folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dini Bir Konuda Takıldım

Dini Bir Konuda Takıldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Sana göre onun dini, ona göre senin dinin, ötekine göre ötekinin dini pis kaka. Herkes doğduğu coğrafyada hakim olan kendine öğretilen dine inanıyor ve hakkında hiçbir şey bilmediği diğer tüm dinlerin uydurma, saçmalık olduğunu iddia ediyor. Kim haklı diyecek olursan hepiniz haklısınız hepsi uydurma.

Hristiyanlığı iyi bilen kimseyi bulamazsan al incili oku en doğrusunu oradan öğrenirsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

incilde bu bahsettiğim olay yazmıyor, bana hristiyanlığı bilen biri lazım dedim, yani tarihi olayları, eski incilleri okuyabilen (yunanca ve aramice v.s.) böyle adamlar vardır elbette türkiyede. O zamanki çoğunluğun nasıl olduğunu v.s. tam öğrenmek isterim. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Kutsal ruh tanrı olarak kabul edilmiyormuymuş?

Eğer kutsal ruh da bir tanrı ise kuranda gayet normal açıklanmış.

Kutsal ruh bi kudret tanrı vs değilse kuranda bi sıkıntı var diyebiliriz fakat çok saçma kutsal ruh ne ozaman?

Bir de yazdığın yorum da çelişkili hocam. Kuranda bu 3 tanrıya işaret edilmiş fakat kutsal ruha işaret edilmemiş demişsin. Burdan insanın aklına "ne yani hristiyanlığın bozulmuş hali kuranda mı yazsın" sorusu geliyor. Ayrıca indiği dönemi neden baz alıyorsun ki sen? Nuh tufanı 6. Yyda mı oldu vs. Öyle bi güruh hangi yüzyıla kadar devam etmiş ona bakmalı bunun dışında eskiden tanrı olduğuna inanılıyor sonradan fix patch geldi hallettik onu yia diyorsa o kızın imanında da sıkıntı var ben öyle bir hristiyan da tanımadım hani geneli değişmedik anadan üryan biz böyleyiz diyor.

İlginç mevzu. Yukardaki yazdıklarımdan bi iki ipucu çıkacak gibi geliyor sana ama işine yarar mı bilmem

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

incilde bu bahsettiğim olay yazmıyor, bana hristiyanlığı bilen biri lazım dedim, yani tarihi olayları, eski incilleri okuyabilen (yunanca ve aramice v.s.) böyle adamlar vardır elbette türkiyede. O zamanki çoğunluğun nasıl olduğunu v.s. tam öğrenmek isterim. 

cübbeli nin Hz. İsa ve Hz. Meryem kıssası hakkında videosu var da bir saatten uzun. Ayrıca cübbeliye itibar edermisin onu da bilmem.. malum seveni de çok sevmeyeni de...

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Kutsal ruh tanrı olarak kabul edilmiyormuymuş?

Eğer kutsal ruh da bir tanrı ise kuranda gayet normal açıklanmış.

Kutsal ruh bi kudret tanrı vs değilse kuranda bi sıkıntı var diyebiliriz fakat çok saçma kutsal ruh ne ozaman?

Bir de yazdığın yorum da çelişkili hocam. Kuranda bu 3 tanrıya işaret edilmiş fakat kutsal ruha işaret edilmemiş demişsin. Burdan insanın aklına "ne yani hristiyanlığın bozulmuş hali kuranda mı yazsın" sorusu geliyor. Ayrıca indiği dönemi neden baz alıyorsun ki sen? Nuh tufanı 6. Yyda mı oldu vs. Öyle bi güruh hangi yüzyıla kadar devam etmiş ona bakmalı bunun dışında eskiden tanrı olduğuna inanılıyor sonradan fix patch geldi hallettik onu yia diyorsa o kızın imanında da sıkıntı var ben öyle bir hristiyan da tanımadım hani geneli değişmedik anadan üryan biz böyleyiz diyor.

İlginç mevzu. Yukardaki yazdıklarımdan bi iki ipucu çıkacak gibi geliyor sana ama işine yarar mı bilmem

hocam bu adamlar kutsal ruh a tanrı diyor, kur'an ın indiği dönemde zaten bunlar çoktan anlaşmış ve hemen hemen tüm hristiyanların ortak fikri bu. Hristiyanlar sorunu çözmek için bir kaç konsül yapmışlar yani toplanıp tartışmışlar.. O yüzden kutsal ruh'a da tanrı diyorlar, isa ya da, baba ya da ama bunlar aslında tek tanrı, sadece uzuvlar gibi bir açıklamaları var. Mantık aranmaasına gerek yok bu başka bir konu.

Şimdi kur'an da 3. tanrı olarak meryem ismi zikrediliyor, bu arkadaş da diyor ki çok küçük bir azınlık dışında meryem'e tanrı diyen yok. O yüzden hristiyanlık inancındaki gibi neden kutsal ruh söylenmemiş de meryem söylenmiş diyor. O zaman da yanlış biliyormuş ki böyle demiş diyor.. Türkçe ifade yeteneğim kayboluyor kusura bakmayın karışıklık için :)

@elcondor, hocam o adam hayatında incili okumuş mudur ki hristiyanlık hakkında fikri olsun? kur'andaki bilgiden yola çıkaran hristiyanları yargılayamayız. Onları anlamak için onların kitaplarına bakmak lazım, konuşmak lazım v.s.. Saçma ya da değil, o adamlara bir şey anlatmak istiyorsan onların dilini öğreneceksin, inançlarını öğreneceksin, açıklarını öğreneceksin.. O yüzden bu konuda çalışma yapan kişiler bakıyorum.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam gerçekten aradığın cevap ne ? soruya mı cevap arıyosun yoksa Hristiyan bir sevgilin olabilitesine mi ? Lütfen bunları düşünerek sorunu düzgünce sor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

Baba, oğul ve kutsal ruh ilk olarak baba, oğul ve kutsanmış anne olarak ortaya çıkmış olabilir ve Hz. İsa'ya bu sorgu yapılmış olabilir. Bazı yabancı filmlerde hiristiyanlar direk Hz. Meryem'e dua ederek onu da tanrı edindikleri görülmektedir. Kutsal Ruh hakkında Kuran'da şöyle bir bilgi vardır.

"Andolsun biz Musa'ya Kitab'ı verdik. Ondan sonra ardarda peygamberler gönderdik. Meryem oğlu İsa'ya da mucizeler verdik. Ve onu, Rûhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik." 2/87

Andolsun ki, “Allah üçün, üçüncüsüdür (üç ilâh’tan biridir).” diyenler kâfir olmuşlardır. Ve tek bir ilâhdan başka bir ilâh yoktur. Ve eğer bu söyledikleri sözlerden vazgeçmezlerse, onlardan (bu sözlerinde ısrar edip) kâfir olanlara, mutlaka "elîm azap" dokunacaktır. 5/73

sanacasta tarafından 26/Eki/15 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

https://twitter.com/ElliotticianRB
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@elcondor, hocam o adam hayatında incili okumuş mudur ki hristiyanlık hakkında fikri olsun? kur'andaki bilgiden yola çıkaran hristiyanları yargılayamayız. Onları anlamak için onların kitaplarına bakmak lazım, konuşmak lazım v.s.. Saçma ya da değil, o adamlara bir şey anlatmak istiyorsan onların dilini öğreneceksin, inançlarını öğreneceksin, açıklarını öğreneceksin.. O yüzden bu konuda çalışma yapan kişiler bakıyorum.

şimdi savunmak gibi olmasın ama cübbeli nin içinde din kelimesi geçip de okumadığı kitap yok.. bundan eminim.. elbette tüm sohbetlerini kur'an üzerinde yoğunlaştıracak, bu da normaldir zaten.. Neyse sen bilirsin işin zor sana kolay gelsin. kızla evlenmeyi düşünmüyorsan hiç uğraşma derim. Gerçi evlensen de sıkıntı yok ama neyse..

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Sen o kızdan ayrıl hocam soru filan yok de mq :D

Yakında Güncelenecektır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@NewwarrioR,

hocam soruyu anlamadın mı 2 kere yazdım ve bir mesajımda da daha da açıkladım.. benim zaten kız eski kız arkadaşlarım da hristiyandı bunda benim açımdan şaşılacak bir şey yok.. Soruyu tekrar yazmaya çalışayım çok kısa olarak

1- hristiyanlar baba oğul ve kutsal ruh u tanrı olarak görür

2- kur'an da kutsal ruh tanrı olarak söylenmez onun yerine meryem tanrı olarak söyleniyor

3- arkadaşım da soruyor ki neden milyonlarca kişinin inandığı bir şey kur'an da geçmiyor da sadece meryem, kutsal ruh yerine kullanılıyor

4- yoksa kur'an ı yazan kişi hristiyanların neye inandığını bilmiyor mu diye soruyor.

5- çünkü hristiyanlar h.z. meryem i tanrı olarak görmüyorlar diyor, genel kanı böyle ama kur'an da kutsal ruh yerine, meryem tanrı olarak söylenmiş (maide 116)

daha ne kadar açık yazabilirim bilmiyorum. 

unbalanced tarafından 26/Eki/15 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 4710 Toplam Mesaj: 45
tanrı hristiyanlık meryem üçleme islamiyet