Doğal Yaşam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Merhaba,

5 aydır kendimi soktuğum bir mod vardı, kendi başıma yaptığım bilimsel değilde biraz daha ilimsel temellere dayanarak gittiğim, isminede doğal yaşam modu dedim.

5 ay önce bir 132 kilo/+ küsüratı vardı.

Bir an aynada kendimi görüp hemen eriyorsun dedim, tabi bunu vizyona sokmam 2 ay sürdü.

Anlatacaklarım onlarla ilgili, tecrübelerim bilgilerim, ( Okuduklarım değil, yaşadıklarım )

Önce piyasada dolanan bir çok üründen kendimi soyutladım random bir sıraya göre ;

Ekmek

Salam

Sosis

Sucuk

Çikolata

Dondurma

Tatlı

Dondurulmuş ürünler

Konserve ürünler

Meyve suları

Asitli tüm içecekler

Şeker

Tuz

Un

Yağ vs. vs.

Bu saydığım ürünlerin temel bazıları zaten doğal olarak gerekli olan şeyler, tuz yağ karbonhidrat içeren besinler yada protein.

Bunları daha çok doğal ürünlerden aldım hemen hemen hepsini.

3 - 3,5 ay gibi bir sürede çok ama çok az sporlar 35 kilo verdim, bir kere bile tansiyonum sekte yapmadı yada halsiz düşmedim.

Bu satılan ürünleri satanların bazıları bile ne sattığını bilmemekte, ( Mah. Bakkalımızdaydım, bir şeyler aldım ve bir kaç tl para üstü arttı, bakkal arkadaşımdı, ordan meyve suyu al dedi üstüne, dedim glikoz şurubu koruyucu tadlandırıcı bir ton kanserojen madde var onun içinde dedim )

Bana ya sen ne sallıyorsun öyle olsa piyasaya sürerlermi onlar ayarlamıştır diye cevap verdi, tamam öyledir deyip geçiştirdim.

Bildiğiniz gibi, ürünler yapay jelatinlerle, koruyucu maddelerle korunuyor, tatlılarda vs ( glikoz şurubu ile, ömrü uzun olsun şekerlenme yapmasın diye ) bu tip zararlı şeyler çok mevcut.

O kadar şey saydım peki ne yiyeceğiz :)

Gerçekten, plastik kaplarda saklanan her şey çok kısa bir sürede tepkimeye giriyor, ben cam şişe su alıyorum, cam şişe süt, cam şişe ayran, damacana ile su aldığımızda'da eve kendime direk cam şişeye koyup saklıyorum ne kadar sakına bilirsem kârdır hesabı.

Tabi ben bunları ölümden yada bir hastalıktan korktuğum için asla yapmıyorum orası takdiri ilahî ama, gerçekten hayattan zevk almaya başladığımdan sürdürüyorum, mayonez yerken bile fazla para verip cam kavanozda katkısızını seçiyorum.

Doğal beslenim derken, bire bir yaradılmış yada çok az işlem geçirmiş ürünler yedim bu süre zarfında,

Sabah, 1 kabuğu alınmış domates, 3-4 salatalık, biraz beyaz peynir 4-5 zeytin, bir yumurta genelde sabahları hep bu standartımla gitti.

Sabahı zayıf yaparsam öğlen biraz daha ağır yaptım, sabah ağır yaparsam öğlen hafif yaptım.

Mesela sabah kırmızı et yediysem, öğlen sadece bir elma yedim gerçekten bir elma ama başka bir şey değil yarın sabaha kadar, sabahı hafif yaptıysam öğlen bir balık ızgara ve salata yaptım mevsim salata ( Peynir domates zeytin göbek falan )

Saat 18:00'dan sonra kesinlikle bir şey yemiyorum, elma bile, yazları geceleri çok işime yaradı bunalmadan uyuyorum, kalkışlarım çok rahat oluyor.

Daha doğrusu bir çok şey denedim bu süreçte, normal beslenip bir kaç gün dişlerime baktım aynı gün sap sarı oluyorlar, birde doğal ürün yediğimde domates kavun vs. dişlerimin sararmadığını gördüm yani %80 az sararıyor diyebilirim.

Nefes alışım ve koku duyum feci değişti, ufacık kokuyu çok çok uzaktan alıyorum ve orda duramıyorum.

Buraya merak eden olursa bir haftalık net yemek setlerimi ve içeriklerinide yazarım.

Neticesinde doğal yaşama geçebilen geçsin, he şimdi bu ürünlerdede hormon var diyebilirsiniz hormon var biliyorum ama bunların yine çekirdek yapısı var kavunun mesela bir çekirdek yapısı var, bir salam gibi içinde nelerin olduğu belirsiz değil.

He parası olan organik alsın, dahada parası olan kendi yetiştirsin tabi ama imkanlarımızın o kadar lüks olmadığını bildiğim için bunları öneriyorum ilk önerim doğal ürünler yemeye dikkat edin.

Hele hele cola, fanta renklendirici içeceklerden uzak durun.

Eminimin sağlıklı yaşlanırsınız bu dediklerimi yaparsanız, umarım bende devam ederim hep sağlıklı yaşlanırım.

Daha aktaracağım çok şey olabilir şimdilik bu kadar.

Benden farklı tecrübe edenlerde aktarabilir, bu konu altına.

Kolay gelsin.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

iraden ve nefsini hükmetme konusunda takdir ettim birader helal vallahi

aynı iradeyi ben yılbaşında sigarayı bıraktığımda gösterdim ve o gün bugündür içmiyorum :)

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

iyide birader

bi sucuk, baklava dondurma yemeden, meyve suyu içmeden fln yaşanmaz ki

böyle onu kısıtla bunu kısıtla olmaz

hayatı zehir etmeye gerek yok

nasıl olsa ölünecek

herşeyi kararında yersen bişey olmaz

atın ölümü arpadan olsun diyede bir laf var :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

c0der bunu yazdı:
    -----------------------------

iyide birader

bi sucuk, baklava dondurma yemeden, meyve suyu içmeden fln yaşanmaz ki

böyle onu kısıtla bunu kısıtla olmaz

hayatı zehir etmeye gerek yok

nasıl olsa ölünecek

herşeyi kararında yersen bişey olmaz

atın ölümü arpadan olsun diyede bir laf var :) 

Emin ol 1 yıl önce ekmek yemeden doyamayacağımı sanıp öleceğimi düşünürdüm, şimdi yersem öyle olacağını düşünüyorum.

Meyve suyu dersen kendim sıkıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

valla, sağlıklı kilo alma ve

zinde uyanmakla alakalı bir anlatım yaparsan benim de işime yarar ^^

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Ulan konuyu baltalamış gibi olucam ama önce bi tebrik ediyim,orada yiyecekleri teker teker okurken karnım açıktığını hissettim:D

FuCk yOu System..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Daft bunu yazdı:

Bak bu dün çalıştım, gece uyumadım sabah bu konuyu açtım ondan sonra yattım 12'de kalktım tekrar 4 saat ve dinçim :)

Dediğim gibi akşam rahat yatmak için, gece yemeği yememek şart gece yemeği çok gereksiz bir şey zaten ihtiyacı olmayan bir şey vücudun.

Sağlıklı kilo almaya gelince, o konu hakkında pek bir tetebbuatım yok bakabilirim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habitrail
    habitrail's avatar
    Erkek

sonuna kadar haklısın bende 1 aydır doğal besinlerle takılıyorum ne öğünümü ne de yediğim miktarı değiştirdim ama sonuç nerdeyse 1 beden küçüldüm:D

Düşünmeden öğrenmek vakit kaybıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

kardeş, açlıktan koku alma duyun artmış olmasın ben de acıkınca 100 metreden koku alabiliyorum :)

şaka bi yana cidden irade çok önemli ben çok denedim ama hakim olamadım. birde sürekli kırmızı et falan da bulamadım zor geldi öğrenci adama malliyetli işler bunlar :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

geriye ne kaldı :S

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

Daft bunu yazdı:

Bak bu dün çalıştım, gece uyumadım sabah bu konuyu açtım ondan sonra yattım 12'de kalktım tekrar 4 saat ve dinçim :)

Dediğim gibi akşam rahat yatmak için, gece yemeği yememek şart gece yemeği çok gereksiz bir şey zaten ihtiyacı olmayan bir şey vücudun.

Sağlıklı kilo almaya gelince, o konu hakkında pek bir tetebbuatım yok bakabilirim.

Sağlıklı kilo almak ile ilgili bir konuyu bende bekliyorum...

İmza...
Toplam Hit: 2997 Toplam Mesaj: 22