folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

11 diş çekimi
    1 kanal tedavi

diş kesimleri

3 implant

26 zirkon kaplama diş

herşey dahil 13,500e yaptırdım

implanlatlarımı geçen cumartesi açtılar kapaklarını takdılar. bu cumarteside gidip ölçümü veriyorum tahminimce ağustos öncesi yada başı herşeyim bitmiş olacak yaklaşık 8-9 ayımı aldı bu işlemler.

hala keşke dişlerime baksaydım diyorum ama bizde genetik annemin babamında dişleri hep problemli

allah şimdiden yavrularıma sabr versin :D

benim implantlar ya italyan yada fransız markasını hatırlayamadım. ben direkt diş imalatçısıyla muhattap oldum baya uygun fiyat verdi bana adam

bu işinde çakalı çukalı çok

diş işinde dikkat edilmesi ve uygulanması gereken çok yöntem var muhattaplar genelde 100 200 cebime fazla girsin diye hastayı bildiğin sikiyor

imalatçıyla muhattap  olsak onu takacak cerrah ve üst yapısını nasıl ayarlayacaksın hocam

ben benim imalatçıya parayı verdim doktorumu cerrahımı oyumu buyumu adan zye ayarladı bana sadece muayeneye gitmek kaldı. arardı beni şu hafta şu saatte şurada ol giderdim işimi hallederdim.
    hatta doktordan önce beni imalatçı adam muayene etti şunlar şunlar olacak bunları yapılır diye düşünüyorum dedi. doktora cerraha gönderdi hemen hemen dediklerini onlarda dedi senkronize işlemlerle tamamladık. bana ara ara gittiğimde adama tedaviye gelen vakaları çeneleri gösteriyordu böyle geldi hasta doktordan bu şekilde çıkmış şöyle düzeltme uygulamadım protezleri değiştirdik vs adam cidden işinde iyi gibi geldi bana güvendim ben o yüzden emanet ettim herşeyiyle. bende sabırsızlıkla artık son 2-3 haftamı bekliyorum. 

Nereden buldunuz hocam hangi sehirdesiniz tek implant maliyeti ne olur

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

11 diş çekimi
    1 kanal tedavi

diş kesimleri

3 implant

26 zirkon kaplama diş

herşey dahil 13,500e yaptırdım

implanlatlarımı geçen cumartesi açtılar kapaklarını takdılar. bu cumarteside gidip ölçümü veriyorum tahminimce ağustos öncesi yada başı herşeyim bitmiş olacak yaklaşık 8-9 ayımı aldı bu işlemler.

hala keşke dişlerime baksaydım diyorum ama bizde genetik annemin babamında dişleri hep problemli

allah şimdiden yavrularıma sabr versin :D

benim implantlar ya italyan yada fransız markasını hatırlayamadım. ben direkt diş imalatçısıyla muhattap oldum baya uygun fiyat verdi bana adam

bu işinde çakalı çukalı çok

diş işinde dikkat edilmesi ve uygulanması gereken çok yöntem var muhattaplar genelde 100 200 cebime fazla girsin diye hastayı bildiğin sikiyor

imalatçıyla muhattap  olsak onu takacak cerrah ve üst yapısını nasıl ayarlayacaksın hocam

ben benim imalatçıya parayı verdim doktorumu cerrahımı oyumu buyumu adan zye ayarladı bana sadece muayeneye gitmek kaldı. arardı beni şu hafta şu saatte şurada ol giderdim işimi hallederdim.
    hatta doktordan önce beni imalatçı adam muayene etti şunlar şunlar olacak bunları yapılır diye düşünüyorum dedi. doktora cerraha gönderdi hemen hemen dediklerini onlarda dedi senkronize işlemlerle tamamladık. bana ara ara gittiğimde adama tedaviye gelen vakaları çeneleri gösteriyordu böyle geldi hasta doktordan bu şekilde çıkmış şöyle düzeltme uygulamadım protezleri değiştirdik vs adam cidden işinde iyi gibi geldi bana güvendim ben o yüzden emanet ettim herşeyiyle. bende sabırsızlıkla artık son 2-3 haftamı bekliyorum. 

Nereden buldunuz hocam hangi sehirdesiniz tek implant maliyeti ne olur

istanbul, bağcılarda adamın mekanı fiyat olarak bişey diyemem ben sana şuan burda fiyat yazdığımı görse adam bana kızar :D

eğer düşünürsen istanbuldaysan sana atarım numarasını mekanına gidersin bi bakar dişlerine en kötü fikir edinirsin sende 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Anadolu yakasindayim hocam ben 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wilback
    wilback's avatar
    Erkek

o bağcılardakinin bilgilerini bana atabilirmisin bende bi görüşmek isterim zikronyum yaptırmam lazım benimde. implanttan tırsıyorum onu sizin tedavi tamamen bitince sizin düşüncelerinize göre bakarım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek

3 tane kökten kırık dişim var bi kaç senedir duruyor. Çok korkuyorum dişçiye gitmekten askerde rütbesi binbaşı olan bi kadın tedavi etti kanal tedavisi yaparken gözümden yaşlar aktı o günden bu yana doktora gitmedim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    misterio_junior bunu yazdı

3 tane kökten kırık dişim var bi kaç senedir duruyor. Çok korkuyorum dişçiye gitmekten askerde rütbesi binbaşı olan bi kadın tedavi etti kanal tedavisi yaparken gözümden yaşlar aktı o günden bu yana doktora gitmedim

hocalar mesaj atın cevap vereyim numara için ordan devam ederiz.

bana neler yaptılar implantları çakarken 3 tane arka arkaya en son adam çakarken kafamın içinde drum bass parça çalıyor hissettim :D küt küt küt amınskim diyordum. ama en ufak bir acı vs hissetmedim operasyon sırasında. zaten işleme başlamadan önce iğneyle diş etlerine uyuşturucuyu basıyor. 

hatta şöyle bir detayda vereyim ot vs kullananlar bazen bu mikro uyuşturucuda istenilen uyuşmayı almıyor ve operasyon sırasında acıyı hissediyor demişlerdi beni en çok bu korkutuyordu adama da söylemiyordum ki zaten böyle bişey de olmadı hiç bişey hissetmedim.

o yüzden göz korkutmaya bence gerek yok o iğneyi yiyin ufacık bişey zaten 1-2 sn soktu acısı oluyor sonrası yok.

ama sadece 1 doktora danışıp implant tedavisini kesinlikle başlamayın. dişinizi kurtarma şansınız varsa kurtarmaya köprü vs yaptırma şansınız varsa köprüyle kurtarın. ancak konuyu açan arkadaşın gibi tedavi olup dişte 2-3-4 sene sonra tekrar baş göstericekse hastalık yeniden uğraşacaksanız yaptırın 1 kerelik kesin çözümünüz olur

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ihmal etme dise ne kadar erken mudahale o kadar iyi askerdeki komutanin yaptigi isi unut disarda emin ol ki cok basit o isler o agriyi cektigine degmez tedavinizi olun dis kaybi yasamayin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Ihmal etme dise ne kadar erken mudahale o kadar iyi askerdeki komutanin yaptigi isi unut disarda emin ol ki cok basit o isler o agriyi cektigine degmez tedavinizi olun dis kaybi yasamayin

Şuanda ağrı yok, 3-4 senedir böyle duruyor. Bi ara muayeneye gitmiştim 4-5 bin tl gibi bir fiyat vermişlerdi maddi durumdan da bekliyordum aslında taksitlede olsa yaptırabilirdim ama gidemiyorum.Bazen gözümün önüne geldiğinde bile içim kötü oluyor.İnternette araştırmıştım azotla tedavi yapıyorlardı eğer gidersem onu da soracağım. Bu arada sana da geçmiş olsun hocam inşallah en kısa sürede tedavini yaptırıp sağlıklı dişlere kavuşursun 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Hocalar halicioglunda  universite hastanesi dis hekimligi fakultesi varmis sanirim oraya bir ugrayin birisiyle konustum bana su an fiyat listesini imolant satici telefonlarini atti fiyatlar makul cok begendim bana biraz ters kaliyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Yeni yuzyil universitesi dis hastanesi

Toplam Hit: 10968 Toplam Mesaj: 49
diş implant dolgu kanal vs