folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Direksiyon Kursundan Sonra 50 Km Yol Gidebilir Miyim

Direksiyon Kursundan Sonra 50 Km Yol Gidebilir Miyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Direksiyon sinavindan gecemezsen 2 haftada bir sinavlar sinavi gectikten 2 hafta sonra evraklarin gelir yere gore degisir ama ortalama boyle ayriyetten kurs hocan iyiyse kullanabilirsin yetenek sonucta bu da 

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Bence hiç risk alma en az 2000 saat pratik yaptıktan sonra dene. Şehir içi pratik tabi.

ekleme: bir sıfır fazla koymuşum :D Kesinlikle şehiriçi olarak sürmeni tavsiye ederim bu pratikte. Hatta en kalabalık yerlerde en kalabalık saatlerde mümkünse. Düz yolda herkes gidiyor zaten. Öndüzene sok çıkar arabayı bırak kendi kendine de gidiyor.

1049 tarafından 10/Eyl/15 23:45 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Her gün en az 2 saat araba kullanırsan ve yanında hatalarını gösterip tavsiye verebilecek biri olursa 3 ayda şehir dışı için hazır olursun.

Arabaya alışman ve öğrenmen 1 ay, sürüşün refleks haline gelmesi en az +1 ay. İlk haftalarda mutlaka yanında tavsiye verecek bilen biri olsun.

En az 2 saat x 90 gün dememin sebebi aracı kullanabilmenden ziyade yoldaki tehlikelerle başa çıkabilecek hale gelmen için. Gece boş yolda kendi başına 3-4 saat çalışsan bile yeterli olmayacaktır. Usta olmana gerek yok. Düşünerek değil refleks olarak sürmeye başladığında istediğin yere gidebilirsin. 

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

10 yaşımdan beri araba kullanıyorum, ben bile çok dikkatli gidiyorum öyle yollarda , en az 2 3 ay kullanmadan girişme öyle bişeye bence.

Si vis pacem para bellum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Ehliyeti yeni almis birine kiralik araba vermezler hocam minumum 3yil diye bakiyor kurumsal kiralama firmalari.. Merdiven altı yerdende kiralarsanızda arabaya birsey olursa cok basin agrir.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

allah korusun kaza yapmasan bile rampalı yayla yollarında aracı devirsiz kullanarak yakabilirsin.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hacı çok kararlı görünüyorsun ama 1-2 aylık direksiyon tecruben olmadan ailenibir araca doldurup yayla yoluna çıkmak  rus ruletine benzer  

en basit örnek acemiler genelde virajlara sert girerler ve direksiyonu sürekli çevirirler gaz keserler ve kontrolu kaybederler 
    tavsiyem elinden geldiğince trafikte vakit geçir aileni götüreceğin yere  önceden bir arkadaşınla gidip yolları tanıman olucaktır

onekine?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

bu iş sadece araç kullanmayı öğrenmekle bitmiyor aynı zamanda kişinin sürüş yeteneğine bağlı 5 yıldır araç kullanan biri 40 yıldır kullanan birinden çok daha iyi olabilir.

bu biraz senin güvenine bağlı zaten anlarsın. ben sürücü kursuna kayıt olup hiç gitmedim direksiyon derslerinede gitmedim sadece hocayla birkere tur attık okey sıkıntı yok dedi sadece sınavlara

gidip aldım ehliyeti. zaten direksiyon derslerinde araca yatkınlığını farkedersen 50km rahat gideceğini düşünürsün ki gidersinde. çok hız yapmadan rahat kullan kendini kasma.

eğer direksiyona iki elle sım sıkı sarılıyorsan biraz daha pratiğe iğtiyacın var gibidir herşeyden önemlisi rahat olmaktır. acemi şöfördeki stresi 1km öteden anlar herkes. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bu çılgınlığı yaparsan kesinlikle oto. vites kirala, sol ayağını bağdaş kurup otur direksiyona.

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

acemi şöfördeki stresi 1km öteden anlar herkes. 

Ulen zaten acemilerde buna güveniyor galiba. Kimse bana ilişmez diye 😁

Benim tavsiyem haftaiçi veya haftasonu ne zaman ilgili güzergah boş ise yanına birini al yavaş yavaş gidip gel bi güzergahta. Kurstan önce direksiyon tecrüben yoksa otomatik araç kirala iki gün onunla takıl sürmesi daha rahat. Direkt manuel zorlayabilir. Ama vaktin varsa ve araçta varsa en az 1 ay düzenli (neredeyse her gün) araç kullan ama öyle iki dk mesafeye değil. Eğer yatkın isen zaten kavrarsın olayı. Araç sürme önce cesaret işi ama öyle aptal cesareti değil. Kendine güven ama öyle aptal saptal yolda 90-100 basma. 

Birde genel tavsiye vereyim, trafikte kendini ezdirme. Eğer korkutugu, sustugunu gorurlerse (korkudan dolayi salgilanan adrenalinin kokusunu alip saldiran kopek gibi) daha çok üzerine gelirler kornaların laf atmlarin ardi arkasi kesilmez. Azicik dik dur ama 40 yillik dolmuş şoförüne de kafa tutma 😉 

Birde son not, trafikte ne kadar usta olursan ol ne kadar kontrollu olursan ol karşındaki mal ise yapacak bir şey yok. 

Sonuç, senin gittiğin yolda 40 yillik şoförlerler de kaza yapabilir. Hiç bir şoför ben kaza yapmam diyemez. Kendine güvenince önce bi kendin çık yola sonrası gelir. 

KamuSpotu: şehir içi de olsa emniyet kemerini takalım lütfen.

heza tarafından 11/Eyl/15 03:15 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 3550 Toplam Mesaj: 33
direksiyon