folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Diyet Yaparken Yaşadığım Zorluklar Ve İşe Yaramayan Diyetisyenler

Diyet Yaparken Yaşadığım Zorluklar Ve İşe Yaramayan Diyetisyenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

40 yaşına kadar koyun-kuzu etini yiyeceksin, 40 yaşından sonra koyunun yediğinden yiyeceksin.

Karbonhidrat tüketimini sıfırlama hedefim 10 yılları geçmiştir.sıvı tüketimi ile meyve sebze aşırı severim.alkol de severim onu da yediklerimden sayarım hesap değişmez.sabah kahvaltısı ile öğle yemeklerini güçlü akşam yemeklerini geçiştirmeye çalışırım.hareketsiz yaşamı terk ettim sağlığımın düzene girdiğini söylerim.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Aralıklı oruç yapınca biraz kilo vermiştim ancak artık zorlanıyorum.

Akşam en geç 20:00 de bi şey yiyorum. 

Gece 23:00 gibi 30 dakka koşuyorum.

Sabah 12:00 de 30 dakka koşuyorum. 

13:00 gibi kahvaltı yapıyorum. 

Sonra tekrar en geç 20:00 de yiyorum.

Sadece 30 dakka koşuyorumya sanki böyle düşüp bayılacak duruma geliyorum. (Aniden şekerim yada tansiyonuma bi şey oluyor bence)

Öğlen sporundan sonra kahvaltı yapıyorumya masadan kalkınca acayip mal gibi oluyorum akşama kadar.

Spor yapmazsam da gram geri gidemiyorum. Kan testleri vs yapıldı. İnsülün direnci tireoidde vs bilinen bi şeylerde kötü bi durum çıkmadı. 

Ben artık cidden kilo vermek istiyorum.

Diyetisyene gittim varsa iyi bi tavsiye alırım ama gerçekten elime enginar suyu yok kiraz sapı kibrit kutusu peynirden öte gidemediler ayrıca gerçekten en yakın arkadaşımın karısı diyetisyen 2 ay önce mide küçültme ameliyatı oldu herif 2 ayda 24 kilo verdi. Gizliyorlar herkesten karısı diyetisyen mide ameliyatı oldu demesinler diye :)

yavas ve sürekli kosu ve süreklilik kondisyon.. kosuya hazır hale gelmeden ısınmadan baslama. kalori olaylarına dikkat et.. kosu hızların sabit olsun yorulmadım yardırayım deme.. hedefini asama asama arttır ki vucudun alıssın. kapasitenin daha azı mesafeden basla hatta belirli periyodlarda arttır.. kosuda enerjiye ihtiyacın olacağı icin besinlerindeki kalori değerlerine dikkat et. ani tüketim alıskanıgını değistirme pat diye porsiyonlarını kısma ve planlı ol.. vucudun alısmadan kilo verebileceğini düsünmek yanlıs..

şöyle düsün ye öğüt vucudun enerji ürettiğinde tüketime gec ve kondisyonlu sekilde.. doğada herhangi bi yanma olayında herzaman oksijen gerekir ya düz mantık kurdum seninde bok oksijene ihtiyacın oldugunu unutma.. 

Evrim içi mürit..laugh is live..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

şeker, ekmek, kola, ayran, süt, ekmek, sigara, alkol, hazır yiyecekler abur çubur, hamurlu yiyecekleri tamamen kesmelisin. çayı, kahveyi şekersiz içmeye bak. Günlük su tüketimini kilona göre uyarla. 1-1,5 litreden fazla su içmelisin.

Sadece mecbur kalırsan sabah kahvaltısında domates, peynir, maydanoz, zeytin, salatalık, yumurta yanında 1 dilim kepekli ekmek yiyebilirsin. Ara öğünlerde portakal, mandalina, elma, incir gibi şeyler tüketebilirsin.

Bunları yaparkende hızlı davranma ağır ağır yani bir lokmayı 13 kez çiğne. Akşam 18-19'dan sonra yemek yememelisin.

Öğle ve akşam yemeklerinde yeşillik, balık, tavuk yemelisin günlük 2 kaşık zeytinyağı tüketmelisin. Sabah kahvaltısında da mutlaka yeşillik olsun. İlk başlarda zorlanırsın ama 1 ay sonra vücut toparlamaya başlıyor.

Pandemi döneminde 2 sene fitness salona gidemedim. çok kilo almıştım. Son 4 ayda zorlamadan 97 kilodan 80 kiloya düştüm. Fitness salona 2 günde 1 gidiyorum. 1 gün vücut, hücreler dinlenmesi gerekiyor o yüzden her gün gitmiyorum. 1 gün gitmediğin günü havuza, hamama giderek değerlendirebilirsin.

İlk 1 ay kardiyoda dik rampada 1 saat yürüyüş yaptım. 1 ay boyunca kardiyo harici çalışmadım. Koşmanın vücuda bir faydası yok. Dik rampa çıkarsan vücut aşırı terliyor, terledikçe yağ yakıyor. Şuanda kardiyo 15-20 dakikaya düştü ve kalan 1-1,5 saat boyunca ağırlık çalışıyorum. :) Salona 3 tişört götürüyorum. 1. tişört; kardiyoda terlediğimde tişört değişimi yapıyorum 2. tişörtle ağırlıklara geçiyorum. ve kapanışı yaparkende 3. kuru temiz tişörtü giyip çıkıyorum :) yoksa 1 tişörtle üşütüp hasta olabilirsin. duş alma yeride var temiz ama ben kullanmıyorum o yüzden. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam bende geçmiş yakın zamanda 13 kg verdim..Kısaca bir kaç tecrübemi paylaşmak istiyorum.Öncelikle kalori hesaplamasını neyde ne kadar kalori var onu çözmen gerekiyor.Eğer bunu çözemezsen bu işi yapamazsın...Bir koca tabak sebze yemeği ile küçük bir çikolata aynı kaloriye sahip olabiliyor..Madem yemek olayını durduramıyorum en azındn en düşük kalorili yiyecekleri tercih ederek olaya başladım....Evet yine yiyorsun ama kalorisi çok düşük oldugu için seni zayıflatıyor..EK olarak benim aktardan almış oldugum bitkisel bir toz var.Onu aç olunca 1-2 ay kaşığı alıyorsun ve inanılmaz zayıflatıyor.O tozu kullanınca iştah kesiliyor yemek yeme isteğin azalıyor.Ben diyeti bozduğudum dönemlerde youtube üzerinde nasıl zayıfladım videoları var onları izliyor extra motive oluyordum.Bu konuda tavsiyem sabah ve akşam o tarz videoları izlemek sana cook iyi gelecektir.

Ben sabahları domates salatalık biraz peynir zeytin yiyordum ve doyurucu oluyordu..

Bahsettiğim toz burada ilgilenn kişi olursa araştırabilir..Aktarlardan da alabilirsiniz

https://www.trendyol.com/akzer/formmix-toz-sisede-100-gr-p-38630929

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Tansiyon aleti ve şeker aleti siparişi vermiştim. Tansiyon aleti geldi 45 dakka yoğun tempoda koştum bi yerimden ter aktı indiğimde nabız 150 idi tansiyon 12/7 çıktı. Spor yapmadan önce 12 / 6 idi. Yani sorun tansiyondan değil gibi.

Şeker aleti gelsin bi de onla baıcam. Çünkü cidden kafam beynim dönüyor bazen bugün öyle olmadı ama. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam uykun dengesiz sanirim, veya gececil yasiyorsun? Oncelikle onu duzenlemeyi oneririm, gunes yokken kesintisiz 8 saat uyumak ve gunesle beraber/gunesten sonra uyanmak kilo kontrolunu de ruh halini de genel saglik durumunu da inanilmaz etkileyen bir sey. 

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Sabah kalktım açlık kan şekerimi ölçtüm 95 çıktı. Bu da normal sınırlar arasında bi de spordan sonra ölçücem

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

spordan önce bişey yeme abi bence. koşunun üstüne bi kahve çak. bana deli gibi yağ yaktırıyor. 

koşuyu nasıl yapıyorsun bi de? yardırıyor musun? günde 3 defa koşacağına sabah 1 saat yavaş tempo  koş (aç karna) 

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
Toplam Hit: 3479 Toplam Mesaj: 29
diyet