folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder "Darbe" Gelirmi ? "Balyoz Operasyonunda 8 Tutuklama".

"Darbe" Gelirmi ? "Balyoz Operasyonunda 8 Tutuklama".

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Balyoz operasyonunda 8 tutuklama

Balyoz soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 3'ü emekli, 5'i muvazzaf 8 asker tutuklandı.

Savcılık sorguları tamamlanan aralarında emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın, emekli Albay Kubilay Aktaş ve emekli Albay Mustafa Çalış da bulunduğu 8 kişi tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmişti.

asker daha fazla geri vites atmaz bence . Yasana olaylarda belli. Arap bozmasi arincin askeri assaglamasi , "cemaatcilere" el atan bas savcinin tutuklanmasi. Askerlerin goz altina alinip , adlarinin lekelenip , assaglar gibi serbest birakilmalari . Zorla darbe yaptirtacaklar , yoksa rejim degisikligi geliyor ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Nereye geliyor :D?

Çok çok erken seçip gibi bişi olur..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

xursi bunu yazdı:
    -----------------------------

Nereye geliyor :D?

Çok çok erken seçip gibi bişi olur..

umarim , ama gidisat cidden kotu . darbenin her turlusu bizi 3-4 sene geriye goturecektir. eruo dolar cephesinde devuluasyon olur . gene olna bize olur. 10 sene sonra siyasetciler gene askere yuklenir , gene onlar kazancli cikar. sar basa tekrar . Ulkenin egitim seviyesinin artmasi gerekli , bu dalkavuklara meydan birakmasin. Bunlar yuzunden , askere zorla biseyler yaptiracaklar yoksa . 28 subatta senin dedigin gibi olmustu , hukumet dusurulmustu . Ama o zamanki ile simdiki arasinda cok fark var ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

hoca 3-4 yıl geriye gelse iyi ... çok çok daha geriye gider....Ayrıca dediğin gibi ekonomisi falan düşünmek bile istemiyorum . Bi kere tüm dış devletler anında her şeyi çeker. Borsa batar.tl nin değeri zaten düşük tam düşer... Ayrıca iç çatışmalarda amerikan filmlerine konu olacak tarzda olur.. vs vs vs devam eder..

ama kolay kolay darbe olmaz hocam diye tahmin ediyorum inş:D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

bende iyimser senaryo kurayım canım sıkıldı:P

Darbe olur bütün yabancı sermaye parasını çekmeye çalışır.bütün özelleştirmeler iptal edilip hiç karşılık verilmeden devlete geri alınır.Ülke içindeki likitin dışarı çıkmasına izin verilmez.Yeni hükümet kurulur cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi devlet desteğiyle fabrikalar yapılır vs vs:P

Not:evet çok bilgisayar oyunu oynuyorum

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

hocam senaryoyu çok güzel kurdunda.. Zaten mal mülkleri kaçıramaz yabancı sermaye. Savaş yada olağansütü hal durumlarında devlet el koyma yetkisine sahip.. Özelleştirmeler iptal miptl diyorsun parayı verme diyorsun .. DArbe bitti yeni hükümet kuruldu  noolcak :d? Onların hepsini varya seve seve alırlar..

Ama fikir güzel hocam:...hakkını yemeyelim..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

xursi bunu yazdı:

hocam senaryoyu çok güzel kurdunda.. Zaten mal mülkleri kaçıramaz yabancı sermaye. Savaş yada olağansütü hal durumlarında devlet el koyma yetkisine sahip.. Özelleştirmeler iptal miptl diyorsun parayı verme diyorsun .. DArbe bitti yeni hükümet kuruldu  noolcak :d? Onların hepsini varya seve seve alırlar..

alayına resti çekersin .Hatta abartıp 300 milyar dolar borcu reddedersin(bayaa bi önce rakam buydu şuan ne bilmem)

ondan sonra ambargolar gelir.kim bilir iyi bir millet olursak belki faşizmi bile görebiliriz.faşizmi gören her ülke hızlı kalkınmıştır zaten.

neyse benim baya uyku geldi galiba hadi iyi geceler:D

konuyla ilgili son yorumum.Darbe olursa ben ilker başbuğdan beklemiyorum bunu.Bir sonraki genelkurmay başkanı sanırım ışık koşaner.onun tavrını çok merak ediyor olacağım:) bu 8 askerde 1 aya kalmaz çıkarlar dışarı.akp hakkaten boka sardı kim ne derse desin şaşırdılar ne yapacaklarını artık.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

gfb_soldier bunu yazdı:

xursi bunu yazdı:

alayına resti çekersin .Hatta abartıp 300 milyar dolar borcu reddedersin(bayaa bi önce rakam buydu şuan ne bilmem)

ondan sonra ambargolar gelir.kim bilir iyi bir millet olursak belki faşizmi bile görebiliriz.faşizmi gören her ülke hızlı kalkınmıştır zaten.

neyse benim baya uyku geldi galiba hadi iyi geceler:D

konuyla ilgili son yorumum.Darbe olursa ben ilker başbuğdan beklemiyorum bunu.Bir sonraki genelkurmay başkanı sanırım ışık koşaner.onun tavrını çok merak ediyor olacağım:) bu 8 askerde 1 aya kalmaz çıkarlar dışarı.akp hakkaten boka sardı kim ne derse desin şaşırdılar ne yapacaklarını artık.

bize verilen krediler varya hani IMF , AB BANKASI , ARAP BANKASI . Hepsinin belirli sartlari var ;) kimse hayri sevabina vermiyor faizli kredileri ( diger adla fonlari ). bunlari iptal edelim demek cok sacma . bence olaya daha mantikli yaklasman gerek.

Dusun mahallendeki bakkala , manava ,kasaba borc yapmissin . Evinden esyalari satiyorsun borclari kapamak icin . nereye kadar saticaksin . Borclari odememde diyemezsin . Ac kalirsin . ailenle birbirini yersin ( ulkemizde bu sebeplerden  , cinnet gecirip ailesini ve kendini katleden insanlar oluyor). Sonra borc aldigin banka veya kasap manav hacize verir , memurlar ( ornegin abd nin yapacagi gibi ) haciz islemini gerceklestirmek icin gerekirse polis zoru ile evine,mulkune girer .Osman pasanin 32. gunde bir politikaciya soyledigi  bir lafi vardi "demokrasiniz , ordunuz olmasa ise yaramaz, halk sokakta emek bulamaz ordu olmasa" demisti , cok dogru soylemis .   basit ornek :)

Akp yi sevmiyorum , babalarinida sevmezdim zaten . Darbe karsitiydim ( bu ulkeye kazik atan herkez cezasini cekmeli , babam bile olsa ) . ama bugun gelinen nokta darbeyi gerekli kiliyor artik. Bundan sonraki adimlar , rejim degisikligine gider. bolunuruz .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Devam devam tutuklansın

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bthngks
    bthngks's avatar
    Erkek

mqstar bunu yazdı:

Devam devam tutuklansın

kim tutuklansın askermi eyerki askeri kasdediyorsan sende akpdensin yani şere.........sizsin işte ama inş darbe olurda topunuzu kazırlar bu ülkeden vatan hainleri.

tansu çiller 350 trilyona satıcak diye vatan haini yaparsınız akp gelir 3 trilyona satar akpliler böyle yandaşları yesin onu tutanlar kazansın tutmayanlar sürünsün.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

darbe artık zor gelir, itaatsizlik başlar, silah altındakiler senin benim çocuğum abim kardeşim, birçok subay da böyle, bunları emir altına alamazlar artık, eskidendi onlar, kimse kendi halkına silah çevirmez artık, şimdi halk bilinçlendi, çürük yumurtaları tsk'da istemiyoruz, tsk'ye güvenin ama çürükleri de ayırın. General diye suç işleyemezmi, peygambermi bunlar, bu bilinci atın artık kafanızdan.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
Toplam Hit: 8056 Toplam Mesaj: 72