Davlumbaz Koku Ve Komşu Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

1 hafta önce eski davlumbazi attim ses çıkıyordu birde yanma riskleri oluyor bunlarin eve girdiğimde vardi markasi bile belli degil

Yeni profilo aldim  neyse 5-6 gin once takıldı 

Ben 4. Kattayim son kat 2. Kattaki komsu gelmis bana diyor ki yemek kokusu bize geliyor sora sora cikmis 3. Kattakine sordum yok koku felan gelmiyor dedi ha birde davlumbaz sesi geliyormus 3. Kattaki ses felan duymuyoruz dedi

Catiya ciktim bacaya dayadım kulağı ses felan yok baca 4 bölümlü her kattan çıkış var ben çalıştırdığım da o bölmelerden 1 tanesinden ufluyordu dogal olarak sizce bu dedigi doğrumu

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

1 hafta önce eski davlumbazi attim ses çıkıyordu birde yanma riskleri oluyor bunlarin eve girdiğimde vardi markasi bile belli degil

Yeni profilo aldim  neyse 5-6 gin once takıldı 

Ben 4. Kattayim son kat 2. Kattaki komsu gelmis bana diyor ki yemek kokusu bize geliyor sora sora cikmis 3. Kattakine sordum yok koku felan gelmiyor dedi ha birde davlumbaz sesi geliyormus 3. Kattaki ses felan duymuyoruz dedi

Catiya ciktim bacaya dayadım kulağı ses felan yok baca 4 bölümlü her kattan çıkış var ben çalıştırdığım da o bölmelerden 1 tanesinden ufluyordu dogal olarak sizce bu dedigi doğrumu

Hocam davlumbazlık bir sorun olduğunu düşünmüyorum, öyle bir sorun dahi olsa ; öncekinde de sonuçta aynı işlev yapılıyordu. O sıralar hiç böyle şikayet almış mıydın?

Sorun bana kalırsa, biraz fevri bir durum. O komşu ile yakın zamanda söz dalaşı da olsa bir durumunuz olduysa, muhtemelen yeni davlumbazı haber alınca böyle birşeyler yumurtlamış olabilir. Üstelik bunun seninle bir durumu da yok, apartman yönetimine bu konuda bilgi verebilir. Yönetim bu konuda bir tedbir almalı. 

Aradaki kattakilerde sorun yoksa, onun altındaki katta böyle bir sorun yaşanması imkansız gibi birşey. Kaldıki, ses ve koku aşağı değil yukarı etki eder. Sonuçta bacalarda bir sürkilasyon var.

Velhasılkelam, bana fevri sorununu ortak yaşam alanından halletmeye çalışan bir aymazlık gibi geldi bana.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Çok enteresan bir sorun, Bir dablumbazın sesi ne olabilir ki, ayrıca kokusu ne olsun..? Koku dışarıya havaya karışan bir şey.. Ve yemek kokusu iğreti oluşturacak bir koku tipi de değildir, çok ilginç..

Komşularınızda bir sıkıntı var ama çözümleyemedim..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

konuyu görmüşken sorayım, başkasının davlumbazının çektiğini bizim davlumbaz içeri veriyor olabilir mi?

bazen ev öyle bir balık kokuyor ki, bizim evde pişirsen o kadar kokmaz gibi.

nerden geliyor çözemedim.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Çok garip bende anlamadim altimdaki me koku ne ses duyuyor onum altindaki ses ve kokudan şikayetçi

Bu arada apartman yoneticisi benim bana diyor ki cozun  sorunu bende dedim 5 yldir burdayiz sizdrn once 3 kiraci gorduk tek siz sikayete geldiniz yapilacak birsey yok dedim gönderdim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Hocam yani böyle bir durum varsa normal, eğer kendisi yemek kokusunda şikayetçi ise kapatsın kendi davlumbaz havalandırmasını.

Adam sıçınca kokusu yukarı doğru, yemek yapınca kokusu yukarı doğru çıkar, aşağıya gitmesi için onun evinde kesin bir yere bir delik açmıştır oda döngü yapıyor olabilir. 

Sorun sende değil o adamda, Yemek yaptığınızda çalıştığında git şuan koku geliyor mu de ? Hatta önce yemek yapmadan davlumbaz çalışmadan git sor koku geliyor mu diye. Geliyor derse ben bugün hiç çalıştırmadım yemek yapmadım sorun bende değil dersin.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

konuyu görmüşken sorayım, başkasının davlumbazının çektiğini bizim davlumbaz içeri veriyor olabilir mi?

bazen ev öyle bir balık kokuyor ki, bizim evde pişirsen o kadar kokmaz gibi.

nerden geliyor çözemedim.

ilginç. tamamen fikir yürütüyorum; Mutfak Baca'sı çekmiyorsa yada daralmışsa, yapabilitesi var gibi. Kömür kullanmıyorsunuz değil mi?

normalde Isınan Hava yukarı gider, baca'yı terk etmeden Soğuyor mu nedir? 

Yada baca çok yüksekse, fazla ters(?) rüzgar alıp, kokuyu aşağı sıkıştırıyor olabilir mi.

@Dj_Alper Nassı yani, 4ncü katta mutfaktaki koku davlumbaz  vasıtasıyla, 3ncü kattaki davlumbaz'ı atlayıp, 2nci kattaki mutfağa mi sızıyor. ŞaşırmaÜnlemi!

Koku neyse de, nasıl Ses yapıyor, ilginç. Normalde öyle çok yüksek bir Hava Akışı olduğunu sanmıyordum. 

Birde bazı bacaların üstünde, bu kremlin sarayındaki minareler üstündeki Topa yada Sarımsağa benzer, dönen birşey koyuyorlar. 

bacanın çekişini mi artırıyor nedir, yada tıkanmasını mı engelliyor nedir? yada kuşların yuva yapmasını mı engelliyor. Genelde giriş kattan itibaren 4 katlı evlerin bacalarında görüyorum. metalik, göz alıcı Gri renkte, ve yansıtıcı gibi.

RitmFarbRacourci tarafından 12/Nis/19 00:08 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Şimdi ses tuhaf bir şey . Bazen sende çok çok az olan üst katta matkap gibi olabilir . Çözüm sağını solunu sıkıştırmak . İyice sabitlemek . Olmadı contalı civata ile sıkma .

Koku . Derken ?  Yemek bu koka cak tabi . 

Sen özellikle onun camına boru mu dayadın . 

Siktir sin gitsin amk . 

O yöneticinin de amk . 

Toplu yaşam çok zor 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Karbon filtre var devam ederse onuda kullan 

birde insanlar öyle gerginki kimsenin kimseye 

tahammülü kalmamış en ufak ses koku araç parkı veya 

başka bir şeyde polise belediyeye ilgili kurumlara şikayet ediyor veya kendi aralarında 

ölümle sonuçlancak kavgaya dönüşüyor şikayetler 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Şimdi ses tuhaf bir şey . Bazen sende çok çok az olan üst katta matkap gibi olabilir . Çözüm sağını solunu sıkıştırmak . İyice sabitlemek . Olmadı contalı civata ile sıkma .

Koku . Derken ?  Yemek bu koka cak tabi . 

Sen özellikle onun camına boru mu dayadın . 

Siktir sin gitsin amk . 

O yöneticinin de amk . 

Toplu yaşam çok zor 

üstad o yöneticili mesajı bi tekrar oku istersen :D

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Alperim,

Apartmanın havalandırması yok mu ?

Var ise bu alan ortak kullanımdır, yemekte kokar bokta kokar. kimse gelipte sizin evden yemek kokusu geliyor rahatsız oldum diyemez. 

Benim alt katımda bir tane karadeniz li var, bütün kış sezonu boyunca balık pişirip yiyor. benim evime kadar kokusu geliyor ( apartman içini saymıyorum )

Daha bir kere gidip kapılarını çalmışlığım yok. Çünkü adam havalandırmayı kullanıyor. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
Toplam Hit: 2906 Toplam Mesaj: 25
gıcık komşu