folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ders Çalışamama Sorunsalı

Ders Çalışamama Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

evsiz bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu kafayla sen üniye gidersen bir b.k yapamazsın kazanamazsan görürsün anyayı konyayı ozaman aklın başına gelir. Ozaman gitmen senin için daha yararlı olur diye düşünüyorum :)

bende çalışamıyroum mına ki... üni okuyoz p.tesi finaller var deliricem çalışamıyorum..uykum geliyor ben ne yapmalıyım :(

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

evsiz bunu yazdı:

Bu kafayla sen üniye gidersen bir b.k yapamazsın kazanamazsan görürsün anyayı konyayı ozaman aklın başına gelir. Ozaman gitmen senin için daha yararlı olur diye düşünüyorum :)

bende çalışamıyroum mına ki... üni okuyoz p.tesi finaller var deliricem çalışamıyorum..uykum geliyor ben ne yapmalıyım :(

Uykun geliyorsa uyu bence boşver öyle de böyle de bitecek okul :)

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

mitokondri bunu yazdı:

Bi yanda açıköğretim bi yanda kpss bi yanda iş vs. Sonuç: çalışamıyorum. Son hafta bi kasıyorum kensimi sabahlara kadar, notlar iyi geliyor sonra :)

Tabi kapasite meselesi, mesela benim beynim minibüste sınava giderken okuduklarımı asla unutmaz, üniversitede ders çalışmak için minibüse bindiğim olmuştur :)

Kendine taktikler ver, illa çalışma moduna girip ders çalışmak zorunda değilsin, beynin kıvrımlarını keşfet..

at yarışı oynamayı denedinmi ? :) hyr şaban öyle yapıyordu tutuyordu bakarsın böyle bir tılsım vardır sendede tutar :P

valla dostum ya plansız çalışıyorsun yada aşırı mükemmeliyetçi davranıyorsun sana itici güç lazım gaza gelmen lazım şevk lazımki çalışasın...arkadaşın dediği gibi bu birazda irade ile alakalı konsantre olamıyorsun büyük ihtimalle o yüzden çevreden gelen etkenleri ertele erteleyebildiğini mesela bende sınava son günlerde çalışanlardanım kendime şöyle bir önlem aldım.

ders listesini adam gibi çıkarır analizimi yaparım kısa zamanda nerelere çalışsam karlı çıkarım onları hesaplarım daha sonra halı sahadır hafta sonu mangal partisidir bunun gibi şeyleri devre dışı bırakırım bilgisayar başında oturmamı engellerim bir ara çalışamıyorum diye tbt den kendimi banlatmıştım mesela :) dış etkenleri azalt hacı birde seni gaza getirecek yazı , film vs. gibi şeyler bul kendine... mitokondri gibi mesela 1 hafta var aöf e bende sabahlara kadar çalışıcam kendimi strese sokucam planlı çalışmak en güzeli :| 

bana göre zeki veya aptal öğrenci yoktur kendini kontrol etmeyi bilen öğrenci vardır boş beyin canı nere isterse oraya gider onu kontrol etmek lazım.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

-

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

zfc bunu yazdı:

xzxz bunu yazdı:

ders çalışmak iğrenç bişeydir hatta eziyettir kimse durduk yere ders çalışmak istemez bu konuda kısmen de olsa başarı elde edebilmek için öncelikle bu gerçeği kabul etmek gerekmektedir. 

sessiz ortam, düzenli masa, sağlıklı ve uyanık olmak elbette bunlar performansı etkiler ancak asıl anahtar nasıl yapacaksan artık çalışacağın matematik coğrafya vb şeyleri öğrenmeye can attığına , istatistik problemi çözmekten keyif aldığına kendini inandırmaktır ( yalana inanmak şartlanmak yani ) bunu bir süre başarabilsen de olur . eğer becerebilrsen hiçbirşey seni çalışmaktan alıkoyamaz ben koskoca matematik , c kitapları bitirdim çok eğlenceli lan ohaa ne güzelmiş fln diye diye ama neyseki bitti mk okulda bitti ztn zkyim bundan sonra ders çalışanı 

--------------------------

xzxz arkadaşıma %100 katılıyorum. Bu benimde ders çalışmaya motive olma yöntemlerimden biridir. Halen işe yarıyor. 

"

, istatistik problemi çözmekten keyif aldığına kendini inandırmaktır ( yalana inanmak şartlanmak yani ) bunu bir süre başarabilsen de olur . eğer becerebilrsen hiçbirşey seni çalışmaktan alıkoyamaz ben koskoca matematik , c kitapları bitirdim çok eğlenceli lan ohaa ne güzelmiş fln diye diye"

çok doğru. lisedeyken küfrettiğim matematiği sevmeye başladım gibi :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_gss
    emre_gss's avatar
    Erkek

bn öss 'ye son 10 gün kala çalıştım..oda sadece tükçede dil bilgisine edat tümleç filan... türkçeden 18 net çıkartırdım..dil

bilgisi özrlü olduğumdan..o zman (2 sene önce) 27 çıkartmştım..bilmediğin kilit noktalara çalış..5 gün tarih  5 gün türkçe

5 gün coğrafya ya çalş ana başlılarına..sonra 2 yıllık bi yere git..pazarlamaya git..ordan geçiş yap 4 e tamamla ..askere

kısa dönem git..gel evlendirsnler seni karınla çocuunla mutlu mesut yaşa...yada çlışamam diyorsan..hiç kasma.. gir bişe

çalış 5milyar biriktr..nerde yaşıyorsan istanbula gell burda eminönünde bi gezin TİCARET nasıl yapılır bi göz

gezdir..yaşadığın şehre geri döndüğünde kendine bi meslek belirle ve onu yap..3 seçenek...Alanyaya git..turizme gir.. :) 

neden alanyaa ? çünkü oranın heryerini bilirim ve sana yardım edebilirim..:) (malum 18 sene yaşdım son 3 senemde ist dayım)

yorgun senarist .]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

evsiz bunu yazdı:

Bizimde başlıyor bakalım napacaz aq bi b.k edecegimiz yokta işde gidip girecez sınavlara gecen senede böyleydi denize giderdik içerdik gezerdik pes atardık abi hep mi adamın canı başka bişiler ister final zamanı yok böle b.ktan bir olgu :D

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:

mitokondri bunu yazdı:

Bi yanda açıköğretim bi yanda kpss bi yanda iş vs. Sonuç: çalışamıyorum. Son hafta bi kasıyorum kensimi sabahlara kadar, notlar iyi geliyor sonra :)

Tabi kapasite meselesi, mesela benim beynim minibüste sınava giderken okuduklarımı asla unutmaz, üniversitede ders çalışmak için minibüse bindiğim olmuştur :)

Kendine taktikler ver, illa çalışma moduna girip ders çalışmak zorunda değilsin, beynin kıvrımlarını keşfet..

at yarışı oynamayı denedinmi ? :) hyr şaban öyle yapıyordu tutuyordu bakarsın böyle bir tılsım vardır sendede tutar :P

valla dostum ya plansız çalışıyorsun yada aşırı mükemmeliyetçi davranıyorsun sana itici güç lazım gaza gelmen lazım şevk lazımki çalışasın...arkadaşın dediği gibi bu birazda irade ile alakalı konsantre olamıyorsun büyük ihtimalle o yüzden çevreden gelen etkenleri ertele erteleyebildiğini mesela bende sınava son günlerde çalışanlardanım kendime şöyle bir önlem aldım.

ders listesini adam gibi çıkarır analizimi yaparım kısa zamanda nerelere çalışsam karlı çıkarım onları hesaplarım daha sonra halı sahadır hafta sonu mangal partisidir bunun gibi şeyleri devre dışı bırakırım bilgisayar başında oturmamı engellerim bir ara çalışamıyorum diye tbt den kendimi banlatmıştım mesela :) dış etkenleri azalt hacı birde seni gaza getirecek yazı , film vs. gibi şeyler bul kendine... mitokondri gibi mesela 1 hafta var aöf e bende sabahlara kadar çalışıcam kendimi strese sokucam planlı çalışmak en güzeli :| 

bana göre zeki veya aptal öğrenci yoktur kendini kontrol etmeyi bilen öğrenci vardır boş beyin canı nere isterse oraya gider onu kontrol etmek lazım.

Ben kontrol ediyorum kazançlı çıkıyorum, ama hiçbi aktivitemdende taviz vermeemm :) Gezme tozma, eğlenme vs hepsini sınava bi hafta kalana kadar sıklaştırırım, daha doğrusu cıvıtırım iyice. Zaten sınava az zaman kala sıkılıyosun gezmekten yoruluyosun sonra veriyosun kendini derse.

Ama cidden bilgisayarla aynı odada ders çalışma başarısını göstermek müthiş zor, ben ona bakıyorum o bana bakıyor, resmen zıtlaşıyorum hayırrrr kandıramazsın beniii derss sınaavv diye diye geçip gidiyo günler çalışıp kazanıyorum :)

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhder
    muhder's avatar
    Erkek

ders çalışma sorunsalı olacak birini sabırsızlıkla bekliyorum=)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

sorunsal derken ne demek istedin anlamadım. sorun mu demek oluyo bu sorunsal? yeni mi çıktı yoksa

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 4196 Toplam Mesaj: 25