folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dezenfektan Kullandıktan Sonra Araç Kullanmayın. Alkol Uygulamasında Alkollü Çıkıyorsunuz.

Dezenfektan Kullandıktan Sonra Araç Kullanmayın. Alkol Uygulamasında Alkollü Çıkıyorsunuz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. 02.02.2022 tarihinde Teyzem vefaat etti gece 22.30 sularında ve evimden teyzemin evine yola çıktık 11 sularında ve 1,30 saat kadar taziye evinde kaldık ve eve geri dönmek için 00:17 gibi araca bindik ve aracı çalıştırıp elime dezenfektan döktüm ve elimi dezenfekte ettim (yüzüme sürdüm mü hatırlamıyorum) ve yanımdaki kişilerede verdim. Araçla hareket ettim ve maksimum 5 dakika sonra 00:21 de polis alkol uygulama noktasında durduruldum ve alkolmetre cihazına üfleme ile test yaptılar ve 0,23 promil alkollü çıktım. Aracım Fiat Fiorino olduğu için ve kamyonet olarak geçtiği için yasal sınırı 0.20 promilmiş ehliyetime el konuldu ve 1823 TL para cezasına çarptırldım. Polislere alkol almadığımı taziye evinden geldiğimi teyzemin vefaat ettiğini alkol ile münasebetimimn sadece dezenfektandan ibaret olduğu internetten bakarlarsa göreceklerini herşeyi anlattım ama dinlemediler. Ceza kesildikten sonra hemen devlet hastanesine gittim ve durumu hastane polisine anlattım ve beni acildeki doktorun yanına götürdü ve Doktora durumu anlattı doktor etanol testi yapılacağını alkol almamışsa 0 promil çıkacağını söyledi.

Hastaneye varışım ve tetkik isteme zamanım 03.02.2022 00:56

Tetkik alım zamanım 03.02.2022 01:39

Tetkik Kabul zamanı 03.02.2022 01:39

Çıkan sonuç etanol 0,0

etanol promil 0

Tetkik isteme ve tetkik alım zamanları arasında zaman farkı oluşmasının sebebi. Benden tetkik için kan alınacağı esnasında bulunduğum ilde 2 genç trafik kazası geçiriyor ve araçlarıyla takla atıp çok feci bir kaza geçiriyorlar  ve vücy-udları parçalanıyor. Kan alınacakken o trafik kazası geçiren gençleri getiriyor ambulansa hastaneye. Acildeki tüm doktor ve hemşireler onlarla ilgilendiler. 

İtirazımı aldığım raporla Ceza sulh mahkemesine yaptım ve avukatlardan aldığım bilgi ile en yakın 3 4 ay sonra davanın sonuçlanacağını ve muhtemelen ehliyetimi geri alacağımı söyledirler hatta biri 6 ayı bulur dedi. Zaten ehliyetimi 6 aylığına geri almışlardı. Servis hizmeti veriyorum kurulumlara gidiyorum araç kullanmam şart ama kullanamıyorum. İşleyiş çok yavaş. 

Bu sebep ile ben yandın siz yanmayın. Dezenfektan kullandıktan sonra açık alanda 10 15 dk nefes alın öyle araç kullanın.

Düzeltme

Arkadaşlar bugün itibari ile ehlietimi geri aldım.

İşleyiş tamamen Dertli mirdin dediği gibi.

Trafik polisi denetimini yapıyor ve cezasını yazıyor. Sen kendi imkanlarınla tek başına devlet hastanesine gidiyorsun (özel hastane kabul oluyor mu bilmiyorum. Fakat delil niteliğinde kabul edilmesi için adli tıp raporu istiyorlar muhtemelen kabul olmaz.) ve durmunu anlatıp etanol testi yaptırıyorsun. Sulh ceza mahkemesine itiraz davası açıyorsun. Onlar emniyetten rapor ve kan tahlili yaptırdığın kurumdan rapor istiyor(asıl zaman alan kısım burası bence) ve sana tebliğ ediliyor. Tebliğ edildikten sonra emniyetin raporuna itiraz ediyorsun dosya hakime gidiyor ve orada karar veriliyor. Ceza uygulandığı tarih ve saat dikkate alınarak tetkik alınma (hastaneye başvurma zamanı değil) zamanından çıkartılıyor. Çıkan sonuca ne kadar süre geçmiş ise her 1 saat için 0.15mg/dl ekleniyormuş. Çıkan sonuç yasal değerin altındaysa geri alıyorsun.

saat 24:00 ceza kesildi senhastaneden 01:30 da kan verebildin veçıkan sonuca 22,5 promil ilave ediliyor gibi düşünün.

Dava durumuna gelirsek.

Polisler tamamen yasl düzenlemedeki gibi işlerini yaptı.

Doktor görevini yaptı.

Mahkeme görevini yaptı.

Bu sebep ile tazminat davası açılabilecek yer yok.

mchacker tarafından 25/Şub/22 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçen bahsetmiştim hocam. Alkollü gargaradan bile o alet uyarı veriyor. 

https://www.tahribat.com/forum/sicak-firsatlar---9-252156/40#msg3252347

Sen birde Cimer'e yaz oradan dene.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam kabul etmeyeydin hastaneye götürselerdi olmamıydı.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun başınız sagolsun her şey üst üste gelmiş 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Şimdi cimere yazacağım.

Kabul etmiyorum dedim kan testi yapılmasını istiyorum dedim. Polisler sen gidip devlet hastanesine test yaptıracaksın dediler.

Allah razı olsun ustam

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Başın sağolsun . 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun talihsiz ve kötü bir durum olmuş. Yerinde olsam sicili temizletmek ve çalışamadığın günlerin maddi karşılığı için dava açarım. 

Başın sağolsun 

34sileli tarafından 03/Şub/22 18:02 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Fazla meyve tüketince de alkol çıkıyor.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Kesin sonuç vermeyen o cihazlardan hüküm kesiyorlar itiraz ile sen uğralıyosun halbuki hastaneye gideceğim de orda da polis var polisin gelmesine gerek yok neticede sistem baştan kötü.

Bir kez kaptırdım ehliyeti alkollü kullanmıyorum artık ama şu saçma cihazlardan dolayı bi gün patlayacam galiba artık şans mı arça mı mimli bilmiyorum ehliyeti aldıktan sonra çevirme atlamadık çok şükür hep üflüyoruz..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

2 ay kadar once sol seritten sag seride gecerken arkamdaki motorlu temassiz düştü. Ağrısı vardi ambulans çağırdım. Polis geldi alkol testi yaparken sakin dokunma elinle dezenfekten alkollu cikarir demisti. Bana denk gelen polis biliyorda seninkiler nasil bilememiş. Magduriyet puanim 10/10 hocam. Gecm8s olsun..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

1 ay önce arkadaşımada aynı durum oldu ama o alkollüydü 55 promil çıktı hastanaye gidin dediler gittim 30 promil çıktı 1 saat içinde 15 promil ekliyolarmış ama gene yasal sınırı geçmiyor  itirazını yaptı 10 gün sürmedi heralde hemen karar çıktı edevlette de yazıyor, başka bir arkadaşım seninle aynı durumdan kaptırdı onunda 4 aydır devam ediyor :) neye göre yapıyolar bilemiyorum ama dezenfektan olayı kesinlikle doğru taksiciler şoförler çok sıkıntı yaşıyor.

imza
Toplam Hit: 1783 Toplam Mesaj: 21
alkolmetre sahte pozitif promil alkol dezenfektan kan testi