folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Diyet Ve Spor Önerileriz Nedir? (1 Haftada 2 Kilo Verdim)

Diyet Ve Spor Önerileriz Nedir? (1 Haftada 2 Kilo Verdim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Sporsuz diyet, diyetsiz spor olmaz. Ayrıca sahilde kankayla yürümek spor sayılmadığı gibi salon çıkışı dürüm yemek de oldukça manasızdır. Sevgiler.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Diyetisyene gitmeni öneririm 

Senden kan tahlili isteyecek belki sende insülün direnci var ve sen ondan kilo alıyosun 

Belki vitamin eksikliğin var belki karaiğerinde problem var 

Kafana göre yaparsan kiloyu verirsin ama sağlığını kaybedebilirsin

Ben diyetisyene gittim kan testlerine göre karaciğer yağlanması ve insülün direnci var dedi

Cinko D ve B12 vitamini eksik dedi 1 ayda diyetisyen ve ilaçlarla birde her aksam yürüyüşle  10 kilo verdim 

2. Ay 5 kilo verdim sonra elimde olmayan sebeplerden dolayı bıraktım.

Bir daha kan verip test yaptırıp sonuca göre tekrar diyete başlicam.

Ankaradaysan yardımcı olurum

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

1-Sabah kahvaltısı yapmıyorum 08.00 12.00 arasında sadece su içiyorum. -->  Kesinlikle yanlış. Yoğurt tüketebilirsin , domates salatalık yiyebilirsin. Yulaf yiyebilirsen ye çok lezzetlidir severim ben (:

2- Öğle yemeğinde çorba, haşlanmış tavuk havuç ve patatesle bi tabak, az pilav, yoğurt yedim. --> Buralar da yanlışın doğrusu. Biraz daha protein ağırlığı katabilirsin.

3- Akşam 08 den sonra bir saat aralıklarla önce yoğurt 09.00 bir adet meyve 11.00 bir adet meyve 12.00 bir bardak süt. --> Yoğurda neden bu kadar abandın bilmiyoru mama illa yoğurt yiycem diyorsan bari pul biber koy. Yağ yakımın birazda olsa hızlansın.

Gece yatmadan önce ve sabah uyandığında en az 1 bardak limonlu su iç. Benmin midem alır diyorsan Limon su karabiber karıştırıp içebilirsin.

-> Senin verrdiğin şey *yağ* değil vücuttaki ödemin. Belki 100 gram filan yağ kaybetmişsindir. Yağ yakımı o kadar kolay birşey değil ne yazık ki. Aç gezeyim yağlar gitsin olmuyor :(

Hani özetle yukarıda yaptığın şeylerin bir çoğu senin zayıflatır ama bünyenide zayıflatırsın. Güçten düşersin. Az kalarak kilo verilmez. Vucudunu hareket ettireceksin.

5 günün sonunda 2 kilo kadar verdim.  -> Su o yağ değil yazdım yukarda.

Şimdi sorularım şunlar.

1-Herkes kahvaltı yapmamama çok sert çıkıyor peki neden? İkna olamadım bi türlü yapmayınca da kötü değilim. Yapmazsam ne olur. 

--> Şeker alımı en basiti. Kafanın çalışması için , vücudunun uyarılması için kahvalktı önemli. Koca gün çalışıyorsun o bedenin enerjiye ihtiyacı var minerallere ihtiyacı var. Bunu da o yediğn kahvaltıdan alıyorsun. Bu alınanlar seni bir kaç saat götürüyor zaten ondan sonra da öğle yemeği geliyor.

2-Pazartesi den itibaren spor yapmaya da başlayacağım. Sporu daha verimli yapmak için naylon eşofman giyerek koşmayı düşünüyorum. Akşam yapacağım için açlıktan bayılmamak için örneğin bi kaç kaşıl fındık ezmesi yeyip başlamayı düşündüm. Bu hem şekerimi tansiyonumu dengede tutup naylon eşofmanla da terleyip daha fazla kilo veririm diye düiünüyorum. Bu yaklaşım doğru mu?

--> Neden pazartesi :D Hocam *terleme* kesinlikle doğru ama eğer yapabiliyorsan kalbini gümbür gümbür attırmak yerine ağırlık taşı, vücudunu zorla. Koştun diyelim bacakların kasıldı kalbin 170devir yaptı dakikada ama 3 dakika içinde toparlarsın kendini sonrada "yeter tamam" diyip bırakırsın.

Bunu yerine al su damacanasını kucağına ev içinde turla. Bahçen varsa çok daha iyi olur. Tek bir kas grubuna ağırlık verme. Al eline küreği başla kenarı kazmaya. kaz kaz zaten  3 dakika içinde başlarsın sucuk gibi terlemeye vücudunu kastığın için.

3-Kilo verince sarkmaları önlemek adına spor da neleri yapmalıyım?  --> 120 kilo falansan hocam osarkmalar olacak maalesef. Sen birden kilo verdiğin için derin bu duruma adapte olamıyor. Bu sarkmaların asıl sebebi bu. Eğer fazlalık kilonu 1 yııl gibi uzun vaadede verirsen o sarkmalar olmayacak zaten.

Senin çapın ufaklıkça deri de kendisini buna adapte edecek :D

4-Bu listedeki neyi yapmaya devam edersem sağlığım tehlikeye girer? Kötü senaryolar nelerdir?  --> kesinlikle kahvaltı yapmalısın. En azından 1 salatalık ye. İki zeyfin at 1 açık çay iç bu bile yeterli başlangıç için.

En kötü senaryo olarak benim bu sene başında "sıfır şeker" diyetine girip okul koridorunda düşüp bayılmam diyebilirim. Sanırım 38.günde kan şekerim mi bitti ne olduysa "Selamın aleyküm" diyip bayılmışım :D Heralde öteye gidiyordum kapıdan çevirdiler :D

Ayrıca dikkat ettiğim kadarıyla sen "kalori alımını engellemeye alışıyorsun". Buda kesinlikle yanlış. Vücuttaki olay aslında çok basit.

Senin günlük harcaman 2000 ve sen gün içinde 1800 alırsan vucüt bu açıkta kalan 200'ü epolardan yakar.

Ama sen günlük harcamanı sporla 3500'e çıkarırsan ve 2500 alırsan( tereyağlı ekmek , döner , iskender :D  , nutella ) bu aradaki 1000kalorilik açığı vücut yine depodan çıkartır.

Spor salonlarındaki bisiklette saatte 7km hızla 30 dakikada sanırım 500kalori yakılıyordu. Demekki 1.5 saat pedal çevir ve o sırada 1 litre su iç. Hem böbreklerin çalşıştığı için idrarla tuz ve ödemi fazlasıyla atarsın hemde kalori kaybını arttırmış olursun.

Okuduğunuz için teşekkürler.  --> Asıl sen bunca yazıyı okuduğun için ben teşekkür ederim :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

1-Sabah kahvaltısı yapmıyorum 08.00 12.00 arasında sadece su içiyorum. -->  Kesinlikle yanlış. Yoğurt tüketebilirsin , domates salatalık yiyebilirsin. Yulaf yiyebilirsen ye çok lezzetlidir severim ben (:

2- Öğle yemeğinde çorba, haşlanmış tavuk havuç ve patatesle bi tabak, az pilav, yoğurt yedim. --> Buralar da yanlışın doğrusu. Biraz daha protein ağırlığı katabilirsin.

3- Akşam 08 den sonra bir saat aralıklarla önce yoğurt 09.00 bir adet meyve 11.00 bir adet meyve 12.00 bir bardak süt. --> Yoğurda neden bu kadar abandın bilmiyoru mama illa yoğurt yiycem diyorsan bari pul biber koy. Yağ yakımın birazda olsa hızlansın.

Gece yatmadan önce ve sabah uyandığında en az 1 bardak limonlu su iç. Benmin midem alır diyorsan Limon su karabiber karıştırıp içebilirsin.

-> Senin verrdiğin şey *yağ* değil vücuttaki ödemin. Belki 100 gram filan yağ kaybetmişsindir. Yağ yakımı o kadar kolay birşey değil ne yazık ki. Aç gezeyim yağlar gitsin olmuyor :(

Hani özetle yukarıda yaptığın şeylerin bir çoğu senin zayıflatır ama bünyenide zayıflatırsın. Güçten düşersin. Az kalarak kilo verilmez. Vucudunu hareket ettireceksin.

5 günün sonunda 2 kilo kadar verdim.  -> Su o yağ değil yazdım yukarda.

Şimdi sorularım şunlar.

1-Herkes kahvaltı yapmamama çok sert çıkıyor peki neden? İkna olamadım bi türlü yapmayınca da kötü değilim. Yapmazsam ne olur. 

--> Şeker alımı en basiti. Kafanın çalışması için , vücudunun uyarılması için kahvalktı önemli. Koca gün çalışıyorsun o bedenin enerjiye ihtiyacı var minerallere ihtiyacı var. Bunu da o yediğn kahvaltıdan alıyorsun. Bu alınanlar seni bir kaç saat götürüyor zaten ondan sonra da öğle yemeği geliyor.

2-Pazartesi den itibaren spor yapmaya da başlayacağım. Sporu daha verimli yapmak için naylon eşofman giyerek koşmayı düşünüyorum. Akşam yapacağım için açlıktan bayılmamak için örneğin bi kaç kaşıl fındık ezmesi yeyip başlamayı düşündüm. Bu hem şekerimi tansiyonumu dengede tutup naylon eşofmanla da terleyip daha fazla kilo veririm diye düiünüyorum. Bu yaklaşım doğru mu?

--> Neden pazartesi :D Hocam *terleme* kesinlikle doğru ama eğer yapabiliyorsan kalbini gümbür gümbür attırmak yerine ağırlık taşı, vücudunu zorla. Koştun diyelim bacakların kasıldı kalbin 170devir yaptı dakikada ama 3 dakika içinde toparlarsın kendini sonrada "yeter tamam" diyip bırakırsın.

Bunu yerine al su damacanasını kucağına ev içinde turla. Bahçen varsa çok daha iyi olur. Tek bir kas grubuna ağırlık verme. Al eline küreği başla kenarı kazmaya. kaz kaz zaten  3 dakika içinde başlarsın sucuk gibi terlemeye vücudunu kastığın için.

3-Kilo verince sarkmaları önlemek adına spor da neleri yapmalıyım?  --> 120 kilo falansan hocam osarkmalar olacak maalesef. Sen birden kilo verdiğin için derin bu duruma adapte olamıyor. Bu sarkmaların asıl sebebi bu. Eğer fazlalık kilonu 1 yııl gibi uzun vaadede verirsen o sarkmalar olmayacak zaten.

Senin çapın ufaklıkça deri de kendisini buna adapte edecek :D

4-Bu listedeki neyi yapmaya devam edersem sağlığım tehlikeye girer? Kötü senaryolar nelerdir?  --> kesinlikle kahvaltı yapmalısın. En azından 1 salatalık ye. İki zeyfin at 1 açık çay iç bu bile yeterli başlangıç için.

En kötü senaryo olarak benim bu sene başında "sıfır şeker" diyetine girip okul koridorunda düşüp bayılmam diyebilirim. Sanırım 38.günde kan şekerim mi bitti ne olduysa "Selamın aleyküm" diyip bayılmışım :D Heralde öteye gidiyordum kapıdan çevirdiler :D

Ayrıca dikkat ettiğim kadarıyla sen "kalori alımını engellemeye alışıyorsun". Buda kesinlikle yanlış. Vücuttaki olay aslında çok basit.

Senin günlük harcaman 2000 ve sen gün içinde 1800 alırsan vucüt bu açıkta kalan 200'ü epolardan yakar.

Ama sen günlük harcamanı sporla 3500'e çıkarırsan ve 2500 alırsan( tereyağlı ekmek , döner , iskender :D  , nutella ) bu aradaki 1000kalorilik açığı vücut yine depodan çıkartır.

Spor salonlarındaki bisiklette saatte 7km hızla 30 dakikada sanırım 500kalori yakılıyordu. Demekki 1.5 saat pedal çevir ve o sırada 1 litre su iç. Hem böbreklerin çalşıştığı için idrarla tuz ve ödemi fazlasıyla atarsın hemde kalori kaybını arttırmış olursun.

Okuduğunuz için teşekkürler.  --> Asıl sen bunca yazıyı okuduğun için ben teşekkür ederim :)

Çok güzel örnekler vermişsiniz hocam çok sağolun daha detaylıda döneceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

sporu aç karnına yap ve spordan hemen sonra protain ağırlıklı besin tüket, çok daha fazla yağ yakarsın

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

arkadaşlar bende kilo almak istiyorum(pirinç makarna hariç)neler yemeliyim :))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

BUNLAR BENİM İÇİN UYGUN OLANLAR AMA GENEL MANTIK BÖYLEDİR. HERKESİN BEDENİ FARKLIDIR. TESTLER OLMADAN BİRAZ BOŞA KÜREK SALLAMA OLUR HOCAM

geçen pazartesi diyetisyene gittim. 25 test sonucunda verdiği liste bu. patates demişsin havuç demişsin domates diyenler var yok öyle bi liste. ben faydasını 12 13 günde gördüm ve çevremdekiler de fark etti değişimi. günde 5 şeker ister hepsini at ister yarım yarım 10 çay iç. 2 az şekerli kahve ve 2 soda da hakkım var. 

SABAH 8/8:30 ARA 10:30 ÖĞLEN EN GEÇ 13:30 ARA 13:45 ARA 16:00 AKŞAM EN GEÇ 20:00 ARA 21:30/22:00
    ÖLÇÜ MALZEME 1 ADET KURU ERİK   ÖLÇÜ MALZEME ÖLÇÜ MALZEME ÖLÇÜ MALZEME ÖLÇÜ MALZEME ÖLÇÜ MALZEME
    4 ADET  TAM CEVİZ     120 GR BALIK TAVUK KIRMIZI ET 3 Y.KAŞIĞI EV YOĞURDU 3 ADET  TAM CEVİZ 6 Y.KAŞIĞI EV YOĞURDU 2 Y.KAŞIĞI ÇİĞ TUZSUZ K.ÇEK.
    3 Y.KAĞIŞI LOR TUZSUZ     SALATA 1 ADET  TAM CEVİZ 2 ADET  HURMA 6 Y.KAŞIĞI
    SEBZE YEMEĞİ
    PATATES HARİÇ
    BEZELYE HARİÇ
    K.BAKLİYAT HARİÇ
    HAVUÇ HARİÇ
    SINIRSIZ YOĞURT
    1 DİLİM İHE ORGANİK TAM BUĞDAY     MISIR HARİÇ
    HAVUÇ HARİÇ
    YAĞ HARİÇ
    HAZIR SOSLAR HARIÇ
    2 DAMLA LİMON        
    3 Y.KAŞIĞI EV YOĞURDU                
    1ÇORBA KASESİ                 
    MAYDONOZ
    DEREOTU
    YEŞİLLİK
    SALATALIK

1,5 DİLİM İHE ORGANİK TAM BUĞDAY    
                    SALATA    
                    MISIR HARİÇ
    HAVUÇ HARİÇ
    YAĞ HARİÇ
    HAZIR SOSLAR HARIÇ

leadertay tarafından 08/Eyl/18 10:44 tarihinde düzenlenmiştir

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

b12, hormon, trioit, insulin testi yaptır birşey çıkmazsa

şeker yağ kes spor yap verirsin

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ekmaaaağnen yimek yime az ye doymadan kalk sofradan sağlıksız saçma şeyler yeme. İdeal kiloya vücut otomatik gidiyor. 

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ekmağnan ye ekmağman. 

Ekmeksiz hayat mı olur. 

Şöyle bir citir simit olsa da yesek. 

Toplam Hit: 2382 Toplam Mesaj: 22
zatıflama