folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ders Çalışamama Sorunsalı

Ders Çalışamama Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar yine garip bir sorunla karşınızdayım :)
    Bu seferki olay ders çalışamamam.Karşımda Edebiyat-Coğrafya görsel eğitim seti duruyor,sunumdaki hatun süper anlatıyor dersleri ama alt tarafı 30dk. derse bile katlanamıyorum.
    Bu sene mutlaka bi üni'ye girmem lazım ve sınav gününe tam 35 gün kaldı,benim karşımda yaklaşık 800 filmlik arşiv,internet,oyunlar,karı-kız,ortam dururken bir türlü odaklanamıyorum.
    Kafam almıyor desem yeridir,sürekli çişe gideyim çalışcam,şu sigara bitsin,oyun bitsin,şunu indireyim,bunu kurayım,hava alayım,sevişeyim,uzanayım mutlaka çalışcam diyorum ama olmuyor.
    Bir türlü odaklanamıyorum,biliyorum bu sene bir b.k olmazsam tam 1 sene daha sınav bekleyeceğim,herşeyin farkındayım ama ders çalışmak çok sıkıcı geliyor.
    Dersler,meslek şuan umrumda değil tek sorun bi üniversiteye gireyim ortam olsun durumu.
    Benim gibi aynı sorunu yaşayan yada bu sorun hakkında yardım etmek isteyen arkadaş varsa postları bekliyorum :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

ders çalışmadan önce e manuel i izle sonra derslere ilgin artar emanuel ney diye sorarsan show tv cumartesi geceleri yayınlıyordu onu önceden .

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek

böyle giderse senden hiçbir zaman bi bok olmaz hoca bi sene bi 35 gün çalış sonra hereşyin keyfine bak. herşeyle 1 aylığına ayrıl. çok mu zor bu kadar iradesiz misiniz ?

bu yeterli mi teşvik için ?

172* & 05-18-10 17:3x..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

pharmaton diye bi ilaç var dikkatini toplamanı sağlıyor. onun dışında ders çalışıp çalışmamak senin elinde... üşengeçliği engelleyen bi ilaç yok malesef :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

S.ktiret olum okuma, biz okuyoruz da ne oluyor?

yardırmak bizim işimiz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mandi
    Mandi's avatar
    Erkek

Başlamak bitirmenin yarısıdır ,

Başlıcam başlıcam deme başla , erteleme ,  bu işler ertelemeye gelmez.

. . .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Bu kafayla sen üniye gidersen bir b.k yapamazsın kazanamazsan görürsün anyayı konyayı ozaman aklın başına gelir. Ozaman gitmen senin için daha yararlı olur diye düşünüyorum :)

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

ders çalışmak iğrenç bişeydir hatta eziyettir kimse durduk yere ders çalışmak istemez bu konuda kısmen de olsa başarı elde edebilmek için öncelikle bu gerçeği kabul etmek gerekmektedir. 

sessiz ortam, düzenli masa, sağlıklı ve uyanık olmak elbette bunlar performansı etkiler ancak asıl anahtar nasıl yapacaksan artık çalışacağın matematik coğrafya vb şeyleri öğrenmeye can attığına , istatistik problemi çözmekten keyif aldığına kendini inandırmaktır ( yalana inanmak şartlanmak yani ) bunu bir süre başarabilsen de olur . eğer becerebilrsen hiçbirşey seni çalışmaktan alıkoyamaz ben koskoca matematik , c kitapları bitirdim çok eğlenceli lan ohaa ne güzelmiş fln diye diye ama neyseki bitti mk okulda bitti ztn zkyim bundan sonra ders çalışanı 

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zfc
    zfc's avatar
    Erkek

xzxz bunu yazdı:
    -----------------------------

ders çalışmak iğrenç bişeydir hatta eziyettir kimse durduk yere ders çalışmak istemez bu konuda kısmen de olsa başarı elde edebilmek için öncelikle bu gerçeği kabul etmek gerekmektedir. 

sessiz ortam, düzenli masa, sağlıklı ve uyanık olmak elbette bunlar performansı etkiler ancak asıl anahtar nasıl yapacaksan artık çalışacağın matematik coğrafya vb şeyleri öğrenmeye can attığına , istatistik problemi çözmekten keyif aldığına kendini inandırmaktır ( yalana inanmak şartlanmak yani ) bunu bir süre başarabilsen de olur . eğer becerebilrsen hiçbirşey seni çalışmaktan alıkoyamaz ben koskoca matematik , c kitapları bitirdim çok eğlenceli lan ohaa ne güzelmiş fln diye diye ama neyseki bitti mk okulda bitti ztn zkyim bundan sonra ders çalışanı 

--------------------------

xzxz arkadaşıma %100 katılıyorum. Bu benimde ders çalışmaya motive olma yöntemlerimden biridir. Halen işe yarıyor. 

"

, istatistik problemi çözmekten keyif aldığına kendini inandırmaktır ( yalana inanmak şartlanmak yani ) bunu bir süre başarabilsen de olur . eğer becerebilrsen hiçbirşey seni çalışmaktan alıkoyamaz ben koskoca matematik , c kitapları bitirdim çok eğlenceli lan ohaa ne güzelmiş fln diye diye"

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Daft bunu yazdı:

pharmaton diye bi ilaç var dikkatini toplamanı sağlıyor. onun dışında ders çalışıp çalışmamak senin elinde... üşengeçliği engelleyen bi ilaç yok malesef :D

ben kullandım bi boka yaradıgı yok gibi. Hep aynıyım ruhen bedenen hiç bir değişiklik hissetmedim okuldan geldikten sonra baş ağrısı olurdu bünyem alışmış uyumadan geçmezdi ama ilac aldıgımda kimi günler ağrımazdı o kadar yani. acıkcası ben pek bi faydasını görmedim dinç tutarmış dikkati toplarmış hiç yani.

Cagito ergo sum.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Bi yanda açıköğretim bi yanda kpss bi yanda iş vs. Sonuç: çalışamıyorum. Son hafta bi kasıyorum kensimi sabahlara kadar, notlar iyi geliyor sonra :)

Tabi kapasite meselesi, mesela benim beynim minibüste sınava giderken okuduklarımı asla unutmaz, üniversitede ders çalışmak için minibüse bindiğim olmuştur :)

Kendine taktikler ver, illa çalışma moduna girip ders çalışmak zorunda değilsin, beynin kıvrımlarını keşfet..

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
Toplam Hit: 4177 Toplam Mesaj: 25