Deprem İstanbul

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    2019.10.03 07:44:55  36.3143   28.5310        8.7      -.-  5.1  5.1   AKDENIZ                                           İlksel

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paradox21
    Paradox21's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    MorganBlacK bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Herkese merhaba. Ben aşırı panik oldum. İlk gece saat 2ydi arabada uyurken aklıma geldik teyzemin tek katlı evine gittim. Bahçede çardak vardı orada yattım korkudan.

Oturduğum bina 1999 depreminden birkaç ay önce yapılmış. Yani depremi görmüş ve hiçbir çatlak patlak yok. Bu son depremden sonra bodrum katını dolaştım. Eskiden ısıtma yapılsın diye kazanlar falan vardı. Dediğim gibi hiçbir çizik bile yok.

Fakat aşırı korkuyorum. Dün gece tam 12 defa uyandım masamın üzerinde duran su bardağına baktım sallanıyorsa eğer su direk bağırarak koşacaktım.

Şimdi merak etitğim birşeyler var. Herkes kafasına göre birşeyler diyor. Kimisi 2 küçük deprem 1 büyük yapacak.

Kimisi diyor 35 yıl sonra olacak deprem 25 yıl geri alındı. 10 sene içinde istanbulda 8 büyüklüğünde deprem olacak.

Akşam çiğ köfte almıştım. Oradaki adam diyor 1 hafta 10 gün içinde büyük deprem olabilir.

Ciddi derecede evham yaptım, manyak gibi sağa sola dolu bardaklar koyuyorum evde.

Oturduğum yerde istanbul çatalca. Binada bir bok yok. Aşırı mı reaksiyon gösteriyorum yoksa korkmalı mıyım ?

Aynı paranoya bende de söz konusu masa titrese avize kontrolü yapıyorum. Psikolojimi bozdu bu durum biraz tablete titreşim ölçer kurup gece bıraktım uyurken :) neler yaptırıyor adama g*t korkusu

beyler, olaylara istatiksel olarak bakın. eğer o şekilde bakarsanız bu depremlerin (tümü, ufaklar vs dahil) geneline baktığınızda pek fazla bir risk olmadığını görebilirsiniz. 

her yıl, 500.000 deprem oluyor bunun 5 ve üzerisi sadece 1000 küsür falan. bunu da dünyaya yayın hepsi türkiyede olmuyo :) 

ve her yıl mutlaka 8 ve üzeri deprem 1-2 kez oluyomuş. bu da genelde japonya, şili veya endonezya da falan oluyor. en büyük deprem, 9.1 ile japonya değil Şili 9.5 

yok 1 haftayı anladıkta 10 gün neymiş aq :D aljfkj küsürat vereyim de inandırıcı olsun. 

35 yıldı 25e düştü meselesi şöyle silivri açıklarında kuzey batı kısmında bi fay var orada 5.8'lik bi deprem yaşadık ve bu fay ortada kilitli olan yani uzun süredir (1766'dan beri) deprem olmayan fay hattına stres bindirmiş olabilir veya kesinlikle bindirdi diyorlar.

dolayısı ile atıyorum 10 günde olacaksa bu risk 5e düştü diyorlar kısaca. 2019-1766=253 yıl olmuş. ortalama 200-300 yılda bi deprem olmuş istanbulda. oradan yola çıkarak işte 2020-2030 içerisinde deprem olacak diyorlar.

psikolojik olarak denge sorunları yaşamanız falan normal aynılarını ben de yaşıyorum evdekilerde yaşıyo kasjdlkfdjgs en ufak harekette sanki deprem oluyomuş gibi geliyo

Hocam aşağıdaki görseli , denizin dibinde bir fay hattı olarak düşünsek...

Şimdi bu fay hattını , dışarıdan müdehale ile aktif hale getirebilirmiyiz.

( Bombalamak ) deniz altıdan torpido fırlatmak ,  yada sondaj gemisini doğalgaz arıyoruz diyerek fay hattına gelik açmaya çalısmak gibi.

Bu konuda ne dersin ?

https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/E417/production/_107819385_grieta.jpg

Valla hocam öyle senin dediğin gibi olmaz o işler önce depremin nasıl olustuğunu anlaman lazım zaten he evet bu böyle dışardan müdahale ile olmaz diceksin koca bir levhanın sıkıştımasıyla başka bir levhanın altına giren kayaçlardan bahsediyoruz

DEPREM OLUŞUMU ile ilgili görsel sonucu

Paradox21 tarafından 03/Eki/19 09:55 tarihinde düzenlenmiştir

SiYaH SaÇ aK DeFtErLe GeLdİN aK SaÇ SiYaH DeFteRLe gİDiosun........
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    MorganBlacK bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Herkese merhaba. Ben aşırı panik oldum. İlk gece saat 2ydi arabada uyurken aklıma geldik teyzemin tek katlı evine gittim. Bahçede çardak vardı orada yattım korkudan.

Oturduğum bina 1999 depreminden birkaç ay önce yapılmış. Yani depremi görmüş ve hiçbir çatlak patlak yok. Bu son depremden sonra bodrum katını dolaştım. Eskiden ısıtma yapılsın diye kazanlar falan vardı. Dediğim gibi hiçbir çizik bile yok.

Fakat aşırı korkuyorum. Dün gece tam 12 defa uyandım masamın üzerinde duran su bardağına baktım sallanıyorsa eğer su direk bağırarak koşacaktım.

Şimdi merak etitğim birşeyler var. Herkes kafasına göre birşeyler diyor. Kimisi 2 küçük deprem 1 büyük yapacak.

Kimisi diyor 35 yıl sonra olacak deprem 25 yıl geri alındı. 10 sene içinde istanbulda 8 büyüklüğünde deprem olacak.

Akşam çiğ köfte almıştım. Oradaki adam diyor 1 hafta 10 gün içinde büyük deprem olabilir.

Ciddi derecede evham yaptım, manyak gibi sağa sola dolu bardaklar koyuyorum evde.

Oturduğum yerde istanbul çatalca. Binada bir bok yok. Aşırı mı reaksiyon gösteriyorum yoksa korkmalı mıyım ?

Aynı paranoya bende de söz konusu masa titrese avize kontrolü yapıyorum. Psikolojimi bozdu bu durum biraz tablete titreşim ölçer kurup gece bıraktım uyurken :) neler yaptırıyor adama g*t korkusu

beyler, olaylara istatiksel olarak bakın. eğer o şekilde bakarsanız bu depremlerin (tümü, ufaklar vs dahil) geneline baktığınızda pek fazla bir risk olmadığını görebilirsiniz. 

her yıl, 500.000 deprem oluyor bunun 5 ve üzerisi sadece 1000 küsür falan. bunu da dünyaya yayın hepsi türkiyede olmuyo :) 

ve her yıl mutlaka 8 ve üzeri deprem 1-2 kez oluyomuş. bu da genelde japonya, şili veya endonezya da falan oluyor. en büyük deprem, 9.1 ile japonya değil Şili 9.5 

yok 1 haftayı anladıkta 10 gün neymiş aq :D aljfkj küsürat vereyim de inandırıcı olsun. 

35 yıldı 25e düştü meselesi şöyle silivri açıklarında kuzey batı kısmında bi fay var orada 5.8'lik bi deprem yaşadık ve bu fay ortada kilitli olan yani uzun süredir (1766'dan beri) deprem olmayan fay hattına stres bindirmiş olabilir veya kesinlikle bindirdi diyorlar.

dolayısı ile atıyorum 10 günde olacaksa bu risk 5e düştü diyorlar kısaca. 2019-1766=253 yıl olmuş. ortalama 200-300 yılda bi deprem olmuş istanbulda. oradan yola çıkarak işte 2020-2030 içerisinde deprem olacak diyorlar.

psikolojik olarak denge sorunları yaşamanız falan normal aynılarını ben de yaşıyorum evdekilerde yaşıyo kasjdlkfdjgs en ufak harekette sanki deprem oluyomuş gibi geliyo

Hocam aşağıdaki görseli , denizin dibinde bir fay hattı olarak düşünsek...

Şimdi bu fay hattını , dışarıdan müdehale ile aktif hale getirebilirmiyiz.

( Bombalamak ) deniz altıdan torpido fırlatmak ,  yada sondaj gemisini doğalgaz arıyoruz diyerek fay hattına gelik açmaya çalısmak gibi.

Bu konuda ne dersin ?

https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/E417/production/_107819385_grieta.jpg

hayır hocam insan yapımıyla hiçbir şekilde depremi tetikletemezsin çünkü 5 ve üzeri depremlerin açığa çıkardığı enerjiler o kadar devasa ki.. 

yani senin atıyorum 7,2lik bir depremi tetikletebilmen için 1.800,000,000 kg bi enerji yaratabilmen lazım:) Tsar bombası, 50-100 milyar kilogramlık bir enerji saçabiliyor. 

ancak şöyle bi şey var maksimum 3-4e kadar, bazı fay hatlarına bi sıvı dökerek çok mikro hareketililikler yaratabiliyorlarmış. Xavier Le Pichon, bunu söylüyordu ama o kadar düşük ki, hiçbir etkisi yok. 

SS:

Daniel-Koo tarafından 03/Eki/19 10:55 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arkadaşlar amcamın oğlunun eşinin dayısının karısının kızının eşinin annesinin oğlunun çocuğunun halasının eşinden aldığım duyuma göre debremleri amarıga izrail yabıuormuş amacları bizim hökümetimizi devirmökmüş kesin bilgi yayalım debremden gorunmak için cuma günü dua zinciri kuracaz gatılım en az 5 m

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

arkadaşlar amcamın oğlunun eşinin dayısının karısının kızının eşinin annesinin oğlunun çocuğunun halasının eşinden aldığım duyuma göre debremleri amarıga izrail yabıuormuş amacları bizim hökümetimizi devirmökmüş kesin bilgi yayalım debremden gorunmak için cuma günü dua zinciri kuracaz gatılım en az 5 m

Arkadaşımın arkadaşı nasada haarp bölümünde çalışıyormuş, depremleri amarikada makineyle yapıp türkiyeye gönderiyorlarmış amazon'dan....

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Arkadaşımın arkadaşı nasada haarp bölümünde çalışıyormuş, depremleri amarikada makineyle yapıp türkiyeye gönderiyorlarmış amazon'dan....

peki bi 3.1 sipariş etsek TC girişinde gümrüğe takılır mı ?

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

peki bi 3.1 sipariş etsek TC girişinde gümrüğe takılır mı ?

vergi çıkar, ödeyip alırsın 3.1'i

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

abi ne bileyim. şu deprem konusunda kimsenin yerinde durmaması gerekiyor toplumsal bi bilinç ile devletin sorumluluğunun olduğunu yansıtmak gerekiyor devlete.

şu videoyu izledikçe o korkunç gerçek geliyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=Kx-1Dl71wz8 

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Güzel hissetmiş  bizimkiler 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 72351 Toplam Mesaj: 191
deprem