yaşamadım şu ana kadar..geçen gün cs:go da oyun kapandı ama çok nadir yani.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

sorunun kesinlikle w10'da olduğunu düşünüyorum aynısı 1 ay kadar önce başıma geldi w8.1 olan işletim sistemini w10 olarak guncelledim ( orj olmayan isoyla) oyun oynarken driver yuklerken saçma sapan mavi ekran almaya başladım sıfırdan w8.1 kurdum sıkıntısız devam.

Bunu yazdım bi kenara hocam. Ama formata bulaşmadan bir çözüme ulaşmak için uğraşacağım biraz daha sağolasın.

@metaman hocam zaten monsterla alakalı olduğunu sanmıyorum. Olsa daha iyi ekran durduk yere pembeleşmişti ekranı değiştiler sorun düzeldi. Hiç nasıl olur demediler aradılar vs. Ama şimdi göndersem muhtemelen format atıp güncelleme yapıp gönderirler

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam bluescreenview programını indirip minidumpdaki hataları incelemeni tavsiye ederim.Çıkan sonuçlara göre daha rahat çözüm üretilir. Yada daha kolayı microsoft desteğe yazarsan sana yardımcı olacaklardır. Yazarken şu formatta yazarsan daha kolay çözüme ulaştırırlar.

Bug Check String  : DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
    Bug Check Code    : 0x0000009f
    Parameter 1       : 00000000`00000003
    Parameter 2       : ffffe000`299ef060
    Parameter 3       : ffffd000`bde9c890
    Parameter 4       : ffffe000`2ea5b010
    Caused By Driver  : ntoskrnl.exe
    Caused By Address : ntoskrnl.exe+142450x64ntoskrnl.exe+142450

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

ntoskrnl.exe

hocam memory leak sebebiyet veren bir malware olduğu yazılmış

combofix veya herhangi bir malware remover la denesene bir

deja-vu tarafından 09/Mar/16 00:20 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bir süredir var diyorsun bu yüzden çözüm olarka yazamayacağım ama nvidianın son çıkan driverları aşırı sıkıntılı. Özellikle w10 da mavi ekran hatası ve bilgisayarın ekran kartını hiç görmemesine neden olabiliyor. Olurda windowsu temiz kurulum yaparsan nvidianın bir önceki driverını yükle. Belki sorunu çözmüş olursun ama bu driver yüzünden devam ediyor sanarsın filan aklında bulunsun.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

http://mikemstech.blogspot.com.tr/2011/11/how-to-troubleshoot-0x9f.html

minidump alıp sorunun tam olarak neyden kaynaklandığına baksak?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

http://mikemstech.blogspot.com.tr/2011/11/how-to-troubleshoot-0x9f.html

minidump alıp sorunun tam olarak neyden kaynaklandığına baksak?

Hem up olsun hem de beyaz kutucuktaki minidump hocam zaten başka şekilde mi paylaşılıyor bilmiyorum

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 5513 Toplam Mesaj: 33
monster windows 10 mavi ekran nvidia gtx 960m i7 skylake