folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Diş Konusunda Devlet Hastanelerinde Neler Yaptırabiliriz ?

Diş Konusunda Devlet Hastanelerinde Neler Yaptırabiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sanırım 6 yıl önce side devlet diş hastanesinde 2 tane 20 lik dişimi aldırmıştım çok iyiydi.

biri gömülü ameliyat diğeri ufak operasyon.

kadın doktor bayağı iyiydi bu konuda.

başka tanıdığım erkek doktora denk gelmişti doktor mahvetmişti ağzını.

doktoruna göre değişir.

denk getirdinmi beleşe işini iyi çözersin.

ama denk getiremedin mi 15k para verip rezil olursun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam protezlerin parasını devlette de sen ödüyorsun. sadece işçilik beleş. haliyle özel hastaneye gidip indirimli muayene ile dişini yaptırman doğru olur mesela medipol güzeldir bezmialem de dişte güzeldir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

hocam kaç numaralı dişler eksik onu yazarsan yardımcı olabilirim

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Benim dişlerde kötü biraz araştırırken bu doktorun videolarına denk geldim.Diş çürümüş olsa bir doktora gitsen bunu direk çekelim diyor.Bu doktor dişleri çektirmeyin diyor.Dişin kökü doğal implantır onun üzerine kompozit materyallerle kaplanır gayet sağlam olur diyor.Videolarda kendi hastalarının fotograflarını paylaşmış 15-20 yıllık kompozit dişler sapasağlam duruyor.İmplant konusunda da ameliyatsız 200 saniyede implant takma diye videoaları var.Demem o ki doktor önemli.

https://www.youtube.com/watch?v=IL0EBSFezps&t=102s

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Benim dişlerde kötü biraz araştırırken bu doktorun videolarına denk geldim.Diş çürümüş olsa bir doktora gitsen bunu direk çekelim diyor.Bu doktor dişleri çektirmeyin diyor.Dişin kökü doğal implantır onun üzerine kompozit materyallerle kaplanır gayet sağlam olur diyor.Videolarda kendi hastalarının fotograflarını paylaşmış 15-20 yıllık kompozit dişler sapasağlam duruyor.İmplant konusunda da ameliyatsız 200 saniyede implant takma diye videoaları var.Demem o ki doktor önemli.

https://www.youtube.com/watch?v=IL0EBSFezps&t=102s

bahzettiği fotolarda dişin apsesiz olması gerektiğini , kanalın güzel olması gerektiğini söylüyor. eğer diş kanallı halde apse yaparsa 2 secenek vardır 1. secenek dişin cekimi 2. secenek kanal tedavisinin yenilenmesini( başarı oranı düşüktür)

Kökün etrafını beyaz kompozit dediği materyalle dolgu yaptıktan sonra üzerine kron dediğimiz diş yapılır.

Nedense bize gelen hastaların hepsi illaki cekin diyor.Hastanın ağzında diş kalmamış çek diyor. 

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Parana acıma emin olduğun doktora git emin olamıyorsan en pahalısını yaptır diş şakaya gelmez sağlıktır midenin ejderha kapısıdır dişlerimiz aşk dişler ile başlar. 

weskeyy tarafından 26/Oca/21 02:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Ben devlette ya da özelde doktorun önemli olduğunu düşünenlerdenim.

Adana da  benim gittiğim devlet hastanesinde doktorumun aldığı tüm maaş anasının ak sütü gibi helal olmalı bence. Özel hastanelerde bile böyle ilgi alaka görmedim.

Çekilmesi elzem olan diş için, bir kanal tedavisi şansımızı deneyelim. Çok kötü durumda ama belki dişi kurtarırız diyerek şansını deneyen ve dişi kurtaran doktordur kendisi.

Dolgu için gittiğimde, sağlam sandığım diğer dişleri de görüp, şuralarda da çürüğün var bak onları da yapalım diyerek uğraşan biridir.

Bir tane kötü hasta yorumu olmamakla birlikte tüm sülalem o doktora yönlendiriyorum. Tabi randevu bulabilirse :) 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Karsilastirma yaparken yanlis yonlendiriyorsunuz.

Devlet yada ozel diye birsey yok. 

Iyi doktor kotu doktor olarak bakmak lazim.

Benim arkadasimda gitti yillar once komple dislerini  yaptirdi. Bu zamanin parasiyla 15.000 rahat vermistir.

Kizin dislerini inceltti ustune kaplama yapti.  1 ay gitti geldi. O surecte var ya kizin yuzune bakamiyordum korku filminden firlamis gibiydi :))

Sonra universitede bir profesore gitmis bunu hangi kasap yapti demis.

Gel duzeltelim dedi . Yine uslanmadi gitti ozele. Simdide guldugu zaman sahte birsey oldugu 3 km den belli oluyor. 

Yine baska akrabam gitti dis yaptirdi ozelde. Ki bu adamlarin bilmisligi hicbirinizde yoktur :)) bir dis yapmis bembeyaz . oyle beyaz ki dudagini hafif aradiginda gozumuze fener tutmus gibi oluyor. Kendide farkinda da gülmüyor 

Bir onceki disciside disini oyle buyuk yapmis ki heralde at disi gibiydi. Omrumde oyle bir diş gormedim. Hafizamdan silemedim :)

Paramla rezil olmak tam olarak bu demek heralde :)

Iyi doktor arayin bence 

yanlış kavram tamam doktorda önemli ama hastanede çok önemli

kullanılan malzemede hastaneye göre değişiyor 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

ne özel ne devlet, diş önemli arkadaşlar.

Özel bir muayene bulmanı tavsiye ederim, ama köklü bi doktor olsun, çok yaşlı olmasın götü kalkıyo onların tecrübeden, orta yaşlarda, iyi üniden mezun olmuş, internette konuşulan birisini bulmanı tavsiye ederim.

Çünki bu tür kişiler daha erken yaşlarda olduğu için itibar,ün kazanma işine önem verirler, işlerini en iyi yapıp itibarlarına zarar gelsin istemezler.

Devlette ise, koy götüne amqqqqqq otu boku geliyor çek gönder ne uğraşacam mantığı birçok doktor olduğu için, genelde çekilmeyecek dişi çekip 5 dk da kurtulma çabasındadır bir çoğu, salla başı al maaşı tarzı. Özel her zaman daha iyidir, daha denetlenir, itibar hastane içinde önemli olduğundan tavsiyedir.

Tavsiyem, itibara önem veren biryere veya bir kişiye yaptır, referans araştır. Doktoru bilme şansın pek yok çünki.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

yapmaları birşey değilde kötü yapıyorlar

hayatımda en iyi devlet hastanesine afyon ağız diş hastanesinde öğrenciyken rastladım 15 yıllık dolgular hala ağzımda 

onun dışında diş hastanesine özele gidiyorum

Geçen instagramda gördüm kızın biri devlet hastanesinde burun estetiği oluyor.

Ameliyathaeden çıkınca yüzünde gözünde boynunda kan kurumuş kalmış  öylece kimsede temizlememiş. Sanırsın bedava yapıyorlar kimse de şu kızın yüzündeki kan lekesini temizleyeyim dememiş. 

Geçen hafta arkadaşım ameliyat oldu Lütfi Kırdar'da burundan et aldılar, ameliyat 17:00'da bitmiş mesai bitti diye 1.5 saat içerde biri gelsin diye bekledik diyor. 

Devlette git röntgen vs çektir diş için özelde ona para verme tek artısı bu olur :)

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
Toplam Hit: 2980 Toplam Mesaj: 32
sigorta bağkur