folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Hocalarim herkese iyi gunler

Agzimda olusan bir agridan dolayi disciye gitmek zorunda kaldim 20 lik disde sorun oldugu soylendi bunu cekelim dediler (daha once onun altindaki 20 lik dis gomulu yatik olarak ciktigi icin cektirmistim) zaten genel olarak 20 lik disler bir halta yaramiyor (hep soylenen) dendi. Birde kanal redavisi gormus korkudan yillarca curumeye mahkum ettigim bir disim vardi kenarinda kiriklar vardi dedim bunun da dolgusunu yenileyelim hoca dedi bunu yapmayalim dedim neden disinin durumu iyi degil nasil yani dedim lezyon var dedi (bknz lezyon nedir) peki ne yapacagiz dedim sokucez lezyonlar temizlenecek sonrasında ya kopru ya implant baska yolu yokmu cekmeden lezyon temizler kanali yaparim ama bir kac yil sonra yine aynı durum oluşur dedi buna istinaden 3 gjn arayla iki dis cekildi su anda dissizim

Sonrasında basladim dicileri gezmeye bir arkadasim implan satışı yapan bir firmada çalışıyor operasyonlarina giriyor onunla gorustum isvec mali straumann var bizde en iyilerinden dedi sonra alman ve turk mali haftasonu çalıştığım şirketin anlaşmalı dişçileri vs gezerek straunmann a en düşük 3300 en yüksek 5040 tl fiyat aldım üst kaplamalar metal destekli porselen olmak üzere bunun üzerine bugün dh de gördüm bezmialem de fiytlar iyi diye 2900 de radan fiyat aldım 

Aslında dişetimin iyileşmesi için 3 ay beklenmesi gerekli ama ben bu euro yüzünden bir yerle anlaşıp kapora filan verip fiyat sabitlemem lazım yoksa artışdan etikelenecek (ben hep 50 tl lik alamıyorum maalesef)

daha önce yaptıran nelere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyecek olan vs varmı bu arada tüm ilerlemeleri buraa yazacağım 

namahrem bir foto atayım değerlendirebilen arkadaşlarımı bekliyorum üstten sarkan 20 lik ve alttaki beyaz yok artık

mod not: konu kategorilerine dikkat edelim.

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Nobel 2 tane 6 bine yapmışlardı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Nobel 2 tane 6 bine yapmışlardı.

nobelde çok iyiymiş ne kadar oldu

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Staj yaptıgım zaman, ameliyatlarda hastane doktorunu asiste ediyordum.İmplantcılar genelde hocaya mı yoksa asistan doktoramı yapıldıgında fark oynuyor diyordu tecrübeden dolayı.genelde 1.500tl imlant tutuyordu tabi özel sektörü bilemiyorum.asistan ile hoca arasında 200-300 tl oynuyor diye hatırlıyorum.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dr gelişi 100 -150 dolar ama dr üzerine ultra kàr koyup satıyor mesela zirkon dişi 500 e satıyor maliyeti 75 tl ... Var kazanılan parayı siz düşünün.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dr gelişi 100 -150 dolar ama dr üzerine ultra kàr koyup satıyor mesela zirkon dişi 500 e satıyor maliyeti 75 tl ... Var kazanılan parayı siz düşünün.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

el mahkum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

ben de yaptiricam yaptiricam 2 sene oyalandim. Diğer dişlerin boş olan yere kaymasından korkuyorum. Bir an önce yaptırmak lazım mereti. Buradaki tavsiyeleri yakından takip edicem

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

11 diş çekimi
    1 kanal tedavi

diş kesimleri

3 implant

26 zirkon kaplama diş

herşey dahil 13,500e yaptırdım

implanlatlarımı geçen cumartesi açtılar kapaklarını takdılar. bu cumarteside gidip ölçümü veriyorum tahminimce ağustos öncesi yada başı herşeyim bitmiş olacak yaklaşık 8-9 ayımı aldı bu işlemler.

hala keşke dişlerime baksaydım diyorum ama bizde genetik annemin babamında dişleri hep problemli

allah şimdiden yavrularıma sabr versin :D

benim implantlar ya italyan yada fransız markasını hatırlayamadım. ben direkt diş imalatçısıyla muhattap oldum baya uygun fiyat verdi bana adam

bu işinde çakalı çukalı çok

diş işinde dikkat edilmesi ve uygulanması gereken çok yöntem var muhattaplar genelde 100 200 cebime fazla girsin diye hastayı bildiğin sikiyor

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

11 diş çekimi
    1 kanal tedavi

diş kesimleri

3 implant

26 zirkon kaplama diş

implanlatlarımı geçen cumartesi açtılar kapaklarını takdılar. bu cumarteside gidip ölçümü veriyorum tahminimce ağustos öncesi yada başı herşeyim bitmiş olacak yaklaşık 8-9 ayımı aldı bu işlemler.

hala keşke dişlerime baksaydım diyorum ama bizde genetik annemin babamında dişleri hep problemli

benim implantlar ya italyan yada fransız markasını hatırlayamadım. ben direkt diş imalatçısıyla muhattap oldum baya uygun fiyat verdi bana adam

diş işinde dikkat edilmesi ve uygulanması gereken çok yöntem var muhattaplar genelde 100 200 cebime fazla girsin diye hastayı bildiğin sikiyor

imalatçıyla muhattap  olsak onu takacak cerrah ve üst yapısını nasıl ayarlayacaksın hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

11 diş çekimi
    1 kanal tedavi

diş kesimleri

3 implant

26 zirkon kaplama diş

imalatçıyla muhattap  olsak onu takacak cerrah ve üst yapısını nasıl ayarlayacaksın hocam

ben benim imalatçıya parayı verdim doktorumu cerrahımı oyumu buyumu adan zye ayarladı bana sadece muayeneye gitmek kaldı. arardı beni şu hafta şu saatte şurada ol giderdim işimi hallederdim.
    hatta doktordan önce beni imalatçı adam muayene etti şunlar şunlar olacak bunları yapılır diye düşünüyorum dedi. doktora cerraha gönderdi hemen hemen dediklerini onlarda dedi senkronize işlemlerle tamamladık. bana ara ara gittiğimde adama tedaviye gelen vakaları çeneleri gösteriyordu böyle geldi hasta doktordan bu şekilde çıkmış şöyle düzeltme uygulamadım protezleri değiştirdik vs adam cidden işinde iyi gibi geldi bana güvendim ben o yüzden emanet ettim herşeyiyle. bende sabırsızlıkla artık son 2-3 haftamı bekliyorum. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 10918 Toplam Mesaj: 49
diş implant dolgu kanal vs