folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder D-Smart 8 Yıl Sonra Çıkan Borç

D-Smart 8 Yıl Sonra Çıkan Borç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    romeo
    romeo's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar başınıza gelen varmı ne yapabilirim sormak istedim 8 yıl önce 2014 yılında 2 adet ödenmemiş borcunuz sebebi ile yasal takip başlattıklarını söylüyorlar 2014 yılını hatırlamıyorum d*smart kullandığımıda hatırlamıyorum e-devletten sorgulattığımda üzerime bir yasal takip yada icra gözükmüyor sadece d-smart yasal takip diye bişe çıkıyor telefon faturaları sorgulatıldığında işin tuaf olayı geçen sene sorgulattığımda gözükmüyordu şaşırtıcı

şimdi ne yapmam gerekir sizce ? 

Aerial Film & Photography / Hava Çekimi http://www.vimeo.com/flyturk http://www.youtube.com/flyturknet http://instagram.com/flyturknet http://www.flyturk.com.tr/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2001 yılında başlamış ve hala sonlandırılmamış gözüküyor abonelik. 2001'de D-Smart mı vardı amk dersin birisi ararsa. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Araştırıp (belki ellerinde fatura, sözleşme v.s. olabilir), icraya düşmeden borcunu öde derim. İcraya düşerse daha fazla para alırlar birde dosya kapama ücreti de ayrı bir ücret ödersin. Üyap vatandaşlıktan dosyalarını sorgula bakalım hocam..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

dsmart yapar amk modemi teslim ettiğim halde 3 ay sonra e devletten sorguladığımda borç çıktı aradım teslim etmemişsiniz dedi sonra kanıtladım teslim ettiğimi sildilerdi

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

İşin içinde D'Smart varsa. Ödeme dekontlarını cihaz modem değişimi yapıldıysa değişim servis formlarını iade edilen ekipmanların iade formlarını yasal süre gözetmeksizin saklayın ve atmayın. Canları sıkıldıkça fatura çıkartabiliyorlar.

Buradaki durum farklıymış 2 adet ödenmemiş fatura varmış eski tarihli onlarda ödenmiş şuanda. Muhtemelen taahüt bozma bedelide yansıtırlar 2 3 ay sonra.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

utanmadan 8mbps 80 lira diye reklam yapan firmadan ne bekliyorsun. 

birde aşağıda 27 ay tahüt diye hızlı yazı geçiyorlar.

27 ay nedir amk. 

ülkede okadar sömürge firma var ki yetkili bir abi olsam öttürürdüm bunları.

biz hizmet ülkesi değiliz. 

biz kobay fare ülkesiyiz.

bütün yeknolojiler bütün dandik sistem ve ürün paxarlama yöntemleri bizim üzerimizde deneniyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Tahütlü satış kampanyaları yasaklanmalı. İsteyen istediği fiyattan atmakta özgür olmalı.isteyen istediği zamanda kapatabilmeli aboneliklerini. O zaman işte reakbet oluşur ve kurumlar hizmetlerini düzeltir. bana 8 mbps hız satan bir kurum 8 mbpse kadar yazıyor ssözleşmenizdeo yüzzden 4 mbps kaldırıyor alt yapınız diyemez. O alt yapıyı düzeltttirme yolunu arar.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aydın Doğan, D-Smart'ı ileride olursa Süper lig maçlarının ihalesini alırsam yayınlarım diye kurmuştu ama olmadı. Sadece Avrupa maçlarını yayınlayabildi hep. Birde millette eskisi kadar futbol merakı kalmadı. Çok futbol hastası olan internetten malum yollardan izliyor artık. Digitürk bile kimse almıyorken D-Smart'ı neden kullanıyor millet anlam veremiyorum. Kendi internet altyapısı bile yok Türknet gibi Telekom üstünden hizmet veriyor. TV desen artık Netflix varken kim televizyonda reklamlı ve sansürlü film izlemek için para verir ki ?

Taahhüt ise aslında müşteriyi zamlardan koruyor aslında. Birde taahhüt bittiği zaman pazarlık yapınca eski müşteriye güzel indirimler yapabiliyor firmalar. Türknet taahhhüt almıyorda ne oluyor ? Her sene en az 20 lira zammı geçiriyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek

Benim de bu ay sonu bitiyor taahhut sadece internet aldim bunlardan modem falan almadim kendim kurdum herseyi bunlar sadece gelip apartman bağlantısı kurdular

Simdi modem falan istemesinler benden amk yaparlar mi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Aydın Doğan, D-Smart'ı ileride olursa Süper lig maçlarının ihalesini alırsam yayınlarım diye kurmuştu ama olmadı. Sadece Avrupa maçlarını yayınlayabildi hep. Birde millette eskisi kadar futbol merakı kalmadı. Çok futbol hastası olan internetten malum yollardan izliyor artık. Digitürk bile kimse almıyorken D-Smart'ı neden kullanıyor millet anlam veremiyorum. Kendi internet altyapısı bile yok Türknet gibi Telekom üstünden hizmet veriyor. TV desen artık Netflix varken kim televizyonda reklamlı ve sansürlü film izlemek için para verir ki ?

Taahhüt ise aslında müşteriyi zamlardan koruyor aslında. Birde taahhüt bittiği zaman pazarlık yapınca eski müşteriye güzel indirimler yapabiliyor firmalar. Türknet taahhhüt almıyorda ne oluyor ? Her sene en az 20 lira zammı geçiriyor.

Taahüte zam yapma olayı insanlar özgür olursa zam yapmayana geçer. Şuanda Türknetin zam yapma sebebi taahütsüz olmasından ziyade hızlardan dolayı. 

Şöyle düşünün dsmart zam yaparsa daha uyguna kim verirse ona geçerim. İster istemez firmalar zırt pırt zam yapamazlar. 

Dsmart şuanda televizyon platformunu diğer isslerde taahütü olan aboneleri kandırarak satış gerçekleştiriyor açmler vasıtasıyla. Dsmart yönetiminin bu durumdan haberi var ve çıkarttığı duyurularla sadece yasal süreç başlarsa kendini koruyabilmek için müşterilere hatalı bilgilendirme yapan olursa ceza kesileceğini belirtiyor. Fakat o ceza uygulaması yapılmıyor. Cimer ve BTK'YA müşterilerin yapmış olduğu şikayetlerde gerekli reaksiyon alınamıyor. 

İnternet üzerinden maç izlenebilme olayı Türkiyenin malum internet alt yapısı düşünülünce kırsal kesimler (ki ben merkezde oturuyorum ben bile izleyemiyorum sürekli donuyor iş yerimde donmuyor) izleyemiyor sorun yaşıyor. Satışlar bu sebeple oluyor.

manyaksi bunu yazdı

Benim de bu ay sonu bitiyor taahhut sadece internet aldim bunlardan modem falan almadim kendim kurdum herseyi bunlar sadece gelip apartman bağlantısı kurdular

Paketinde modem yoksa modem talep etmiyorlar. Sana kuruluma gelen ekip servis formu vermiş olması gerekiyor. o Servis formunda modem mac id yazması lazım teslim edildiyse. 

mchacker tarafından 02/Ara/21 20:00 tarihinde düzenlenmiştir

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek
    mchacker bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

manyaksi bunu yazdı

Paketinde modem yoksa modem talep etmiyorlar. Sana kuruluma gelen ekip servis formu vermiş olması gerekiyor. o Servis formunda modem mac id yazması lazım teslim edildiyse. 

sözleşmeyi indirmiştim allahtan buldum bilgisayarda kontrol ettim modemle ilgili maddeler var iade falan ama benim kampanya da öellikle belirtilmiş modemsiz yalın internet diye sıkıntı olacağını sanmıyorum olursa da hakem heyetine bunun bir çıktısını veririm artık neyse bu ayın sonunda bitiyor 30 aralıkta  bunlara dilekçe ile sonlanmasını istediğime dair dilekçe vermeli miyim? öyle maddeler gördüm ama 

turknet sizin adınıza biz yaparız diye reklamlarını gördüm sanırım bildiriyorlar onlara senin uğraşmana gerek kalmıyor bilen duyan var mı?

Toplam Hit: 1196 Toplam Mesaj: 13
d-smart