folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Deprem Çantası İçeriği Fikirleri

Deprem Çantası İçeriği Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

https://rhinorescuestore.com/collections/first-aid-kit/products/rhino-rescue-ifak-trauma-first-aid-kit-molle-medical-pouch-for-tactical-military-car-travel-hikingmulticam?variant=42208621723829

bi tane şundan aldım TR için ayrı indirim felan yapmışlar. 1386 liraya geliyor. buradaki muadillerine göre daha ucuz.  Haricen combat gauzelar gibi bi hemostatik sargı bulamadım ucuz yollu.

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Yağmur ve soğuk geçirmeyen uyku tulumu 

Panço

Batarya fener su gıda elbise

Apartman hasar gördü yağmurda İki uyku tulumu iyi iş çıkardı 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

1 adet 80l

1 adet 40 litrelik plastik kaplarım var 80 kamp 40 piknik için

80 liğin içinde 

balta
    ateş kutusu
    çaydanlık
    çay
    piller
    aydınlatma
    plastik çatal kaşık tabak vs
    ip
    hatırlayamadığım bir sürü şey standart duruyor pazar günü bir elden geçireyim

onu alıp omzuma çadır çantamı alırsamdiğer omzuma uyku tuumlarımı alırsam sanırım 5 dk içinde hazır olurum

Allah orusun enkaz altında kaldırsam zaten tek işe yarayan cep telefonu olur

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler deprem çantasının falan hikaye olduğunu bu depremde anlamadıysanız heralde hiç anlamazsınız.

Üstünde 10 ton beton var ve sen pil, plastik eldiven powerbank falan stoklican öyle mi?

O çantaya ulaşabileceğinin garantisi varmı? Hadi ulaştın diyelim bunlar ne işine yariycak seni 6 saat daha konforlu sekilde hayatta tutar en çok

Ben olayı ilk günden beri analiz ediyorum. daha iyi bir fikrim var. Kendimizi depremden kurtaramayız bunu anladım.

8 kişilik bir ekip kuracağız. Mümkünse aynı ilde.

1 Kişi ilkyardımcı (o ilkyardım ve ilkyardım malzemelerini getirmekten sorumluolcak)

4 kişi kazıcı, hilti, jeneratör, balyoz vs malzemeleri getirecekler

1 kişi lojistik. Eksik kalan malzemeleri arabayı alıp ekibe tedarik edicek.

1 kişi aşçı, yemek yapıcak, ısınma sorununu falan halledicek, çadır kuracak

1 kişi ekip lideri her işden biraz anlayacak

Bu dandik kendini kurtarmak için tasarlanmış çanta yerine içinde megafon, spot ışık, jeneratör, güneş panelleri vs olan advanced bir bavul malzeme alınacak. Malzeme 4x4 çekme halatlı jip üzerinde taşınacak.

Betonu kırmak için patlayıcı kullanılacak, hilti gibi enerjiye ihtiyacı yok, sadece delik açıp içine yerleştireceğiz büyük kütleleri onunla kaldıracağız.

Bu şekil bir organizasyon bu tip bir depremi bu şekilde hazırda bekler ve ilk saatte yola çıkabilirse 100 kişi kadar adam kurtarılır.

HolyOne tarafından 09/Şub/23 09:10 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

Beyler deprem çantasının falan hikaye olduğunu bu depremde anlamadıysanız heralde hiç anlamazsınız.

Üstünde 10 ton beton var ve sen pil, plastik eldiven powerbank falan stoklican öyle mi?

O çantaya ulaşabileceğinin garantisi varmı? Hadi ulaştın diyelim bunlar ne işine yariycak seni 6 saat daha konforlu sekilde hayatta tutar en çok

Ben olayı ilk günden beri analiz ediyorum. daha iyi bir fikrim var. Kendimizi depremden kurtaramayız bunu anladım.

8 kişilik bir ekip kuracağız. Mümkünse aynı ilde.

1 Kişi ilkyardımcı (o ilkyardım ve ilkyardım malzemelerini getirmekten sorumluolcak)

4 kişi kazıcı, hilti, jeneratör, balyoz vs malzemeleri getirecekler

1 kişi lojistik. Eksik kalan malzemeleri arabayı alıp ekibe tedarik edicek.

1 kişi aşçı, yemek yapıcak, ısınma sorununu falan halledicek, çadır kuracak

1 kişi ekip lideri her işden biraz anlayacak

Bu dandik kendini kurtarmak için tasarlanmış çanta yerine içinde megafon, spot ışık, jeneratör, güneş panelleri vs olan advanced bir bavul malzeme alınacak. Malzeme 4x4 çekme halatlı jip üzerinde taşınacak.

Betonu kırmak için patlayıcı kullanılacak, hilti gibi enerjiye ihtiyacı yok, sadece delik açıp içine yerleştireceğiz büyük kütleleri onunla kaldıracağız.

Bu şekil bir organizasyon bu tip bir depremi bu şekilde hazırda bekler ve ilk saatte yola çıkabilirse 100 kişi kadar adam kurtarılır.

Başka uzak bir ilde 8 kişilik ekip kurmak mantıklı olabilir evet, fakat ulaşımda problem olursa, yollar kapanırsa bu da bir işe yaramayacak.

Deprem çantasını hazrlarken, enkaz altında deprem çantasıyla hayatta kalırım diye bir düşüncem yok şahsen. Birincisi psikolojik olarak bir nebze de olsa güvende hissettiriyor. ikincisi, enkaz altında kalmazsam dışarıda ki yaşamımı kolaylaştırıyor. Hem dışarıya olan maaliyetim azalıyor hemde benim konforum artıyor. 

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

depremde çöken binada ölmezseniz, çöküntü içinde bazı yerlerde boşuklar oluşuyor. o boşluklara çanta gelirse çanta ile psikolojinizi iyi tutabilirsiniz. zifiri karanlıkta beklemektense etrafınızı görmek iyi hissettirebilir. su ve yiyecek tabi ki olmazsa olmaz. bence çanta kapı yanında değilde yatağa yakın olmalı. genelde deprem uykuda geliyor. uyanıkken gelen depremde bi kaç saniyede masa altına girebilirsiniz ama uyurken gelen depremde uyanıp olayı anlayana kadar geç olabilir.

bina yıkılmadı kaçtınız. kamp malzemeleri olmalı. tabi fiyatlar almış gitmiş bunları toplamak zaman alır ama hobi olarakta kampa gidebilirsiniz. sıkıntı anında da alırsınız çadırınızı bildiğiniz kamp yerlerine gidebilirsiniz.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 3098 Toplam Mesaj: 27
deprem geçmiş olsun deprem çantası