Ders Çalışamiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar kpss onlisans icin kursa felan başladım ama bir türlü ders calisamiyorum.Tam baslicam calismaya bırakıyorum 

Çalışırkende adapte olamiyorum varmi bilginiz bir yöntem 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

severek çaliş hocam, zorunlu gibi hissetme

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

severek çaliş hocam, zorunlu gibi hissetme

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Ritalin al hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

hoşlanarak çalış hocam, mecburi gibi düşünme

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ne mezunusun

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

severek çalışmaya çalışıyorum ama onuda beceremiyorum bir zorundalık hissi var atlatamıyorum

harita mezunuyum

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Uzun süredir ders çalışmadıysan ya da daha önce adam akıllı hiç ders çalışmadıysan alışman gerekir ve bu alışma dönemi sana gerçekten zor gelir. Yavaş yavaş alışacaksın tek yapman gereken bunu yapacağına karar vermek ve başına oturmak. İlklerde kendini çok zorlama uzun süreler oturamazsın. İstesende bunu yapamazsın. Yavaş yavaş örneğin ilk gün 10dk, ikinci gün 12dk, üçüncü gün 14dk, otuzuncu gün 70dk şeklinde kendini derse alıştırma taktiği uygulayabilirsin. Atıyorum onikinci gün 1saat oturmayı isteyebilirsin hatta bunu gerçekleştirebilirsin de ama bunu yapma. Çizelgeni bitiresiye kadar o vakit ile sınırlı kalarak devam et.

Birde çalışmak için motivasyon bekleme. Motivasyon ile başlayan işler motivasyonsuz başlayan işlerden daha çabuk terk edilir, daha çabuk soğulunur. Motivasyonsuz başlayıp iş sırasında motivasyonun gelmesi daha başarılı sonuç verir.

Kendi kendine ders çalışırken bir konuyu ya da soruyu anlamadığında kendi içinde challengelar oluşturursun. "Bu soruyu anlamadan kalkmayacağım", "bu konuyu anlamadan uyumak/yemek yok" gibi kendine saçma challengelar koyma. Bu noktalarda illa challange koyman gerekiyorsa evet bu "soruyu/konuyu anlamak için üzerine sık sık gideceğim" gibi challengelar olsun. Ve ana challenge'ın olan KPSS'yi kazanmak olduğunu unutma.

Zordur bu disiplini gerçekleştirebilmek. Kolay gelsin.

Sadece bi imza..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

Uzun süredir ders çalışmadıysan ya da daha önce adam akıllı hiç ders çalışmadıysan alışman gerekir ve bu alışma dönemi sana gerçekten zor gelir. Yavaş yavaş alışacaksın tek yapman gereken bunu yapacağına karar vermek ve başına oturmak. İlklerde kendini çok zorlama uzun süreler oturamazsın. İstesende bunu yapamazsın. Yavaş yavaş örneğin ilk gün 10dk, ikinci gün 12dk, üçüncü gün 14dk, otuzuncu gün 70dk şeklinde kendini derse alıştırma taktiği uygulayabilirsin. Atıyorum onikinci gün 1saat oturmayı isteyebilirsin hatta bunu gerçekleştirebilirsin de ama bunu yapma. Çizelgeni bitiresiye kadar o vakit ile sınırlı kalarak devam et.

Birde çalışmak için motivasyon bekleme. Motivasyon ile başlayan işler motivasyonsuz başlayan işlerden daha çabuk terk edilir, daha çabuk soğulunur. Motivasyonsuz başlayıp iş sırasında motivasyonun gelmesi daha başarılı sonuç verir.

Kendi kendine ders çalışırken bir konuyu ya da soruyu anlamadığında kendi içinde challengelar oluşturursun. "Bu soruyu anlamadan kalkmayacağım", "bu konuyu anlamadan uyumak/yemek yok" gibi kendine saçma challengelar koyma. Bu noktalarda illa challange koyman gerekiyorsa evet bu "soruyu/konuyu anlamak için üzerine sık sık gideceğim" gibi challengelar olsun. Ve ana challenge'ın olan KPSS'yi kazanmak olduğunu unutma.

Zordur bu disiplini gerçekleştirebilmek. Kolay gelsin.

Hocam aynen bahsettiğin gibi daha önce adam akıllı ders çalışamadığım için zor geliyor.Kendimi alıştırmam gerektiğini düşünüyorum öyle çalışmaya başlıyorum ama içimde başarısız olacaksın boşa çalışma gibi bir ses çıkıyor bütün hevesimi yıkıp atıyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Eski konundan hatırlıyorum bu mesleği sevmiyordun sen,

gitmek calismak istemiyordun ve bunun icin kpss ye girip ömür boyu hapsolcaksın.

Onun yerine össye gir yeni bölüm oku.

Yok olmadi 2. Üniversite sana oluyorsa onu oku. Bölüm değiştir. 

Yada risk al,  kpss kursuna gideceğine bir meslek kursuna git meslek degistir. Yazik etme kendine. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    SPY-CX5 bunu yazdı

Ritalin al hocam

hocam sonradan ağır tahripler bırakıyor diye biliyorum 

Toplam Hit: 5700 Toplam Mesaj: 53
ders çalışma