folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Diyet Yaparken Yaşadığım Zorluklar Ve İşe Yaramayan Diyetisyenler

Diyet Yaparken Yaşadığım Zorluklar Ve İşe Yaramayan Diyetisyenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

bende aynı dertten muzdaribim hocalar ne yapacağım bilmiyorum :|

Memento Mori
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hızlı koşuyorsunuz, yanlış bu. yavaş ve tempolu koşu yapacaksınız. hızlı koşu vücudun kendisini korumaya almasını sağlıyor. yavaş koşu ve çok nefes nefese kalmadan koşu yapacaksınız.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

dukan diyeti yapın diyecem de o kadar eti kim alabiliyor...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Ne yediğini ve kac gram yediğini yazmamissin ki.

Bir yane hassas terazi al ilk olarak

Fatscreet kur.

Yediklerini yaz. Yaptigin aktiviteleride ekle.

Yaktigin kalori aldigin kaloriden fazla olsun.

Makro nedir arastir. Ne yersen ye makro yuzden ortalama %50 karbonhidrat, %20 protein %30 yağ olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Oruçta birdenbire yemek kesilince vücut "aç kalacağım" sendromuna girip ilk zamanlar depoladığı yağları yakıyor fakat daha sonrasında bu duruma alışıyor. O yüzden oruç tutarak zayıflamak bir işe yaramıyor.

orüç değil Aralıklı oruç. 

Nobel ödüllü yoshinori ohsumi yi araştır Otofaji adıyla yaptığı araştırmayı incele intermittent fasting in ne olduğunu bi gör ve aydınlan.. bu dediklerin eskide kaldı.. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Çift mesaj oldu lakin o bayılma gibi durumlar için vucudunun su ve mineral ihtiyaçlarını giderirsen bu durumları yaşamazsın. 

Sağlam tuz ve maden suyu ile destek yap vucuda. bunları yemek yediğin süre içerisinde almaya çalış maden suyunu oruç süresinde de kullanabilirsin. 

ben bunu 1 yıl civarı yaptım arkadaşla tatile gidince saldım 7 günlük su orucu da yaptım bıraksalar 45 60 gün rahat rahat yapardım lakin reflü başladı 7. güne kadar anca dayanabildim acıya. bunun dışında hayatımın en güzel zamanlarıydı su orucu ve sonraki 2 aylık dönem. 

TurkForces tarafından 05/Oca/23 14:28 tarihinde düzenlenmiştir

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hocam çözümün basit; bizim ecdadımız günde 2 öğün yermiş. sabah kahvaltsı ve ikindi kahvaltısı. isimleri gibi sabah saat 7-8-9-10 işinin durumuna göre, ikindi kahvaltısını da işte ikindi vakti civarı bugünlerde 15:30 civarı ye, bu kahvaltılarda da az yemeye çalış korkma bişey olmuyor (; birde kendim araştırarak öğrendim; yemeği yerken arada su iç. bu içilen su mide de yer kapladığı için beyine daha çabuk doydum mesajı gönderiyormuş böylece daha az yiyor muşuz. kendimde mecburen böyle yapıyorum. yürüyemediğim için kilo almam çok kolay ama formumu koruyorum (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Bence herkesin vücuduna göre bir sistem var bende spor yaparken kilo veremiyordum sonra bu kiloyu kabullenmiş tim sonra yeni bir şey denemek istedim

Şu iç ama öyle şu ict değil sabah uyanır uyanmaz bir bardak yapıştır kahvaltı önce sonrasi birer bardak sonra aklına geldikçe  miden bulanana kadar iki hafta sonra canın su istemeye başlıyor

Yoğurt içine pul biber karabiber kimyon koyup yiyiyordum aşırı metabolizmami çalıştırdığını farkettim sonra çok kilo verdim

Arkadaşlar artık verme yeter

Beni çok tanımayanlar sen bir Dr a gitsene sanki çok kilo verdim bir şey olmasın demeye başladı

Deneme yanılma ile kendine göre bul birde ben zor kilo verip alıyorum 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayva_z
    ayva_z's avatar
    Erkek

Ahmet Apa yı bir araştırmanızı tavsiye ederim

Sen Durursan Hayatda Durur, Sen Yürürsen Hayatda Yürür....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

genelde diyetisyenler müşterilerinin üzerinde cok durmaz parayı alır geçerler. liste verirler o listeler klişelesmiştir artıkk ki işe yaramazlar aslında örneğin 10 kilo verebilcek kapasiten varken sacma programları yüzünden 5 kg verirsin buna sevindirirler iyi halt etmiş diye. genelde artık internet üzerinden yasam kocu adı altında sacma sapan insanlar yapmaya basladı ki diyet cok ciddi bi iştir vucudun neye ihtiyacı var kan değerleri vucut kitlesi vsvs cok önemli şeyler göz ardı edilir ve kilo verirken sacma sapan hastalıklar ortaya cıkar.. bla bla bla

Evrim içi mürit..laugh is live..
Toplam Hit: 3445 Toplam Mesaj: 29
diyet