folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Discovery Şarj Soketini Değiştirmek İçin Ücret İstediler

Discovery Şarj Soketini Değiştirmek İçin Ücret İstediler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kovboy287
    kovboy287's avatar
    Erkek

Ben geçen yıl profilo avmye gittim telpaservisine garanti kapsamında  ücretsiz değiştirdiler 1 saatte teslim aldım discovery 1 2014 ağustos da yaptirdim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Sarj Soketine Para alırlar kullanıcı hatasi Ama ekran kırık degilse sıvı temas yoksa kesin degişirler arkadşın telinde pil şişmesi olmuş kasa tırnaklarını kırmıştı arka kasayı pili degiştiler biri vardi orada dokunmatikte sorun varmış ekranla dokunmatigi degişmişler bence profilo avm ye yolla sarj soketine para verirsin digerlerine vermezsin diye düşünüyorum 

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

valla benim telefon ıslandı. kurutup hiçbişey demeden götürdüm servise, 1 saat olmadan anakartı değiştirip verdiler. çok memnunum telefondan, sorunu yok 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Dostum aynen soyle yapiyorsun.

Ariyosun mng yi kurye cagiriyorsun. Onlar gelmeden telefonu kutusuna koyup arizasini aciklayan bir not yaziyorsun icine koyuyorsun. Sonra kutuyu posete koyup bantlayip kapatiyorsun. Ustune gonderen ve alici bilgilerini yazan not yapistiriyosun. Mng kargo ertesi gun ya da ayni gun gelip alir telefonu. Ucret odeme. Karsi odemeli gonder. Almiyorum demez telpa alir. Faturasini koymayi unutma, bataryayi telden cikar oyle koy kutuya.

Benim ve esimin telefonlarini bu sekilde gonderdim ben. İldeki bayi anlasmali baska bayidir. Orj telpa bayu degil. Sen istanbula gonder direkt. Telpa sitesinde adresleri var. Teslim alinca sana sms geliyor o numara uzerinden siteden durumu takip ediyorsun. Bir sey olursa ararlar ztn. Para oducen diye. Garantili ise ve su girmediyse sakin para odeme. Sarj soketi icin de odeme. Aq telefonunu bi gmobile yapmiyo. Diger markalarin neden bu kadar kolay bozulmuyor. Verirsin hakem heyetine. Sike sike yaparlar.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Ariyosun mng yi kurye cagiriyorsun. Onlar gelmeden telefonu kutusuna koyup arizasini aciklayan bir not yaziyorsun icine koyuyorsun. Sonra kutuyu posete koyup bantlayip kapatiyorsun. Ustune gonderen ve alici bilgilerini yazan not yapistiriyosun. Mng kargo ertesi gun ya da ayni gun gelip alir telefonu. Ucret odeme. Karsi odemeli gonder. Almiyorum demez telpa alir. Faturasini koymayi unutma, bataryayi telden cikar oyle koy kutuya.

Benim ve esimin telefonlarini bu sekilde gonderdim ben. İldeki bayi anlasmali baska bayidir. Orj telpa bayu degil. Sen istanbula gonder direkt. Telpa sitesinde adresleri var. Teslim alinca sana sms geliyor o numara uzerinden siteden durumu takip ediyorsun. Bir sey olursa ararlar ztn. Para oducen diye. Garantili ise ve su girmediyse sakin para odeme. Sarj soketi icin de odeme. Aq telefonunu bi gmobile yapmiyo. Diger markalarin neden bu kadar kolay bozulmuyor. Verirsin hakem heyetine. Sike sike yaparlar.

İstanbul telpayı aradım kabul edemeyiz o şehirdeki servise gidin dediler gittim servise zaten kapısında nokia yazıyordu :) dediğin gibi yapsam telefon arada yalan olmaz demi hocam? :D 

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Dediğin şekilde bugün gönderdim hocam sıkıntıları:

şarj soketi

pil ömrü kısa gidiyor 

wifi açılıyor dedi kaldı 

ekranda beyaz lekeler var

bakalım ne olacak merakle bekliyorum :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi benim şarj girişi de bozuk, garantide yok kaça yapıyorlar acaba. Dışarıya yaptırmak istemiyorum bir sürü para istiyorlar sonra yine bozuluyor

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Yeni nesillerde var mesela ben ilk çıktığında almıştım hâlen taş gibi ama emmoğlunun makine aynen dediğiniz gibi ekranda bulutlanma var. Servise tame 5 kere gitti geldi hep yan çizdiler şikayet ettik biz de bekliyoruz.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

abi benim şarj girişi de bozuk, garantide yok kaça yapıyorlar acaba. Dışarıya yaptırmak istemiyorum bir sürü para istiyorlar sonra yine bozuluyor

45 tl istiyorlar hocam.

@caliber istanbul telpaya mı gitmiştiniz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı

hocam telefonu istanbulda bi tanıdığın varsa ona gönder o götürsün servise.

servis mecidiyeköy profilo avm de 1 saat içinde tamir edip hemen veriyorlar belki ücret noktasında farklılık göstrebilir.

şarj soketi için maalesef ücret alıyorlar herkesten.( bence sıkıntı şarj soketinden z,yade verdikleri dandik kabloda o soketi bozuyor.)

ekran için ne yaparlar bilmiyorum. benimde telefonun ekranı kırıldı öyle yatıyor valla :) 

bu arada müridlereden uygun fiyata discovery 1 ekranı değiştiren müridler varsa tekliflere açığım. boşu boşuna telpaya para vermiyelim :)

http://www.tumsarf.com/telefon/telefon-dokunmatik-ve-lcd-ekran/general-mobile-telefon-dokunmatik-ve-lcd-ekran/general-mobile-discovery-lcd-ekran-ve-dokunmatik-siyah.html

hocam ben burdan aldım kendim değiştirdim ekranı bişey yok vidaları sök. soketleri bağla tamam.

tamir fiyatı 150-200 arasıydı.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 3480 Toplam Mesaj: 33
discovery