folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Curved TV Mi? Flat Panel TV Mi?

Curved TV Mi? Flat Panel TV Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar,

Televizyonsuz uzun bir aradan sonra TV almaya karar verdim.

Genelde film izleyeceğim, oturduğum yerle TV arasında 3.5metre var.

Kaç inç, hangi tip bir tv almalıyım?

Curve olanlar çok hoşuma gidiyor ama kullanımı hakkında bir bilgim yok.

Tecrübeli arkadaşlar biraz açıklayabilirse sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

bence hiç kasma bu kadar körv müş mörv müş. Al bitane 106 cm Led TV bak keyfine. Onuda duvara monte ettir, tv - koltuk arasına 1 tane dikdörtgen alçak masa, ayaklarını uzat mısır kola filan. Bak keyfine :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Ben de uzun zamandır araştırıyorum. 

Bu konuda pek çok yorum okudum. 

Benim almaya karar kıldığım, 4K + Curved bileşimi. 

Sadece markayı oturtamadım kafamda. Samsung'u eledim.

Marka tavsiyesi almak isterim.

Ekleme: Curved için minimum 55 inç ve üstü öneriliyor. 

TiThousand tarafından 28/Kas/15 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Görüntü sistemlerinde Philips severim en çok, 2 tane 27" monitörünü kullanıyorum, onlar kadar iyi görüntü veren bir monitör bulamadım.

Geçen sene 28" 4k Samsung monitör aldım, ertesi günü iade ettim. Samsung güvenimi sarstı bu konuda.

Sen neden Samsung'u neden eledin hocam?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

samsung curved tv aldım yeni .. gündüz ışık hafif vurduğunda sağ sol tarafından  ekran beyazlaşıp seyredemiyoruz. kavislerden aldığı ışığı ekranın ortasına yansıtıyor.

bkz. http://imgur.com/P3wYUbm

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

çukur tv kullanmadım ama iç bükey olduğu için  uygun ışık koşullarında etrafın gerçek görüntüsü seninle ekran arasında oluşabilir ( çukur ayna etkisi ) , yani pencerenin karşısına koyarsan sorun oluşturabilir..( tüplü teklevisyonlar  bu yüğzden dış bükey  oluyordu )

geçen sene LG curved  amoled çıkarmıştı ama o da 4k  değildi bu sen baktım amoled ekran göremedim pek

ltcelik tarafından 28/Kas/15 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Sakın ama sakın philips düşünme.Görüntü iyidir ama kalite sıfır.Daha ucuzdur farklı marka aynı modellere göre ama kalite 0.

Telefondan Apple - Televizyonda LG - Konsolda Sonyden şaşma :D

Tanrı Türkü Korusun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    bigwave bunu yazdı

samsung curved tv aldım yeni .. gündüz ışık hafif vurduğunda sağ sol tarafından  ekran beyazlaşıp seyredemiyoruz. kavislerden aldığı ışığı ekranın ortasına yansıtıyor.

bkz. http://imgur.com/P3wYUbm

Akşam nasil peki? Işıklar kapaliyken. Fimlerde düze gore fark ettiriyor mu? 

Bir de 3d olayi nasil? Gözlüksüz 3d doğru mudur? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben çok araştırdım hocam samsung ue55ju7500 aldım evdekilere, memnun herkes tv den.... curved tv ve 4k. 4500 tl ye aldım, büyük firmalarda şuan 5000-5500 tl ye satılıyor ama daha uygun yerlerden alabilirsin..

Eğer para konusunda sıkıntın yoksa lg nin oled 4k lı tv leri var hocam. Ciddi ciddi ayrı bir segment, yine maddi açıdan sıkıntı yoksa sony nin 4k ları enfes.. Burda mediamarkt'a gidip bir tv lere bakayım dedim, sony nin görüntüsü gerçekten daha gerçekti yani :) Ama fiyatı 10 bin frank civarındaydı o da 30 bin tl ediyor türk parasıyla  tabi ekran da büyük..

bizimkilerin tv ile arasındaki mesafe de 3.5 metre, millet daha düşük boyutta alın diyor ama bence 55 inç uygun, hatta 65 inç almak istiyordum ben ama aralarında 3000 tl fark olduğu için vazgeçtim :)

http://www.epey.com/televizyon/

bu site çok işine yarayabilir, hem en ucuz tv leri gösteriyor, hem kriterlerini veriyorsun ona göre tv leri önüne diziyor.

sana tavsiyem alıyorsan 4k lı bir tv al. 3d olayını okuduğum kadarıyla kimse kullanmıyor. Bazı gözlükler aktif bazıları pasif, aktifler pille çalışıyor. Ama yine de bir kaç kereden sonra kullanmıyoruz diyorlar.. O yüzden 3d yi çok önemseme. 4k ciddi anlamda kalite, trt 4k nın yayını çok güzeldi, samsung çalışanının bana dediğine göre digiturk un 4k yayın yapan bir kanalı var, ama bulamadım gerçi çok araştırmadım ama öyle bir şey var. Eleman izlemiş anlatıyordu kalitesini..

curved olayına gelince, ben önce çok kararsızdım ama güzel hocam, millet diyor yok yandan izlenmez v.s. hiç alakası yok, yandan izleyince düz tv gibi görünüyor karşıdan izleyince daha bir başka oluyor :) ama durduk yere fiyatı arttıran bir özellik.. Ama şık duruyor curved ler beğeniyorum ben..

son olarak, oled lere buradan bakabilirsin

http://www.epey.com/televizyon/e/YToxOntpOjExNzthOjE6e2k6MDtzOjQ6IjMxMTciO319X2I6MDs=/

gidip test etmek lazım... Gittiğin mağazada farklı şeyler izle, adamların hazır içerikleri ona göre tasarlanmış oluyor. Ne bileyim yanına bir flashdisk al onla götürüp izlemeye çalış :) ben sordum başka bir şey açarmısınız diye, elimizde başka görüntü yok dediler.. :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bu curved ekranlarda 3d tasarım nasıl olur acaba?

Deneyen var mı hiç?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

asla ama asla curved tv almayın , boşa para gidiyor ve sadece tüketiciyi led ile oled arasındaki boşluğu doldurmaya yönelik , lig tv gösteren cafeler bile gidip curved almıs

eğimli ekrandan en iyi performansı almak için tam ortasına oturmanız lazım şöyle düşünün curved ekranlar gerçekten iyi olsaydı sinamalarda da perde eğimli olurdu hemde hiç masrafa girmeden.

3d 4k curved smart tv alana kadar

120 den büyük bir 4k tv alirim çok daha iyi.   yada paranız çoksa gidin direk oled alın.

Toplam Hit: 6315 Toplam Mesaj: 32
televizyon tv tv curved curve curved tv flat tv