folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Diş Konusunda Devlet Hastanelerinde Neler Yaptırabiliriz ?

Diş Konusunda Devlet Hastanelerinde Neler Yaptırabiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Karsilastirma yaparken yanlis yonlendiriyorsunuz.

Devlet yada ozel diye birsey yok. 

Iyi doktor kotu doktor olarak bakmak lazim.

Benim arkadasimda gitti yillar once komple dislerini  yaptirdi. Bu zamanin parasiyla 15.000 rahat vermistir.

Kizin dislerini inceltti ustune kaplama yapti.  1 ay gitti geldi. O surecte var ya kizin yuzune bakamiyordum korku filminden firlamis gibiydi :))

Sonra universitede bir profesore gitmis bunu hangi kasap yapti demis.

Gel duzeltelim dedi . Yine uslanmadi gitti ozele. Simdide guldugu zaman sahte birsey oldugu 3 km den belli oluyor. 

Yine baska akrabam gitti dis yaptirdi ozelde. Ki bu adamlarin bilmisligi hicbirinizde yoktur :)) bir dis yapmis bembeyaz . oyle beyaz ki dudagini hafif aradiginda gozumuze fener tutmus gibi oluyor. Kendide farkinda da gülmüyor 

Bir onceki disciside disini oyle buyuk yapmis ki heralde at disi gibiydi. Omrumde oyle bir diş gormedim. Hafizamdan silemedim :)

Paramla rezil olmak tam olarak bu demek heralde :)

Iyi doktor arayin bence 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

12 implant komple diş yaptıran birisi olarak DR önemli gerisi sonra geliyor 6.5 saat ameliyatta kaldım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    CISSP bunu yazdı

12 implant komple diş yaptıran birisi olarak DR önemli gerisi sonra geliyor 6.5 saat ameliyatta kaldım

işte tecrübe konuşmuş (: evet doktor önemli.

diş hastanelerine git. sigortan varsa sigorta karşılıyor. 

şimdi tel takılması lazım diyon ama sen nerden bilebilirsinki? önce bi muayene ol doktor karar verir. implant muhabbeti en son çare daha senin o kadar kötü değildir.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    CISSP bunu yazdı

şimdi tel takılması lazım diyon ama sen nerden bilebilirsinki? önce bi muayene ol doktor karar verir. implant muhabbeti en son çare daha senin o kadar kötü değildir.

Daha önceki kontrollerimden biliyorum aslında hocam, ırsı olarak ön iki üst tavşan dişi ve ortasında boşluk var. Tel takıldığında tüm dişlerin olması gerekiyor ki tel takılabilsin. Üst yada alt damakta nereye takılıyorsa tel, diş boşluğu olmamalı

Dedi yıllar boyu her ağrıyan çürüyen apse yapan dişleri gösterdiğim doktorlardan aldığım ve 2 dendist arkadaşta bu şekilde bilgilendirdi. 

Ama doğrusun, gene de faaliyete geçecek bir harekete yönlenmeden önce iyice doktor tarafından böyle olması gerekiyor mu gerek miyor mu öğrenmek gerek

@futurist

Bakış açılarını seviyorum güzel bir açıklama oldu bu benim için

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    CISSP bunu yazdı

implant sigorta karşılamıyordu en son şuandaki durum nedir bilmiyorum ama istanbulda Diş Hekimi Adnan Maytalman önerebilirim. daha benim  implantlar kapanmadı bu corona yüzünden hastaneye gitmiyorum

CISSP tarafından 25/Oca/21 19:43 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    CISSP bunu yazdı

Daha önceki kontrollerimden biliyorum aslında hocam, ırsı olarak ön iki üst tavşan dişi ve ortasında boşluk var. Tel takıldığında tüm dişlerin olması gerekiyor ki tel takılabilsin. Üst yada alt damakta nereye takılıyorsa tel, diş boşluğu olmamalı

Dedi yıllar boyu her ağrıyan çürüyen apse yapan dişleri gösterdiğim doktorlardan aldığım ve 2 dendist arkadaşta bu şekilde bilgilendirdi. 

Ama doğrusun, gene de faaliyete geçecek bir harekete yönlenmeden önce iyice doktor tarafından böyle olması gerekiyor mu gerek miyor mu öğrenmek gerek

@futurist

Bakış açılarını seviyorum güzel bir açıklama oldu bu benim için

hocam bende yıllardır bu diş camiasının içindeyim sen bi doktora görün. belki tek üye yada çift işte ne gerekiyorsa porselenle yapılır yada kaplama falan kurtarabilirler.

yazmayı unutmuşum; evet implantı devlet karşılamıyor. çünkü implant özele giriyor.

ajan1111 tarafından 25/Oca/21 20:26 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Siz devlette hep kötü doktorlara denk gelmişsiniz sanırım. 2 sene önce devlette birkaç dolgu, kanal, 20lik diş çekimi yaptırdım, gayet de güzel oldu. Hepsini de uzman doktorlar yaptı, yani 20liği çene cerrahı, kanalı endodonti uzmanı yaptı. Önemli olan işini düzgün yapan doktoru bulabilmek.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Pandemi var diye şuan bir şey yapmıyorlarduı en son. Acil işlere bakıyorlardı. Bence önce açıklarmı onu araştır.

İmplant devlet hastanesinde yapılmaz. Eksik dişlerini doldurmazlar. Tel gerekirse takarlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Karsilastirma yaparken yanlis yonlendiriyorsunuz.

Devlet yada ozel diye birsey yok. 

Iyi doktor kotu doktor olarak bakmak lazim.

Benim arkadasimda gitti yillar once komple dislerini  yaptirdi. Bu zamanin parasiyla 15.000 rahat vermistir.  

Kizin dislerini inceltti ustune kaplama yapti.  1 ay gitti geldi. O surecte var ya kizin yuzune bakamiyordum korku filminden firlamis gibiydi :))

Sonra universitede bir profesore gitmis bunu hangi kasap yapti demis.

Gel duzeltelim dedi . Yine uslanmadi gitti ozele. Simdide guldugu zaman sahte birsey oldugu 3 km den belli oluyor. 

Yine baska akrabam gitti dis yaptirdi ozelde. Ki bu adamlarin bilmisligi hicbirinizde yoktur :)) bir dis yapmis bembeyaz . oyle beyaz ki dudagini hafif aradiginda gozumuze fener tutmus gibi oluyor. Kendide farkinda da gülmüyor 

Bir onceki disciside disini oyle buyuk yapmis ki heralde at disi gibiydi. Omrumde oyle bir diş gormedim. Hafizamdan silemedim :)

Paramla rezil olmak tam olarak bu demek heralde :)

Iyi doktor arayin bence 

^^D`

~@~

dişlerin arasındaki boşluğu , ilginç bir macun'la kapatabiliyorlar.  Renk de sıkıntı olmuyor. 

TV'de bi mankenin sunduğu (yaklaşık)Yeniden Doğuş adında bir programda izlemiştim. 

RitmFarbRacourci tarafından 25/Oca/21 22:11 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

nasıl elindeki platinibilmiyordun  ?

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2979 Toplam Mesaj: 32
sigorta bağkur