folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Discovery Şarj Soketini Değiştirmek İçin Ücret İstediler

Discovery Şarj Soketini Değiştirmek İçin Ücret İstediler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Selam.

2 gün önce telpa bayisine verdim telefonu şarj soketi gitti gidecek o derece bir şey oldu birde ekranda beyaz lekeler vardı onu söyledim sıkıntı olarak bana 225 tl fiyat biçtiler şarj soketi için 45 tl geri kalanı da ekran için. Birde ses açma tuşu çalışmıyor dedim.

Şimdi ben ne yapmalıyım ?

Hakları zataen isterler mi diyorsunuz yoksa garanti kapsamında bunlar değiştirilmesi mi lazım ? Gidip cıngar çıkartayım eğer ben haklıysam. Yoksa gözlerini korkutup hakem heyetine giderim flan diyeceğim, gerekirse de giderim yani sorun değil ne gerekiyorsa onu yaparım.

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam bazı durumlarda teknik servisin giderse gitsin kendi zaman kaybeder dediği durumları biliyorum , cihazından eminsen garanti kapsamında bozuldugundan yani başka bir servise ver bide onlar baksın

yani telpaya ver bama baska yerdeki telpaya ver mesela

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam bazı durumlarda teknik servisin giderse gitsin kendi zaman kaybeder dediği durumları biliyorum , cihazından eminsen garanti kapsamında bozuldugundan yani başka bir servise ver bide onlar baksın

yani telpaya ver bama baska yerdeki telpaya ver mesela

müşteri hizmetlerini aradım ben ilk istanbula gönderecektim onlarda yaşadığınız şehirde servisimiz var oraya verin bize göndermezsiniz dedi bende illa size göndermek istiyorum dedi kabul etmediler illa oraya vereceksiniz diye deli oldum bugün full doldum telpaya ilk çıkan yetkiliye patlarım bu gidişle :)

hocam arkadaşımın telefonunun ekranını kaç kez değiştirdiler para flan almadılar beni saf flan mı gördüler acaba anlayamadım ki neden para istediler :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

http://forum.donanimhaber.com/m_83871782/tm.htm

Kronik sorun var hocam bunlarda. Ayaklar kırılabiliyor. 

Hatta şu an kullandığım discovery de aynı sorun var duvara vurup kırasım geliyor. 

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hocam telefonu istanbulda bi tanıdığın varsa ona gönder o götürsün servise.

servis mecidiyeköy profilo avm de 1 saat içinde tamir edip hemen veriyorlar belki ücret noktasında farklılık göstrebilir.

şarj soketi için maalesef ücret alıyorlar herkesten.( bence sıkıntı şarj soketinden z,yade verdikleri dandik kabloda o soketi bozuyor.)

ekran için ne yaparlar bilmiyorum. benimde telefonun ekranı kırıldı öyle yatıyor valla :) 

bu arada müridlereden uygun fiyata discovery 1 ekranı değiştiren müridler varsa tekliflere açığım. boşu boşuna telpaya para vermiyelim :)

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı

servis mecidiyeköy profilo avm de 1 saat içinde tamir edip hemen veriyorlar belki ücret noktasında farklılık göstrebilir.

şarj soketi için maalesef ücret alıyorlar herkesten.( bence sıkıntı şarj soketinden z,yade verdikleri dandik kabloda o soketi bozuyor.)

ekran için ne yaparlar bilmiyorum. benimde telefonun ekranı kırıldı öyle yatıyor valla :) 

bu arada müridlereden uygun fiyata discovery 1 ekranı değiştiren müridler varsa tekliflere açığım. boşu boşuna telpaya para vermiyelim :)

Hocam benim enişte telefoncu. Yani uygun fiyata yaptırmak isterim fakat yarın bir gün sorun olursa bir yerinde mahcup duruma düşmekten korkuyorum. :)

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şarj soketi ve ekran bulutlanması kronik sorun. Adamlar anakarta lehim yaparken sigara basmışlar öyle lehim yapmışlar resmen. En ufak şeyde ayakları kopuyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şarj soketi ve ekran bulutlanması kronik sorun. Adamlar anakarta lehim yaparken sigara basmışlar öyle lehim yapmışlar resmen. En ufak şeyde ayakları kopuyor. 

Gider yakarım bak hocam o telpayı zaten sinirliyim öyle şeyler deme patlamaya hazır bomba gibiyim :D 

Cingar çıkartmaya gidiyorum yarın bakalım ne olacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    absconder bunu yazdı
    cann bunu yazdı

Hocam benim enişte telefoncu. Yani uygun fiyata yaptırmak isterim fakat yarın bir gün sorun olursa bir yerinde mahcup duruma düşmekten korkuyorum. :)

sağolasın hocam düşünmen yeter :) zaten yaptırsam mı yoksa tamire para verene kadar zenfone falan mı alasam kararsızım.

çok sıkıntı bu discovery. güya ucuz diye almıştık ama  astarı yüzünü geçti.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı
    absconder bunu yazdı
    cann bunu yazdı

sağolasın hocam düşünmen yeter :) zaten yaptırsam mı yoksa tamire para verene kadar zenfone falan mı alasam kararsızım.

çok sıkıntı bu discovery. güya ucuz diye almıştık ama  astarı yüzünü geçti.

Valla hocam ben g4 almayı planlıyorum. Herhalde telefonu alınca discoveryden dolayı telefona büyük ihtimal taparım. :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

General mobile'ı son zamana kadar destekliyodum fakat klasik Türk firması işte. Müşterime nasıl geçirsem derdinde adamlar. İlla ucuz tlefon alacağım diyenler Lenovo p70 alıp geçsin taş gibi tlefon. Zaten vergi isteğinde Vestel ile birlikte bunlarda vardı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3461 Toplam Mesaj: 33
discovery