folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dezenfektan Kullandıktan Sonra Araç Kullanmayın. Alkol Uygulamasında Alkollü Çıkıyorsunuz.

Dezenfektan Kullandıktan Sonra Araç Kullanmayın. Alkol Uygulamasında Alkollü Çıkıyorsunuz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Hocam başınız sağ olsun, Allah sabırlar versin. 

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    ERERESEL bunu yazdı

Hocam başınız sağ olsun, Allah sabırlar versin. 

+ polisler su ülkede sevilmeyen gurup anlayissiz...ancak burada tabi makine öyle dediyse birde bizim milletin yabancının önde gideni olduğunu varsayarsak kizamiyoruz

ama bu ulkede hep masumlae çekiyor .

bürokrasi suçluları korumak için hızlı , masumların haklarıni korumada yavas

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

2 ay kadar once sol seritten sag seride gecerken arkamdaki motorlu temassiz düştü. Ağrısı vardi ambulans çağırdım. Polis geldi alkol testi yaparken sakin dokunma elinle dezenfekten alkollu cikarir demisti. Bana denk gelen polis biliyorda seninkiler nasil bilememiş. Magduriyet puanim 10/10 hocam. Gecm8s olsun..

Çatalpınarda pandeminni naşlarında çevirmişti bir polis memuru alkol kullandınız mı alkol kontrolü yapacağını söylemişti. Servis olduğumu alkol kullanmadığğımı belirtim. Size dedikleri gibi dezenfektan kullanıp kullanmadığımı son 10 dakika içinde sordu. 2 3 dakika önce müşter evinden çıktığımı çıkar ççıkmaz kullandığımı belirttim. Kontağı kapatın araçtan çıkın dedi. Dezenfektan kullandığınız için şimdi testi yapsam sınırın üzerinde alkollü çıkacaksınız 10 dk bekleyip öyle test yapalım demişti ve ona rağmen 3 promil alkol çıkmıştı. Son olaydaki polislere bu durumuda anlattım intenetteki haberleri de anlattım yok öyle birşey olmaz sen birşeyler içmişdirsiniz diyorlar. Cenaze evinden geliyorum orada nerede içeyim yada  içmiş olsamda neden buakadar düşük alkol çıksındedim. Bu muhabbet abartısız 5 6 dakika sürdü. Şuanda tekrar üfletin alkol oranı düşecek göreceksiniz ve bukadar hızlı alkol oranı düşmez kanda alkol varsa dedim. Nuh dedi peygamber demedi. Polise diyorumki kavşağa geldiğimde durdum ve sizi  gördüm yola düz devam etsem çevirmeye girmiyorum. Alkollü olsam delimiyim sola dönüp çevirmeye gireyim. Plakamı anons mu geçecektiniz kavşakta yoluna diz gitti bir fiorino araç diye diyorum. yok anlatamadım meramımı. Sistemdede hata var. Aletin alkol çıkarttıysa ve ben alkol almadım diyorsam ve kan testi istiyorum diyorsam Polis memuru beni hastaneye götürüp kan testini yaptıracak. Eğer ki alkollü çıkarsam memura zorluk çıkartma yalan konuşma vb sebeplerle ilave cezalar eklensin normal cezalara ve yapılan kan testi masrafının ücetide eklensin bu cezalara ve araç bağlansın ceza ödenene kadar.

Bugün arkadaşımın biri diyorki belki senden önce birine üflettiler alkollü çıktı ve o kişinin tanışı vardı ceza yazdırtmadı ve seni durdurdular aleti sıfırlamadan ağızlığı değiştirerek sana üflettiler ve alkol çıktı.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Devlet memurlarının kimisi vatandaşın işini kolaylaştırırken kimiside inadına işi yokuşa sürüyor. Kendini tanrı sanıyor herif. Her an dövecekmiş gibi azarlar tarzda konuşuyorlar.

Her devlet dairesinde işim olduğu zaman mutlaka şöyle bir tip geliyor :

https://www.youtube.com/watch?v=D_uFJiVyj48

mkyb tarafından 04/Şub/22 14:11 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Maddi manevi tazminat davası aç belki bir şeyler çıkar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

çok boş konuşan olmuş işin doğrusunu anlatıyorum

öncelikle kimse kimsenin alkol kullanımına karışmıyor karışamazda

geçmiş olsun ve başın sağolsun.

polis senin dezenfektan, alkol veya türevlerini kullandığını bilmez ayrıca polisin seninle bir husumeti veya kini yokki bilerek isteyerek işlem yapsın.

ülkemizde alkollü araç kullanmanın cezası belli bunu tartışmanın lüzumu yok

kimisi meyve yersen çıkıyor, onda çıkıyor bunda çıkıyor demiş ALAKASI bile yok.

polise itiraz etmen birşey değiştirmez polis seni kan testine götürme gibi bir durumu veya işi yok. daha önceden vardı ancak sistem ve kanun değişikliği yapıldı.

sen alkol kullanmadıysan eğer polis işlemini bitirdikten sonra kısa süre içinde hastanede test yaptırıp sonrasında ceza makbuzu ve geri alma belgesiyle birlikte adliyenin yolunu tutarsın.

bunun sonuçlanması bir haftayıda bulur 1 yılıda geçebilir. çözüm sadece adliyedir başka bir yer değil.

diyeceksinki benim mağduriyetim ne olucak. seni mağdur eden polis değil sistemin kendisi.

şunu da unutmayalım ;

alkollü araç kullanmak size ve başka insanlara zarar verme olasılığını artırır. günümüzdeki araç kazalarındaki alkolün oranı oldukça yüksek. ve alkol uygulamalarıda gün geçtikçe artmakta.

özellikle ankarada buna özel ekipler var. dikkatli olun yakalanmayın.

durumu kendi açınızdan düşünerekten hareket edin, ailenizle araçla yola çıkmışsınız ve alkollü bir şahıs sizin aracınıza çarpıyor ve araçta bulunan küçük çocuğunuz kafasını cama vuruyor ve yaralanıyor ve sizde diğer sürücünün alkollü olduğunu anlıyosunuz sonrasında o kişiye ne yaparsınız birde bu yoldan düşünün.

hadi selametle

imzayı bıraktım basıyorum artık
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

çok boş konuşan olmuş işin doğrusunu anlatıyorum

öncelikle kimse kimsenin alkol kullanımına karışmıyor karışamazda

geçmiş olsun ve başın sağolsun.

polis senin dezenfektan, alkol veya türevlerini kullandığını bilmez ayrıca polisin seninle bir husumeti veya kini yokki bilerek isteyerek işlem yapsın.

ülkemizde alkollü araç kullanmanın cezası belli bunu tartışmanın lüzumu yok

kimisi meyve yersen çıkıyor, onda çıkıyor bunda çıkıyor demiş ALAKASI bile yok.

polise itiraz etmen birşey değiştirmez polis seni kan testine götürme gibi bir durumu veya işi yok. daha önceden vardı ancak sistem ve kanun değişikliği yapıldı.

sen alkol kullanmadıysan eğer polis işlemini bitirdikten sonra kısa süre içinde hastanede test yaptırıp sonrasında ceza makbuzu ve geri alma belgesiyle birlikte adliyenin yolunu tutarsın.

bunun sonuçlanması bir haftayıda bulur 1 yılıda geçebilir. çözüm sadece adliyedir başka bir yer değil.

diyeceksinki benim mağduriyetim ne olucak. seni mağdur eden polis değil sistemin kendisi.

şunu da unutmayalım ;

alkollü araç kullanmak size ve başka insanlara zarar verme olasılığını artırır. günümüzdeki araç kazalarındaki alkolün oranı oldukça yüksek. ve alkol uygulamalarıda gün geçtikçe artmakta.

özellikle ankarada buna özel ekipler var. dikkatli olun yakalanmayın.

durumu kendi açınızdan düşünerekten hareket edin, ailenizle araçla yola çıkmışsınız ve alkollü bir şahıs sizin aracınıza çarpıyor ve araçta bulunan küçük çocuğunuz kafasını cama vuruyor ve yaralanıyor ve sizde diğer sürücünün alkollü olduğunu anlıyosunuz sonrasında o kişiye ne yaparsınız birde bu yoldan düşünün.

hadi selametle

Alkol uygulamasında yapılan ölçüm sonucu alkollü olduğumu iddiaa eden polis memuru. ceza makbuzunu imzalatmak istediğinde alkollü çıkan kişi hayır ben alkol kullanmadım bu sebep ile kabul etmiyorum derse memur alkol kullandığını iddiaa ettiği kişiye kandan etanol testi yapmak zorundadır. Bunun nedeni iddiasını kanıtlamak zorundadır. Eğerki sürücü hayır ben alkol kullanmadım kantesti istiyorum d,yerek itiraz ederse aynı şekilde kan testi yaptırmak zorundadır. Başka birtrafik polisi makbuzu imzalamadan ben kan testi istiyorum deseydi kantestine götürmek zorundaydılar neden stemedin dediğinde Dedim isedim ama sen kendin gitmek zorundasın dediler. Trafik poliside imzalamıyorum deseydin keşke ozman kendileri götürürdü dedi.

https://www.egm.gov.tr/alkollu-arac-kullanimi

en alttaki satırı okursanız görürebileceksiniz. 

Not: Polislerle bir sorunum yok sadece görevini tam anlamıyla yapmayan, eksik yapan. Amacı alkollü sürücüleri tespit edip halk ve kamu zararı vermeden trafikten men etmekten ziyade , yakalayıp ceza yazma derdinde olan polisler. 

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    mchacker bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

Alkol uygulamasında yapılan ölçüm sonucu alkollü olduğumu iddiaa eden polis memuru. ceza makbuzunu imzalatmak istediğinde alkollü çıkan kişi hayır ben alkol kullanmadım bu sebep ile kabul etmiyorum derse memur alkol kullandığını iddiaa ettiği kişiye kandan etanol testi yapmak zorundadır. Bunun nedeni iddiasını kanıtlamak zorundadır. Eğerki sürücü hayır ben alkol kullanmadım kantesti istiyorum d,yerek itiraz ederse aynı şekilde kan testi yaptırmak zorundadır. Başka birtrafik polisi makbuzu imzalamadan ben kan testi istiyorum deseydi kantestine götürmek zorundaydılar neden stemedin dediğinde Dedim isedim ama sen kendin gitmek zorundasın dediler. Trafik poliside imzalamıyorum deseydin keşke ozman kendileri götürürdü dedi.

Not: Polislerle bir sorunum yok sadece görevini tam anlamıyla yapmayan, eksik yapan. Amacı alkollü sürücüleri tespit edip halk ve kamu zararı vermeden trafikten men etmekten ziyade , yakalayıp ceza yazma derdinde olan polisler. 

polis senin alkol aldığını tespit için alkolmetre cihazının sonucuna göre söyler.

senin bu testi kabul etmen veya etmemen polisin s2nde olmaz. sen üflemek istemiyorumda diyebilirdin. bunun sonucunda ise  yıl ehlyetine el koyardı. redden işlem yapardı yine.

öyle polisin iddiasını ispatlama yükümlülüğü yok polisin.

trafik polisinin sana etanol testi yapma zorunluluğu yok.

sana akıl veren trafik polisininde beynini s2yim. nerde yazıyormuş onun dedikleri. gelsin birde bana anlatsın bakayım.

polisin senle ne derdi olacakta ceza yazsın. görende pirim alıyor sanıcak mk.

valla şöyle yorum yapıyorsunu altını dolduracak ve yeterince bilgi sahibi olmadan konuşuyorsunu işte.

ben trafik polisiyim bu arada. hiçbir polis ceza yazma meraklısıda değil. yıllardır meslekteyim aklı başında adam durduk yere ceza yazmıyor yazmazda.

not olarak yazdığında tamamen saçmalık.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı
    mchacker bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

polis senin alkol aldığını tespit için alkolmetre cihazının sonucuna göre söyler.

senin bu testi kabul etmen veya etmemen polisin s2nde olmaz. sen üflemek istemiyorumda diyebilirdin. bunun sonucunda ise  yıl ehlyetine el koyardı. redden işlem yapardı yine.

öyle polisin iddiasını ispatlama yükümlülüğü yok polisin.

trafik polisinin sana etanol testi yapma zorunluluğu yok.

sana akıl veren trafik polisininde beynini s2yim. nerde yazıyormuş onun dedikleri. gelsin birde bana anlatsın bakayım.

polisin senle ne derdi olacakta ceza yazsın. görende pirim alıyor sanıcak mk.

valla şöyle yorum yapıyorsunu altını dolduracak ve yeterince bilgi sahibi olmadan konuşuyorsunu işte.

ben trafik polisiyim bu arada. hiçbir polis ceza yazma meraklısıda değil. yıllardır meslekteyim aklı başında adam durduk yere ceza yazmıyor yazmazda.

not olarak yazdığında tamamen saçmalık.

Öncelikle küfür kullanmadan tartışırsak daha iyi olur. göndermiş olduğum görev yaptığın kurumun  (trafik polisi olduğunu söylemişsin) web sayfası herhangi bir web sayfası değil.

Polisin şahsen benimle bir problemi olmayabilir ama benden önce alkolmetreyi üfletip alkollü çıkan kişinin bir tanıdığı olabilir ve o kişi arayınca cihazdaki işlem iptal olmuyordur birisine ceza yazması gerekiyordur cihazı sıfırlamadan tekrardan üfletmiştir belki (tamamen varsayım).

Sürücünün itirazı halinde ise, öncelikle bu konuda eğitilmiş ve kan almaya yetkili kılınmış personel tarafından kanı alınarak, tahlil için polis kriminal laboratuarına gönderilir. Polis kriminal laboratuarlarında tahlilin mümkün olmaması halinde, sürücü kanındaki alkol miktarının tespiti için adli tıp merkezlerine ve Sağlık Bakanlığı'na bağlı tahlil yapabilecek teknik ve tıbbi imkanlara sahip olan en yakın sağlık kuruluşlarına gönderilir. Tahlil imkanının bulunmadığı sağlık kuruluşlarında hekim tarafından yapılan muayene sonucuna göre düzenlenen rapor esas alınır (Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği). trafik.gov.tr alıntı.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=8182&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5 (devletin bir başka sitesi)

İKİNCİ BÖLÜM

Uyuşturucu ve Keyif Verici Maddeler İle Alkollü İçkilerin Etkisiyle Araç Sürme Yasağı bölümünden sonrasını okursanız. Kan testi için dediklerimi göreceksiniz.

c) Teknik cihaz kullanılmasını kabul etmeyen sürücüye 2918 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin dokuzuncu fıkrasında belirtilen miktarda idari para cezası verilir ve sürücü belgesi iki yıl süreyle geri alınır.

1 yıl değil 2 yıl diyor burada.

f) Teknik cihazla yapılan ölçüm sonucuna itiraz edilmesi durumunda tekrar ölçüm yapılmaz, yapılan işlemlere itiraz 30/3/2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 27 nci maddesi kapsamında ilgili mahkemelere yapılır.

Böyle bir madde var. Tekrar üfeletemem demişti polis.

3) Teknik cihazla yapılan ölçüm sonucuna itiraz edilerek tespitin sağlık kuruluşlarında yaptırılması halinde, her iki tespit arasındaki süre, teknik cihazla ölçüm yapılmasına izin verilmemesi halinde ise kaza saati ile sağlık kuruluşunda yapılan tespit saati arasındaki süre göz önünde bulundurularak sağlık kuruluşunda yapılan tespit sonucuna ilk ölçümü yapan trafik kuruluşu tarafından her bir saat için 0,15 promil eklenmek suretiyle alkol oranı belirlenir ve çıkan sonuca göre işlem tesis edilir.

Ha diyorsanız ki devletin kaynakları yanlış, vatandaş olarak benim yapabileceğim birşey yok. Ben devletin yazılı kurallarını devletin kendi kaynaklarından okuyarak öğrenmeye çalışırım.

mchacker tarafından 04/Şub/22 17:14 tarihinde düzenlenmiştir

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

Kardeş sen hangi yılın mevzuatı olduğundan bihabersin.

ben yaptığım işi ve yapılan işi senin söylediğinden ve anlattığından fazlasıyla biliyorum. 
    ayrıca ben sana demişimki polisin seni hastaneye götürme zorunluluğu yok.

Kalın yazdığın yerde ise kan alma konusunda uzman diyor yani sağlık kuruluşu olacak

ayrıca senin kanından bu tespitin yapılması için savcılık onayıyla üst yazı isteyecektir hastane senden

birşeyleri kopyala yapıştır yaparak kendini yorma

he yok bu şekilde olacak olması gerek diyosun kanun orda, mahkeme orda git itiraz et bakalım. Senin söylediğin şekildemi yoksa başka şekildemi çıkıyor karşına

itiraz edebilirsin bu senin için değil herkes itiraz edebilir. İlk mesajımda yazdığım gibi hareket etmen gerekir. Zira polis seni alkol testine götürmez.

Dip not 1;  yıl olarak çıkmamış 2 yıl doğru

dip not 2; sen bu yazılanları bile okumamışsın, paylaşım yaptığın maddeler kaza sonucunda yapılacak işlemler

dertli tarafından 04/Şub/22 18:00 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1789 Toplam Mesaj: 21
alkolmetre sahte pozitif promil alkol dezenfektan kan testi