folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dişçi Veya Diş Etinden Anlayan?

Dişçi Veya Diş Etinden Anlayan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Geçen hafta 20lik dolgulu dişimde iç kısımda kalan tarafta kırılma meydana geldi, neyse gittim doktora, bişey yapamayız anca düzleyebiliriz dedi, iyi güzel düzledi. Şimdi şöyle bi durum oluştu, dişimin kırılan tarafın üstüne diş eti yerleşti. Böyle oynuyor sağa sola yukarı aşağı gereksiz bir parça, ama canımı çok yakmaya başladı. Size sorum şu, o parça kesilebilir mi? Maliyeti tahmini nekadar olur?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kesilir pek para tutmaz 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

aga 20lik diş en çabuk çürüyen diş durması doğru değil... zamanla çürüyecektir boşuna uğraşma çektir kurtul ben dişçiden çok korkna biri olduğum halde üsttteki 20likleri çektirdim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

forumun dişçisi :)

http://www.tahribat.com/Members/Dentist

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

aga 20lik diş en çabuk çürüyen diş durması doğru değil... zamanla çürüyecektir boşuna uğraşma çektir kurtul ben dişçiden çok korkna biri olduğum halde üsttteki 20likleri çektirdim :)

Yok hocam onun 2yanındaki zaten çekildi çok boş kalacak ozaman kötü bi görüntü

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Benim de dolgu diş etini sıkıştırıyor ara sıra kanama yapıyor et sağa sola oynuyor dediğin gibi :) paradontax kullanıyorum faydası oluyor ama doktora gideceğim düzeltsin.

Geçmiş olsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

hocam dişlerini fırçalıyorsan 1 haftaya kadar o et parçası kendiliğinden gidiyor zaten.

aynı durum bende de oldu, zamanla o parça kayboldu gitti.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

hocam dişlerini fırçalıyorsan 1 haftaya kadar o et parçası kendiliğinden gidiyor zaten.

aynı durum bende de oldu, zamanla o parça kayboldu gitti.

hocam yemek yerken çiğnerken bile acı veriyo gideceğini pek sanmıyorum o şekilde

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende protez diş için tedavi görüyorum
    dün doktor sağlam ve sorunsuz olduğu halde çekti 20lik dişimi, sana hiç bir yararı yok durdukça zarar dedi
    yani çektirmek en etkili ve kökten çözüm olsa gerek
    geçmiş olsun

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

bende protez diş için tedavi görüyorum
    dün doktor sağlam ve sorunsuz olduğu halde çekti 20lik dişimi, sana hiç bir yararı yok durdukça zarar dedi
    yani çektirmek en etkili ve kökten çözüm olsa gerek
    geçmiş olsun

saol hocam fikir için teşekkürler ama, dediğim gibi çok boş duracak o taraf dişte bi problem yok sadece diş etinde problem, diş sıkıntısız şuan 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

nerde oturuyorsun bilmiyorum da git bir diş hekimine kesik atıp alır hemen adanada birçok hekim bundan para bile almaz :)

@LhaNeT sana göre sağlam ve sorunsuzdur da diş yamuk çıkmış olabilir, öndeki dişini ittiriyor olabilir ya da arada cep oluşturup ön dişi kendi ile beraber çürütme şansı olabilir. o yüzden çekmiştir. evet haklısın 8 numara hiç bir halta yaramıyor hatta artık yeni nesilde körelmeye başladı bile diyebiliriz. Ancak bir yararı şu şekilde var 7 numaralı dişi çektirdiğin zaman üste gelecek kaplamada ayak görevi görüyor o zaman dua ediyorsun 8 numaram hala var diye :)

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
Toplam Hit: 1773 Toplam Mesaj: 18
kesim diş eti