folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Din Ve Demokrasi Adı Altında Medya Destekli Cemaat FaşizmiDin Ve Demokrasi Adı Altında Medya Destekli Cemaat Faşizmi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RETRET
  RETRET's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Eylül/2007
  Erkek

  (ben yazmadım, yazı ilgimi çekti paylaştım)

  Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir başsavcı gözaltına alındı.

  İlk kez görevdeki bir ordu komutanı (3. Ordu Komutanı Saldıray Berk) şüpheli sıfatını kazandı.

  Erzincan Başsavcısı, tarikatlar (Fethullah Gülen, Menzil, Süleymancı ve İsmailağa) hakkında soruşturma yürütüyordu.

  Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in adliyedeki makam odasında ve evinde arama yaptı.

  Erzurum Savcısı önce soruşturmaya katılan jandarma ve MİT görevlilerini tutukladı. Üçüncü Ordu Komutanı Orgeneral Berk’i şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı. Sonunda da “Senin silahlı terör örgütü Ergenekon üyesi olduğundan şüphe ediyorum” diyerek Erzincan Başsavcısını gözaltına aldırdı.

  Maddi bilgiler böyle…

  Peki ya perdenin arkasında neler var?

  ****

  Cihaner cemaat soruşturması sırasında pek çok dinleme kararı aldı ve uyguladı.

  İddialara göre AKP’den çok sayıda bakan, milletvekili, belediye başkanı, partiyle ilişkili işadamı ve bürokrat dinlemelere takıldı. Yine iddialara göre dinleme kayıtlarında tarikat faaliyetleri, rüşvet pazarlıkları, ihale yolsuzlukları, bazı kamu görevlilerin tehdit edilmesi gibi pek çok olaya rastlandı.

  Cihaner, İsmailağa cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında bulunduğu 235 kişiyi kapsayan uzun bir şüpheliler listesi hazırladı. Teyitli bilgilere göre; şüpheliler arasında eski Orman Bakanı Osman Pepe’den Yeni Şafak gazetesinin sahibi Ahmet Albayrak'a kadar pek çok isim var. Listede bilgisine ulaştığımız ama henüz teyit edemediğimiz daha pek çok ünlü AKP’li bulunuyor.

  ****

  - Cihaner’e bizzat telefon edip “Soruşturmayı bırak” diyen bakan kim?
  - Başbakan, Cihaner’le ilgili süreçten ne kadar haberdar?
  - Gözaltı kararı, delillerin karartılması ve kişinin kaçma ihtimali üzerine alınıyor. Cihaner de bu yüzden mi gözaltına alındı? Yoksa Erzurum Savcısı Cihaner aleyhine yeterli delil bulamadığı için mi bu baskını yaptı?
  - Cihaner’in elde ettiği kanıtlar AKP’den kimleri korkuttu?
  - Erzurum Savcısı “Cihaner’in elinde başka ne var” diyerek mi arama yaptı ve gözaltı kararı aldırdı?

  Şimdi de Erzincan’da yaşananları derli toplu anlamamıza yardımcı olacak bir rapor yayınlıyoruz.

  CHP İzmir milletvekili Ahmet Ersin tarafından hazırlanan rapor aynen şöyle:

  ****

  ERZİNCAN RAPORU

  Erzincan’daki İsmailağa Cemaati ile ilgili gelişmeler ve Başsavcıya yönelik girişimlerle ilgili 17.08.2009 tarihli soru önergem yanıtlanmayınca, 10.11.2009 tarihinde tekrar soru önergesi verdim. Ancak ilk soru önergem sayın TOPTAN tarafından işleme konulmuş olmasına karşın, ikinci soru önergem sayın ŞAHİN tarafından iade edilmiştir.

  Bunun üzerine, Erzincan Başsavcısı ve İl Başkanı ile yaptığım telefon görüşmesinden sonra sorunu ilgililerinden dinlemek amacıyla 20.12.2009 Pazar günü Erzurum’a giderek önce H tipi cezaevinde bulunan MİT Bölge Müdürü Şinasi DEMİR ve yardımcıları Kıvılcım ÜSTEL ve Sadri Barkın İNCE ile 1 saat görüştüm. Yine Erzurum’da, askeri cezaevinde yatan Erzincan İl Jandarma İstihbarat personeliyle de görüşmek istediysem de, MSB’nın izni gerekli olduğu gerekçesiyle bu görüşmeyi o gün için gerçekleştiremedim. Günlerden Pazar olmasına karşın MSB’na ulaşarak izin konusunda yardımcı olmasını istedim ve Erzincan’a geçerek gece bir evde Başsavcı İlhan CİHANER ile buluştum. Başsavcı ile görüşmemiz gece geç saatlere kadar sürdü ve Erzincan’da geceledim. Pazartesi sabahı Garnizon Komutanı ve kendi isteğiyle ADD Başkanı ile de görüştükten sonra, Erzurum’a dönerek Askeri Cezaevinde yatan Erzincan Jandarma İstihbarat Şube Başkanı Binbaşı Nedim SEVER, ve yardımcıları Üsteğmen Ersin ERGUT ile Astsubay Orhan ESİRGER’le 1 saatten fazla görüştüm ve akşam uçakla Ankara’ya döndüm.

  ****

  1-Erzincan’da Valilikte düzenlenen güvenlik toplantılarında, İsmailağa Cemaati mensuplarının faaliyetlerinin arttığı ve küçük çocukları evlerinden toplayarak yasadışı dini eğitim verdikleri, yine yasadışı yardım ve bağış topladıklarının tespit edilmesi üzerine; Başsavcı, 2007 Aralık ayında cemaat hakkında soruşturma başlatmıştır.

  Yani, İsmailağa cemaati ile ilgili soruşturma, Başsavcının keyfi bir girişimi değildir. İl Güvenlik Kurulunun gündemine gelen bir sorun olarak soruşturma başlatılmıştır.

  Mahkemeden alınan izinle telefon dinlemeleriyle de desteklenen ve 15 ay süren takip ve soruşturmada: Cemaatin Türkiye’yi 13 bölgeye ayırdıkları, her bölgenin sorumlusunun merkezden (İstanbul) atandıkları, örgütün (El Maruf) adlı eleman kazanma ve propaganda birimlerinin olduğu, hemen her ilde kanuna aykırı olarak faaliyet gösteren kreş, yurt, vakıf ve dernekleri olduğu ve evlerden topladıkları küçük yaştaki çocuklara buralarda yasadışı eğitim verdikleri tespit edilmiştir. İzinsiz kurslardan alınan ücretler, toplanan nakdi yardım ve bağışlarla, bağışlanan taşınmazların kira ve satış gelirleri ile vaaz, CD ve kitaplardan elde edilen gelirlerin merkeze (İstanbul) gönderildiği, ayrıca Filistin’e yardım, Çeçenistan’a yardım gibi izinsiz kampanyalar düzenledikleri anlaşılmıştır. Cemaatin çok büyük ekonomik güce sahip olduğu ancak nerelere ve nasıl harcandığı bilinmemektedir. Erzincan’da belirlenen adreslere 2 kez polis baskını yapılmışsa da sonuç alınamamıştır. Baskınlar öncesinde Emniyetten cemaate bilgi sızdırıldığı kuşkusuna kapılan Başsavcı, bu kez soruşturmayı Jandarma ile sürdürmüştür. Nitekim tespit edilen 16 eve 23.02.2009 günü Jandarma ile yapılan baskında, cemaatin yasadışı faaliyetlerine ilişkin belgeler ele geçirilmiş ve 18 kişi gözaltına alınmış, söz konusu evlerde yasadışı eğitim verilen 64 küçük çocuk ailelerine teslim edilmiştir.

  Aynı gün Devlet Bakanı sayın Cemil ÇİÇEK Mardin’den Başsavcıyı arayarak, gözaltındaki cemaat mensuplarının serbest bırakılmasını istemiş, bir gün sonrada Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yrd. Çetin ŞEN arayarak ( Bu işlerle uğraşanların başı belaya girer) diyerek, Başsavcıyı üstü kapalı şekilde tehdit etmiştir.

  Başsavcı, bu baskı ve tehdide rağmen gözaltındaki cemaat mensuplarını sorguya göndermiş ve cemaatin 9 mensubu tutuklanmıştır.

  ****

  2- Erzincan’da başlayan soruşturma, telefon tespitleri sonucu 20 il’e yaygınlaşarak, Gülen Cemaatini de kapsamıştır. Bu arada telefon dinlemelerine Yeni Şafak Gazetesi sahibi Ahmet ALBAYRAK ( ayrıca da dinlenmiştir), İstanbul Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ ve eski Bakan Osman PEPE’de takılmıştır. (Telefon tespitleri CD olarak ekte arzedilmiştir).

  3- Soruşturmanın giderek genişlemesi üzerine, kimliği belirsiz bir kişi, İsmailağa Cemaatinin silahlı örgüt olduğunu belirten imzasız bir dilekçeyi Erzurum Özel Yetkili Savcısına göndermiştir. Buradaki amacın, soruşturma dosyasınının CMK 250. madde gereği Erzurum Özel Yetkili Savcıya devrinin sağlanması olduğu açıktır. Nitekim, dinlemelerde bazı cemaat mensuplarının, daha Erzurum gündemde yokken birbirleriyle ( dosya Erzurum’a gidecek) diye müjdeli haberleşmeleri tespit edilmiştir. Dolayısıyla bu ihbar mektubunun cemaatin bilgisi dahilinde ve bir cemaat mensubu tarafından gönderildiği ve soruşturmanın Erzurum Özel Yetkili Savcısı tarafından yürütülmesinin istendiği anlaşılmaktadır.

  ****

  4- Erzincan Başsavcısı bu ihbar mektubunun düzmece olduğu nedeniyle, dosyayı Erzurum’a göndermek istemeyince, devreye Adalet Bakanı girmiş ve Erzincan’a müfettişler göndermiştir. Başsavcı, müfettişlerin de baskısıyla dosyayı (Gülen Cemaati dosyasını ayırarak) Erzurum’a göndermiştir.

  5- Soruşturma dosyasını alan Erzurum Özel Yetkili Savcı Osman ŞANAL, İsmailağa Cemaatine yönelik soruşturmada ve baskınlarda görev alan Erzincan Jandarma İstihbarat Şubesinde arama yaparak Üsteğmen Ersin ERGUT ve Astsubay Orhan ESİRGER’i gözaltına aldırmıştır.

  ****

  Arama kararını veren Erzurum 2. Ağır Ceza Hakimi İsmail ŞAHİN’nin bu arama konusunda iki farklı kararı vardır. Her iki kararda, Değişik İş No: 2009/785 numaralı dosyadan ve 18.11.2009 tarihlidir. Kararlardan birisinde, arama yapılacak kişilerin ismi ve arama yapılacak adresler yoktur. Diğerinde ise Üsteğmen ile Astsubayın ismi ve adresleri yazılıdır. ( Her iki karar da ekte sunulmuştur).

  Ayrıca, her iki kararda şüphelilerin evleri ve araçlarına arama yapılması belirtilmişse de, İl Jandarma Alayındaki İstihbarat Şubesinde de arama yapılmıştır. Hangi suç nedeniyle arama yapılacağı belirtilmemiştir. Yani her iki arama kararı da yasaya uygun değildir.

  Bu husus Özel Yetkili Savcıya itiraz olarak belirtilmişse ve hatta çok ciddi tartışmalar yaşanmışsa da , savcı itirazları dikkate almadan keyfi şekilde arama ve gözaltı işlemlerini tamamlamıştır. İki gün sonra da Şube Başkanı Binbaşı gözaltına alınmıştır. Üç Jandarma İstihbaratçı da tutuklanmışlardır.

  ****

  6- Erzurum Özel Yetkili Savcı 4 Aralık günü 25-30 polisle Erzincan MİT Bölge Müdürlüğünü kuşatarak binada arama yapmış ve Bölge Müdürü ile iki yardımcısını gözaltına aldırmıştır. Bu arama ve gözaltılar da hukuksuzdur.

  2937 sayılı MİT Yasasının 26-27. maddelerine göre, MİT görevlileri hakkında soruşturma yapılması Başbakan’ın iznine tabidir. Bu izin alınmadan keyfi bir şekilde MİT binasında arama ve gözaltılar yapılmıştır. Nitekim, cezaevinde görüştüğüm MİT personeli, itirazlarının dinlenmediğini, çatışmanın eşiğinden dönüldüğünü söylemişlerdir. MİT personeli, neden arama yapıldığını, neden gözaltına alınıp tutuklandıklarını bilmemektedirler. Kaldık ki MİT Bölge Müdürü 1 Temmuz 2009 tarihinde Erzincan’a atanmıştır.

  7- Müfettişlerin İnceleme ve Soruşturma Raporu ve (sağduyulu bir grup Erzincanlı), ( Duyarlı ve Mağdur Bir Vatandaş) gibi belirsiz kişilerin şikayeti ile Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı hakkında meslekten çıkarma ve 26 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanarak, Tunceli Ağır Ceza Hakimliğine verilmiştir. ( İddianame ve Başsavcının HSYK’na yaptığı savunma ektedir).

  ****

  SONUÇ

  Ekte sunduğum telefon dinleme CD’nin de incelenmesinde görüleceği gibi Erzincan’da, İsmailağa Cemaati ile ilgili başlayan soruşturma, bazı politikacılarla işadamlarını ve Fethullah GÜLEN Cemaatini kapsayarak, 20 İl’e yayılmıştır. Başsavcının söylediğine göre, bu 20 İl’de operasyon yapma hazırlığındayken, dosya uyduruk ve maksatlı bir dilekçe bahane edilerek elinden alınmıştır.

  Anlatılanlara göre Üniversite öğrencisi olan gizli tanık Erzincan MİT Başkanlığının İnternet Sitesine yazdığı mail ile, mensubu olduğu Nurcu KURDOĞLU tarikatının Hizbullahçı olduğunu, gerek bu tarikat ve gerekse üniversitedeki yapılanmalarla ilgili MİT’le çalışmak istediğini bildirmiştir. Bunun üzerine MİT Başkanlığı tarafından, Erzincan Bölge Müdürlüğüne bu kişiyle temasa geçilmesi talimatı verilmiş ve bu talimat üzerine Mayıs 2009 ayından itibaren kişiden bazı bilgiler alınmıştır. Ancak verdiği bilgilerin tutarsızlığı nedeniyle Ekim ayında ilişki kesilmiştir.

  Şimdi bu kişinin, MİT aleyhine gizli tanık olduğu ileri sürülmektedir. Muhtemelen ilişkinin kesilmesi üzerine savcılığa gitmiş veya hem MİT’le hem emniyetle ikili çalışmıştır.
  MİT Bölge Müdürlüğünün basılması, aranması elemanların gözaltına alınıp, tutuklanmaları, 2937 sayılı MİT yasasına aykırıdır.

  ****

  Erzincan-Kemah arasında Sarıyazı Köyü yakınlarında 11.08.2008 tarihinde uzaktan kumandalı mayın patlatılması sonucu 1 Yarbay ve 8 personel şehit olmuştur. Saldırıyı PKK üstlenmiştir.

  Tutuklu Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim SEVER ve yardımcıları, sorguda gerek savcı ve gerekse yargıcın kendilerine ( o mayını siz mi koydunuz) diye sorduğunu ifade ettiler. Bu durum görüştüğüm Garnizon Komutanı tarafından da doğrulanmıştır. PKK tarafından kabul edilen Reşadiye saldırısının bazı hükümet üyeleri ve AKP’nin bazı yöneticileri tarafından, kamuoyunun kafasını karıştırmak ve saldırıyı TSK üzerine yıkma çabaları hatırlandığında, soruşturmayla ilgisi olmayan bu sorular TSK’ya yönelik bir tezgah hazırlığı olarak değerlendirilebilir.

  ****

  Erzurum 2. Ağır Ceza Hakiminin aynı dosya numarası ile ve aynı tarihli, birinin şüpheliler ve adresleri boş, diğerinde Üsteğmen ve Astsubayın isim ve adreslerinin yazılı olduğu, aynı dosyadan aynı tarihli iki arama ve gözaltı kararı vermiş olması düşündürücüdür.(Her iki karar ektedir).

  Ayrıca her iki kararda da ev ve araçların aranması belirtilmişken, Özel Yetkili Savcının itirazlara rağmen Erzincan Jandarma Alay Komutanlığına girerek istihbarat şubesinde arama yapmasında keyfiliğin ötesinde kasıt aramak gerekir.

  Erzincan’daki cemaat soruşturması, bazı çevrelerce Albay Dursun ÇİÇEK tarafından yazıldığı ileri sürülen İrtica ile Mücadele Eylem Planıyla ilişkilendirilmek istenmektedir. Dolayısıyla Başsavcı, MİT ve Askeri personel Ergenekonla bağlantılanmaktadır. Oysa, cemaat soruşturması 2007 Aralık ayında, üstelik Valilikteki Güvenlik Toplantısında gündeme gelmesi nedeniyle başlatılmış, sözkonusu Eylem Planının ise 2009 Nisan’da yazıldığı ileri sürülmektedir. Arada 1,5 yıla yakın süre vardır.

  ****

  Sonuç olarak, yasalar çiğnenerek yapılan arama ve gözaltılar, tutuklamalar ile Erzincan Başsavcısı hakkında 26 yıl hapis istemi ile dava açılması, cemaat soruşturmasına misilleme yargıya baskı, yıldırma ve cemaatlere dokunanları cezalandırma mesajları içermektedir.
  Özel Yetkili Savcıların yasal durumu ve yetkilerinin sınırları gözden geçirilmelidir. Bazılarının hükümetin telkinlere ve yönledirmelerine açık oldukları hatta talimatla hareket ettikleri ve kolaylıkla hukuk dışına çıkabildikleri görülmektedir. Keza, hukuk sistemimize sokulan sahibi belirsiz ihbar mektupları, kurgulanmış gizli tanık ve itirafçılar bir terör halini almıştır. Ergenekon soruşturması ile başlayan bu durum, genelleşmektedir.

  Özellikle Özel Yetkili savcılar kimliği belirsiz bir ihbar mektubu veya gizli tanık veya itirafçı beyanlarına dayanarak başka delil toplama yoluna başvurmadan ve şüpheli veya sanıkların haklarını gözetmeden yani yasal gerekleri yerine getirmeden doğrudan arama talebinde bulunmakta ve gözaltılar yapmaktadır. Mahkemelerde delilleri incelemeden kolaylıkla tutuklama kararları vermektedirler. Tutuklamalar tedbirin ötesinde cezalandırmanın parçası haline gelmiştir. Nitekim Erzincan’daki MİT ve Jandarma personeli ile ilgili delil torbalarının mühürü açılmadan, yani deliller incelenmeden tutuklama kararı verildiği ileri sürülmüştür.


  fazla da düşünüp kendini üzme, hayat bir şekilde geçip gidiyor.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turkz
  turkz's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Aralık/2009
  Erkek

  Baş savcı yaptığı soruşturmada suç unsuruna rastlamamış ve dava açmamış ama genede misilleme yapmışlar adamcağıza ve hapse atmışlar. yukarıdaki alıntı yazıyı ergenekonun avukatıyız diyen chpli bir milletvekili yazdı. bu yüzden tutuklanan kişinin ergenekoncu olma ihtimalini benim gözümde bir hayli yükseltti. kararı bağımsız türk mahkemeleri verecek. yanlışlıkla tutuklanmışsa zaten yüce ulu yargı adaletini gerçekleştirir. ondan sonra başsavcı yasal hakalrını kullansın onları biliyodur heralde :D ama terör örgütü üyeliğinden suçlu çıkarsa ergenekon bir önemli adamını daha kaybetmiş olur.


  Dünyayı iyiler kurtaracak.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Çömez
  underzero
  underzero's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 20/Ocak/2003
  Erkek

  @kalemlik

  yukaridaki yaziyi okudun mu ?


  pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turkz
  turkz's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Aralık/2009
  Erkek

  okumadım vahiy geldi yok pardon kimliği belirsiz biri ihbar mektubu olarak gönderdi bu yazıyı :)


  Dünyayı iyiler kurtaracak.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sokoban
  sokoban's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ocak/2010
  Erkek

  Baş savcı yaptığı soruşturmada suç unsuruna rastlamamış ve dava açmamış ama genede misilleme yapmışlar adamcağıza ve hapse atmışlar.


  Demişsin.Suç unsuru bulamamışta genede adamcağıza misilleme yapmışlarmış.Başsavcı herhangi bir yere dava açarken izin mi alacak ? Soruşturma açtığı için bir savcıya kim misilleme yapabilir böyle bir anayasal hakları var mıdır ? Cemaatlere dokundu diye bir savcının başı yanıyorsa bu olanlara endişeyle yaklaşmak gerekir ama sen hala olayı ergenekon saçmalığıyla bağdaştırmışsın bir üstteki yazında.Ergenekon bu işin sadece bahane kısmı bu bahaneyle herkesi içeri alıyorlar.


  .
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turkz
  turkz's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Aralık/2009
  Erkek

  misilleme yapmışlar cümlesini yukarıdaki yazının sonuç kısmından aldım chpli milletvekili demiş :) eğer ortada şüpheli bir durum varsa sadece başsavcı değil herkes dava açabilir. cemaatlere dokundu diye yazmışsında nasıl dokundu suç bulamadığı için dava bile açmamış. bunların hepsi kılıf bişeyleri gizlemek için. ergenekon davası bitsin her şey belli olacak. birbirlerini bile ihbar etmeye başladılar. teker teker her ergenekoncu yakalanacak.


  Dünyayı iyiler kurtaracak.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sokoban
  sokoban's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ocak/2010
  Erkek

  kalemlik bunu yazdı:
  -----------------------------

  misilleme yapmışlar cümlesini yukarıdaki yazının sonuç kısmından aldım chpli milletvekili demiş :) eğer ortada şüpheli bir durum varsa sadece başsavcı değil herkes dava açabilir. cemaatlere dokundu diye yazmışsında nasıl dokundu suç bulamadığı için dava bile açmamış. bunların hepsi kılıf bişeyleri gizlemek için. ergenekon davası bitsin her şey belli olacak. birbirlerini bile ihbar etmeye başladılar. teker teker her ergenekoncu yakalanacak.


  -----------------------------

  misilleme yapmışlar cümlesini yukarıdaki yazının sonuç kısmından aldım chpli milletvekili demiş :)  haklısın o kısmı okumamışım hata bende chpli vekil saçmalamış o lafıyla sanki dava açsa misilleme yapmalarını normal karşılayacak gibi konuşmuş :) fakat

  Ergenekon davası bitmez çünkü biterse akp gündemi değiştiremez ve keyfince insanları içeri tıkamaz.


  .
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turkz
  turkz's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Aralık/2009
  Erkek

  Son dakika haberine göre erzincan başsavcısını tutuklatan erzurum başsavcısına ve diğer savcılarına da suç duyurusunda bulunulmuş. Komikliğe bakar mısınız Hala ergenekon yok diyenlere şaşırıyorum :))


  Dünyayı iyiler kurtaracak.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RETRET
  RETRET's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Eylül/2007
  Erkek

  "Birinci sınıf savcılar ancak Yargıtay tarafından soruşturulabilir" kanun!

  edit: pardon, yalnız bu cemaatin değil tc nin kanunuymuş! yani geçerli sayılmaz, ulemaya danışmak lazım.


  fazla da düşünüp kendini üzme, hayat bir şekilde geçip gidiyor.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sokoban
  sokoban's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ocak/2010
  Erkek

  kalemlik bunu yazdı:
  -----------------------------

  Son dakika haberine göre erzincan başsavcısını tutuklatan erzurum başsavcısına ve diğer savcılarına da suç duyurusunda bulunulmuş. Komikliğe bakar mısınız Hala ergenekon yok diyenlere şaşırıyorum :))


  -----------------------------

  En azından bir "george orwell" okusaydın şu an olanlar hakkında bir fikir sahibi olurdun.


  .
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turkz
  turkz's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Aralık/2009
  Erkek

  IRET - Kusura bakma benim o kanunlar hakkında bilgim yok ama erzurum savcıları daha kendi görev ve yetkilerini bilmeyecek yetersizlikte öyle mi demek istiyorsun :)

  erzurum savcılarının soruşturmasını hsyk görevlerini ellerinden alarak kapattı konu başlığı ergenekon faşizmi olmalı.

  chpli bu milletvekilinin hsyk kararı karşısında söyleyeceklerini merakla bekliyorum.


  Dünyayı iyiler kurtaracak.
Toplam Hit: 6277 Toplam Mesaj: 62